0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Vajra Kurativ

Vajra Kurativ

Zgjidh një kategori specifike ose shiko të gjithë vajrat për trajtime shëndetësore më poshtë

Showing 1 – 12 of 36 results

SUPLEMENT DIGESTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJRAT ESENCIALË TË finokut, limonit, anisonit, karafilit dhe farave të koriandrës, janë të dobishëm për të favorizuar funksionin e tretjes.Rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Gjithashtu vaji esencial i kamomilit roman është i dobishëm për të favorizuar rregullimin e qarkullimit në zorrë dhe për të favorizuar qetësimin e tyre.
2,700 L

SUPLEMENT EUKALIPTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
1,200 L

SUPLEMENT EUKALIPTI KAPSUL

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
2,300 L

SUPLEMENT LAVANDA VERA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I LIVANDOS ndihmon në eleminimin  stresit dhe normalizimin e humorit dhe gjumit.Normalizon funksionin tretës, rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal dhe eleminon gazrat.
1,400 L

SUPLEMENT PEMA E ÇAJIT

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I PEMËS SË ÇAJIT është i dobishëm për të stimuluar funksionalitetin e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.
1,300 L

SUPLEMENT TRUMZE

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE TOTALISHT BIMOREVAJI ESENCIAL I TRUMZËS është i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin tretës, për eleminimin e gazrave si dhe rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Nxit mirëfunksionimin e hundës dhe të fytit, antioksidant.
2,300 L

SUPLEMENT TRUMZË & RAVINTSARA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJRASH ESENCIALË 100% TË PASTËRVAJRAT ESENCIALË TË TRUMZËS DHE RAVINTSARËS janë i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin e tretjes, eleminojnë gazrat dhe rregullojnë lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal, antioksidant. Favorizojnë mirëfunksionimin e frymëmarrjes, hundës dhe gojës.
2,300 L

VAJ ALOE VERA

Vaji i Aloe Vera është një vaj bimor për përdorim kozmetik, i pasur me enzima, vitamina dhe minerale ë dobishme për të riaktivizuar funksionin e epidermës dhe  dhe mbrojtjen organike të saj, falë vetive zbutëse dhe rigjeneruese për lëkurën me tendencë plakje. Është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurën përreth syve, në fytyrat e thata dhe të dehidratuara. Një rregullues perfekt i nivelit të lagështirës së lëkurës.Aloe Vera përmban 18 aminoacide dhe është e mbushur me minerale, enzima, anti-oksidante te fuqishem dhe vitamina, duke përfshirë: zink, magnez, kalcium dhe vitamina A, E, C dhe B12. Ka një penetrim të shkelqyer të agjentit hidratues dhe stimulon sistemin imunitar të trupit. Afërsisht ka të njëjtin nivel pH si lëkura.
2,300 L

VAJ ARGANI

ZGJIDHJA IDEALE PËR SHËNDETIN DHE BUKURINË E LËKURËS
 • PËR RIGJENERIMIN E LËKURËS
 • MASKË KUNDER RRUDHAVE
 • MASKË PËR FYTYRËN
 • MASKË PËR LËKURË TË THATË
 • KUNDËR PIKAVE TË ZEZA NË FYTYRË
 • SCRUB PËR TRUPIN
 • PËR FORCIMIN, ELASTICITETIN DHE NGRITJEN E GJINJVE
 • KUNDËR CELULITIT
 • KUNDËR AKNEVE
800 L

VAJ ARGANI

ZGJIDHJA IDEALE PËR SHËNDETIN DHE BUKURINË E LËKURËS
 • PËR RIGJENERIMIN E LËKURËS
 • MASKË KUNDER RRUDHAVE
 • MASKË PËR FYTYRËN
 • MASKË PËR LËKURË TË THATË
 • KUNDËR PIKAVE TË ZEZA NË FYTYRË
 • SCRUB PËR TRUPIN
 • PËR FORCIMIN, ELASTICITETIN DHE NGRITJEN E GJINJVE
 • KUNDËR CELULITIT
 • KUNDËR AKNEVE
 • ETJ...
2,300 L

VAJ ARNIKE

Vaji i Arnikës ështe një vaj bimor i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik, për kujdesin e lëkurës.Zotëron veti astringente të dobishëm për lëkurë të papastër dhe të irrituar, në trajtimin e edemave dhe hematomave lokale, si dhe për forcimin e skalpit.Sipas mjekësisë së lashtë Indiane (Ayurveda), vaji i Arnikës është një vaj ekuilibrues i lëkurës së thatë, delikate dhe të plasaritur.
2,800 L

VAJ AVOKADO

Vaji bimor i Avocado është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik. I pasur me acide yndyrore, vitamina A,B,C,D,E,K,  minerale si bakër, hekur, magnez, fosfori; fitokimikatet si beta-sitosterol, glutathione, etj, është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurë të thatë.Vaji i avokados rekomandohet gjerësisht për personat me lëkurë të thatë dhe te moshat e mëdha, apo dhe në personat që vuajnë nga ekzemat.Është një element i rëndësishëm për trajtimet kundër diellit apo për lëkurat e dëmtuara nga klima, si hidratimi. - Eshtë shumë aktiv për të gjitha llojet e lëkurës, kundër tharjes (rekomandohet të përdoret pas dushit, pas rrezeve të diellit ose solarit). Mund të bëhen përzierje të vajit të avokados, jojobës, si dhe vitaminës E, që merret nga vaji i bajames, ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit, ndihmon qarkullimin e gjakut, në mënyrë stimuluese ndikon në rritjen e indeve dhe qelizave duke rritur forcën e tyre. Përmirëson rezistencën dhe vitalitetin e saj natyror. Ky vaj e mban lëkurën të re, elastike, të fortë dhe në të njëjtën kohë e bën atë të butë, të mëndafshtë dhe të shndritshme-Mund të përdoret brenda çdo lloj shampoje për flokë normalë dhe për flokë të thatë ne sasi 8-10 gram vaj avokado, duke i dhënë flokëve volum dhe shkëlqim,-Vaj avokados ushqen lëkurën, rigjeneron qelizat e lëkurës, ndihmon në hidratimin e lëkurës së thatë
600 L1,000 L