0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Blog

Vaj ricini per kapsllek: Perdorimi, dozat dhe efektet

Sigurisht! Vaj ricini per kapsllek, që rrjedh nga farat e bimës së ricinusit (Ricinus communis), është përdorur prej shekujsh si ilaç për sëmundje të...

Si te dobesohemi / 9 mënyra për të hequr yndyrën dhe dhjamin

Në këtë artikull, ne do të shqyrtojmë nëntë metoda efektive për humbje të peshës.Mënyra të mbështetura nga shkenca se si te dobesohemi.Metodat e humbjes...

Vaj Lini, Benefitet dhe mënyrat e përdorimit

Vaj lini është një lloj vaji që përfitohet nga lloji i farës së linit (Linum usitatissimum). Është një nga vajrat bimore më të njohura...

Kolagjen i paster dhe perfitimet e tij

Kolagjen i paster, per kocka dhe nyje te shendetshme, floke me volum, lekure te lemuar dhe thonje.Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare,...

Kolagjeni dhe perfitimet e tij shendetesore

Kolagjeni është një proteinë e rëndësishme për strukturën dhe funksionimin e trupit të njeriut. Gjendet në inde, lëkurë, mish, dhe gjak dhe është përgjegjës...

Çfarë është Detoksifikimi dhe si ta kuptoni nëse trupi juaj ka nevojë për të?

Këto ditë, fjala detoksifikim mund të dëgjohet kudo,  megjithatë për të kuptuar thelbin e tij real, çfarë do të thotë dhe si mund të...

Pse vitamina B7 quhet ndryshe vitamina e bukurisë, ndikimi në lëkurë dhe flokë

Lëkura është organi më i madh në trupin e njeriut, e për pasojë edhe më e ekspozuara ndaj veprimit të radikaleve të lira, toksinave...

Vitamina C : Benefitet e saj në lëkurë

Çfarë është Vitamina C?Acidi askorbik, i njohur gjerësisht si Vitamina C, është një koncentrat i vërtetë i mirëqenies me veti të shumta për lëkurën. Sidoqoftë,...

Kolagjeni detar: Gjithçka që duhet të dini për të!

Deri tani, me siguri keni parë shumë produkte me kolagjen detar në treg. Nëse nuk i keni parë akoma, prisni t’i shihni shumë shpejt!...

Produktet e fundit