0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Eshtrat & Kyçet

Eshtrat & Kyçet

Showing 1 – 12 of 14 results

ARTHRITIS MASSAGE OIL

SUPER RECETA PËR SËMUNDJET REUMATIZMALEArthritis Massage Oil është një recetë mjaft efektive për sëmundjet reumatizmale dhe jo vetëm.1. Është analgjezik2. Stimulon kyçet që të lëvizin lirshëm dhe pa pengesa3. Largon acidin urik nga organizmi4. Shmang inflamacionin e kyçeve5. Stimulon prodhimin e lëngut synovial6. Përmirëson qarkullimin e gjakut në kyçe7. Stimulon forcën dhe energjinë e muskujve
1,000 L1,700 L

BALTË KUNDËR DHIMBJEVE

MASKË BALTE PËR DHIMBJE ÇERVIKALE, MUSKULARE, KONTRAKTIMET DHE DHIMBJET E KYÇEVE.
2,200 L

BIO RICE DRINK + CALCIUM

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Ndodh shpesh që personat që nuk konsumojnë qumështin e lopës kanë mungesë të kalciumit. Për këtë arsye, kjo pije është pasuruar me kalcium, i cili ndihmon në kocka dhe dhëmbë më të shëndetshëm si dhe përmirësim të sistemit nervor dhe muskujve.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.
1,200 L

GOLDEN Q10 COENZYME

A keni filluar të vëreni që lëkura juaj po humbet elasticitetin dhe shkëlqimin?A keni filluar të vini re rrathë të errët më të dukshëm?Me kalimin e moshës, përmbajtja e koenzimës Q10 në indet fillon të bjerë, dhe rënia më e madhe ndodh midis moshës 25 dhe 40 vjeç, e cila është një fenomen fiziologjik krejtësisht normal.Mungesa e koenzimës Q10 është veçanërisht e dukshme tek individët me çrregullime të ndryshme gjenetike, sëmundje kronike ose kur marrin ilaçe specifike që përshpejtojnë më tej plakjen e lëkurës.Nëse duam të mbajmë një nivel normal të koenzimës Q10 dhe të sigurojmë antioksidantë shtesë për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe dëmtimi UV, është e rëndësishme të zëvendësoni këto elementë të humbur!Golden Q10 me fuqinë e madhe të koenzimës Q10, Vitaminës C dhe vitaminave B, ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes.Koenzima Q10 përfshihet në proceset e transferimit të energjisë brenda qelizës, duke vepruar si një antioksidant dhe si një transportues protonesh.Vitamina C vepron si një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat nga plakja dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV. Eshtë e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.Vitaminat B-kompleks janë një grup vitaminash shumë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

KALCIUM CITRAT

Kalciumi është një mineral shumë i rëndësishëm për të mbajtur të fortë kockat dhe dhëmbët. Pasoja më e zakonshme e mungesës së kalciumit është osteoporoza, e cila i bën të brishta kockat dhe dhëmbët. Mungesa e kalciumit shkakton dhe dhimbje muskulore, lodhje, thonj të brishtë dhe probleme me lëkurën si ekzema dhe psoriazis.Një të rrituri i duhen mesatarisht 800 mg kalcium në ditë. Citrati i kalciumit është një formë e kalciumit e cila është lehtësisht e përthithshme nga organizmi.Rekomandohet:Personat me mungesë kalciumiPersonat me kocka, dhëmbë apo thonj të brishtëPersonat që kanë dhimbje muskulare
1,200 L

KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR

Kolagjeni është proteina më  prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj. Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
 • Për personat që merren me sport
 • Për personat që kanë probleme me artritet
1,500 L

Kolagjen Fortigel me ekstrakt shafran Indie

Kolagjen Fortigel®  me ekstrakt shafran Indie, acid hialuronik dhe vitaminë C
 • Formula e patentuar e kolagjenit për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe kërceve
 • Kolagjeni i hidrolizuar për përthithje optimale
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ
 • Kontribuon në funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
 • Kontribuon në funksionet normale të sistemit imunitar
2,500 L

KOLAGJEN JOINT CARE

Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Fortigel, peptide kolagjeni detar,MSM, superfood  dhe shijen e këndshme  të portokallit. E pasuruar me Camu Camu dhe Rosehip, që janë të pasura me vitaminë C. Vitamina C ka një  rol në sintezën e kolagjenit për aktivitet normal të kërceve, ndërsa Rosehip ndihmon për të rritur lëvizshmërinë e kyçeve. Rekomandohet:
 • Për të gjithë personat që kanë probleme me kyçet apo vuajnë nga artritet.
 • Për të gjithë ata që duan të përmirësojnë aftësitë e lëvizjes
 • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.
2,500 L

MAGNEZ CITRAT

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi. 375 mg magnez për dozëRekomandohet:
 • Personat që merren me sport
 • Personat me mungese magnezi
 • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.
1,200 L

MSM TABLETA

FORMA BIOLOGJIKE E SULFURITMSM (Metil Sulfonil Metan) nxirret nga bimët dhe përmban sulfur. Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut, pasi është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës thelbësor i indeve lidhëse, lëngjeve të kyçeve, lëkurës dhe thonjve.MSM formohet nga rritja e algave në oqeane dhe avullohet në re. Në formën e shiut, ai bie përsëri në tokë dhe bëhet një lëndë ushqyese për të gjithë organizmat tokësorë. Është shumë i përqendruar në bimët e ekspozuara ndaj shirave të dendur – kryesisht te lëvorja e pishës, barishtet e egra, aloe vera, etj.Përdoret si suplement ushqimor dhe po bëhet gjithnjë e më popullor edhe si suplement kozmetik.
1,600 L

SUPLEMENT UNCARIA TOMENTOSA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMORETRAJTON ARTRITETUSHQEN DHE FORCON ARTIKULACIONETRRIT MBROJTJEN NATYRALE TË ORGANIZMIT
1,500 L

VITAMINË D3 + KALCIUM

Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.Përshpejton prëthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit.Po sikur të mos jemi më të ekspozuar ndaj rrezeve të diellit sa duhet në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur, me shtesa dietike.
1,400 L