0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Zemra & Enët e Gjakut

Zemra & Enët e Gjakut

Showing 1 – 12 of 17 results

ALFALFA BIO

Një superushqim i pasur, burim i rëndësishëm mikronutrientësh
 • I pasur me vitamina dhe minerale
 • Fuqi natyrale detoksikimi
 • Burim fitoestrogjeni
1,900 L

BAR GRURI BIO

Bari i grurit është një burim i pasur vitaminash dhe mineralesh. Bari i grurit Nature’s Finest është i rritur në mënyrë bio-organike dhe i tharë me kujdes per të ruajtur super vlerat ushqyese të tij. Është një burim i bollshëm proteinash, fibrash dietike dhe klorofili.Një burim natyral i vitaminave dhe mineraleve
 • I rritur 100% organik
 • Vitamina dhe minerale
 • Përmbajtje e lartë proteinash
 • I pasur me fibra dietike
1,900 L

BETA GLUCAN

Ju mund të keni dëgjuar që fibrat janë të dobishme, por e dini që jo të gjitha fibrat janë njësoj? Janë dy kategori fibrash: të tretshme dhe të patretshme. Brenda secilës kategori, ka tipe të ndryshme.Beta-glucans  janë polisakaride natyrale të cilat klasifikohen si fibra dietike të tretshme dhe ndihmojnë në normalizimin e kolesterolit dhe triglicerideve dhe uljen e nivelit të sheqerit në gjak. Ato ngadalësojnë aktivitetin e enzimave digjestive duke formuar një xhel viskoz në stomak, i cili ngadalëson absorbimin e ushqyesve dhe si pasojë, ul nivelin e sheqerit në gjak pas ushqimit.Këto fibra ndihmojnë dhe në eleminimin e konstipacionit (kapsllëkut)  dhe problemeve me zorrët, duke ushqyer bakteret e shëndetshme në zorrë, si dhe mbajtur nën kontroll peshën trupore.Beta Glucan ndihmon në normalizimin e nivelit të kolesterolit dhe në uljen e nivelit të glukozës në gjak, pas ushqimit. Fibrat dietike janë të provuara për efektin në sistemin e tretjes, përmirësojnë funksionin e zorrëve dhe ndihmojnë në zbrazjen e zorrës së trashë. Konsumimi i Beta Glukan jep një ndjenjë ngopje, që ndikon në reduktimin e ushqimit.Si funksionon Beta Glucan?Duke qenë fibra të tretshme, Beta Glucan ngadalëson tranzitin e ushqimit në zorrë. Kjo bën që trupit ti duhen më tepër kohë për të tretur ushqimin. Tretja e ngadaltë bën që trupi të përthithë më ngadalë sheqernat e ushqimeve dhe ti lërë kohë organizmit për të eleminuar sheqerin e tepërt, duke e mbajtur stabël nivelin e sheqerit në gjak.Rekomandohet:
 • Personat që kanë nivel të lartë të kolesterolit dhe triglicerideve
 • Personat që kanë nivel të lartë të glukozës ose vuajnë nga diabeti i tipit 2
 • Personat që kanë probleme tretje
1,900 L

BIO CHIA SEEDS

Farat Chia janë fara shumë të vogla, por ushqyese që e kanë origjinën nga Meksika.Ato janë vlerësuar për mijëra vjet dhe kanë qenë pjesë e rëndësishme e dietës së Majave, Aztekëve dhe indigjenëve të Amerikës Veriore.Janë konsideruar  si një nga burimet më të mira te acideve yndyrore omega-3 të cilat kontribuojnë në mbajtjen në nivele normale të kolesterolit në gjak.Ato kanë përmbajtje të lartë proteinash ,të cilat ndihmojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetit të kockave. Meqënëse përmbajnë shumë fibra, ato formojnë një xhel kur lagen me ujë.Kush mund ta përdorë?
 • Atletët dhe persona që merren me fitness
 • Vegjetarianët dhe veganët
 • Ose të gjithë ata që janë të informuar rreth rëndësisë së një diete të shëndetshme dhe të balancuar
1,400 L

BIO CORDYCEPS POWDER

Ai përdoret gjithashtu për të forcuar sistemin imunitar, përmirësuar paraqitjen e sportistëve, eleminuar efektet e plakjes dhe zgjatur jetën, dhe për të përmirësuar funksionin e mëlçisë në personat me hepatit B.Cordyceps sinensis është një kërpudhë kineze që e ka origjinën nga Tibeti. Ajo rritet në lartësi ekstreme 5000 m, në terrene të vështira për tu arritur.Cordyceps është një bimë amfibe. Ne dimër jeton në tokë si krimbat. Gjëja e vetme që lëviz në këtë periudhë janë qimet e saj të cilat rriten mbi sipërfaqen e tokës. Në fillim të pranverës, Cordyceps transformohet e gjitha në një kërpudhë. Në fillim të verës, sporet e kërpudhave ngjiten në larvat e fluturave ose të insekteve të tjera,dhe fillojnë të rriten si parazitë.
3,900 L

BIO REISHI MUSHROOM POWDER

Kërpudha Reishi rritet në disa vende në Azi si: Kinë, Kore dhe Japoni. Mund ta gjeni në formë suplementi, tretësire ose pluhuri.Kërpudha Reishi, e cila njihet me emrin shkencor Ganoderma lucidum, rritet mbi tokë dhe prodhon një “trup frutor” sëbashku me fijzat (micelat), të cilat shndërrohen në ilaçe bimore, tretësira, çaj, pluhur dhe ekstrakt.Në historinë e Mjekësisë Tradicionale Kineze, kërpudhat e rritura Reishi thaheshin, priteshin në pjesë të vogla dhe zjeheshin në ujë të nxehtë ku më pas përdoreshin si supë ose çaj. Sot industria e përpunon Reishin me metoda të tjera, në të cilat Reishi i nënshtrohet disa herë presionit të lartë, duke lejuar përbërësit aktivë të ekstraktohen për të formuar tretësirë.Efektet potenciale të kërpudhës Reishi përfshijnë mbrojtjen anti-kancerogjene, përmirësimin e funksioneve të mëlçisë, shëndet më të mirë të zemrës, rregullon sheqerin në gjak dhe redukton astmën, alergjitë dhe infeksionet.Faktet nutricionale të ReishitNë formën e suplementit, Reishi përmban shumë pak ose aspak kalori dhe një sasi të vogël fibrash dhe proteina. Gjithsesi vlerat e vërteta vijnë nga përbërësit të cilët nuk janë të listuar në përmbledhjen nutricionale.Kërpudha Reishi është e pasur me antioksidantë dhe komponentë që promovojnë shëndetin si polisakaridet dhe triterpenet. Këta komponentë të fuqishëm lidhen me aftësitë çudibërëse të kërpudhës Reishi si, vetitë anti-inflamatore, anti-kancer dhe anti-diabet.
2,300 L

ÇAJ MATCHA BIO

 • Ndihmon në parandalimin e kancerit
 • Ndihmon në humbjen e peshës dhe djegien e yndyrnave
 • Pëmirëson performancën  fizike
 • Burimi më i mirë i katekinave që luftojnë sëmundjet
 • Nivele të larta të L-Theaninës për një relaks total
 • Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe hipertensionit
 • Ul rrezikun e diabetit të tipit 2
 • Detoksifikon organizmin
 • I çertifikuar Bio-Organik
5.00 out of 5
1,500 L

FARA TË QËRUARA KËRPI BIO

Farat e kërpit janë një nga burimet më të pasura vegjetale të proteinave.Ato janë të pasura me acide yndyrore të pangopura dhe përmbajnë acide yndyrore omega-3,omega-6 dhe omega-9 në një raport të favorshëm.Zëvendësimi i yndyrnave të ngopura me ato të pangopura në dietë  ndihmon në mirëmbajtjen e nivelit normal të kolesterolit në gjak.Kush mund ta përdorë?
 • Atletët dhe persona që merren me fitness
 • Vegjetarianët dhe veganët
1,500 L

GINKGO BILOBA LEAF POWDER

Suplement ushqimor Ndihmon në ruajtjen e memories
 • Përmirëson fuksionet konjitive
 • Ruan memorien
 • Ndihmon mikroqarkullimin e gjakut
1,400 L

GINSENG SIBERIAN BIO

Ginsengu Siberian duhet të shijohet për një kohë të gjatë përpara se efektet e tij të bëhen të dukshme. Ginsengu Siberian quhet gjithashtu edhe eleuthero, është një bimë ripërtëritëse e mrekullueshme në nivele të larta. Është përdorur për shekuj si një adaptogen në luftimin e simptomave të para të stresit dhe mbajtjen nën kontroll të presionit të gjakut.Rekomandohet për:
 • Për të gjithë ata që janë të ekspozuar ndaj stresit
 • Për gjithë ata që kanë presion të lartë të gjakut
3,500 L

HEKUR + VITAMINË C + B-KOMPLEKS

Formula revolucionare e Hekurit, Vitamines C dhe Vitaminave B
1,400 L

KURKUMA (RRËNJË TURMERIKU) BIO

Turmeriku (Curcuma Longa), erëza kryesore në kuzhinën indiane, konsiderohet nga shumë studiues si bima më e fuqishme në planet për të luftuar dhe parandaluar shumë sëmundje.Vetitë e turmerikut janë të jashtëzakonshme dhe të studiuara gjerësisht; aktualisht janë botuar mbi 10,000 artikuj studimorë që vërtetojnë efektet e turmerikut, sidomos për njërin nga përbërësit e tij, KURKUMA.Kjo e vendos turmerikun në krye të listës si një nga bimët mjekësore më efektive që ekzistojnë. Pas tij, bimët mjekësore më të studiuara janë hudhra, kanella, ginseng, xhinxheri dhe gjembi i gomarit.Çfarë është Turmeriku?Turmeriku e ka prejardhjen nga bima Curcuma longa , e cila rritet në Indi dhe në vendet e tjera të Azisë Juglindore. Rrënjët e thara të Curcuma longa bluhen, dhe përftohet pluhuri i turmerikut me një ngjyrë të verdhë të spikatur.Te turmeriku gjenden shumë përbërës kimikë, të quajtur kurkuminoide. Substanca aktive te turmeriku është kurkuma. Kurkuma është ajo çfarë e bën turmerikun një “ushqim funksional”, i përkufizuar nga Mayo Clinic si “ushqimi që ka një efekt pozitiv potencial në shëndet, përtej ushqimit bazik”.Turmeriku nuk është thjesht i mirë-studiuar, pabesueshmërisht potend dhe historikisht domethënës, por është dhe shumë i sigurt, gjithashtu. Turmeriku ka shumë pak efekte anësore të njohura; dhe ato që ekzistojnë, janë shumë të rralla dhe përgjithësisht të lehta.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që vuajnë nga alergjia sepse rrit rezistencën.
 • Për të gjithë ata që duan të rrisin imunitetin
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me trombozat
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me depresionin
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë të shndritshme
1,100 L