0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sport FARA TË QËRUARA KËRPI BIO

FARA TË QËRUARA KËRPI BIO

1,500 L

Farat e kërpit janë një nga burimet më të pasura vegjetale të proteinave.Ato janë të pasura me acide yndyrore të pangopura dhe përmbajnë acide yndyrore omega-3,omega-6 dhe omega-9 në një raport të favorshëm.

Zëvendësimi i yndyrnave të ngopura me ato të pangopura në dietë  ndihmon në mirëmbajtjen e nivelit normal të kolesterolit në gjak.

Kush mund ta përdorë?

  • Atletët dhe persona që merren me fitness
  • Vegjetarianët dhe veganët

Efektet

Farat e kërpit janë të pasura me vitamina dhe minerale, përfshirë dhe vitaminën E, hekur, fosfor dhe magnez.Vitamina E është një antioksidant I fuqishëm. Ajo mbron qelizat nga stresi oksidativ. Hekuri ndihmon në reduktimin e lodhjes dhe luan rol në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.Fosfori dhe magnezi kontribuojnë në energjinë e metabolizmit.

Përdorimi

Hidhni farat e kërpit në smothies, drithëra, sallatë, salcë apo fruta të thata.

Përbërësit

Fara kërpi të qëruara 
Burim fibrash, i vitaminës E, magnezi, hekuri, fosfori, i acideve yndyrore omega 3
Vlerat ushqyesepër 100g
energy2428 kJ / 580 kcal
fat48 g
saturated fat4,8 g
mono unsaturated fat5,5
poli unsaturated fat38 g
carbohydrate7 g
 sugar0 g
fiber3 g
protein37 g
salt0 g
 
PDV na 100g
vitamin E13 mg108 %
magnesium630 mg168 %
iron10 mg71 %
phosphor1400 mg200 %
Omega-3 fatty acids9,6 g
Omega-6 fatty acids28,8 g
Omega-9 fatty acids4,8 g
Rekomandohet marrja e përditshme për një të rritur mesatarisht  (8400 kJ / 2000 kcal).
 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “FARA TË QËRUARA KËRPI BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët