0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Bukuri

Showing 1 – 12 of 38 results

ALFALFA BIO

Një superushqim i pasur, burim i rëndësishëm mikronutrientësh
 • I pasur me vitamina dhe minerale
 • Fuqi natyrale detoksikimi
 • Burim fitoestrogjeni
1,900 L

ANTI AGE SUPERMIX

Përzierja e superfoods anti-AGE përmban kakao të papërpunuar, fara chia, shu wu, astragalus dhe sheqerna mesquite.Kush mund ta përdorë?
 • të gjithë ata që dëshirojnë të  përmirësojnë mirëqenien e tyre të përgjithshme
 • të gjithë ata që duan rinovimin e trupit të tyre
 • të gjithë ata që janë nën stres
 • të gjithë ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
2,000 L

BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK

A e dini se pas moshës 25 vjeçare shenjat e plakjes bëhen më të dukshme në sipërfaqen e lëkurës? Çfarë ndikon më shumë në gjendjen e lëkurës:
 • Kujdesi jo i duhur
 • Mbrojtje e pamjaftueshme nga dielli
 • Pluhurat
 • Ushqimi jo i shëndetshëm
 • Sigurisht që një faktor i rëndësishëm është edhe gjenetika jonë
Fatkeqësisht, edhe me gjenet më të mira, pas moshës 25 vjeç, prodhimi i dy elementeve kryesore të ndërtimit të lëkurës (kolagjenit dhe acidit hialuronik) fillon të ulet, me rreth 1.5% në vit.Kjo bën që indet lidhëse në lëkurë të mos jenë më aq të forta dhe të zhdërvjellta, dhe lëkura fillon të humbasë lagështinë dhe elasticitetin. Shfaqen linja dhe rrudha dhe lëkura duket pa shkëlqim dhe pa jetë.Nëse duam ta eliminojmë, e vetmja mënyrë është të zëvendësojmë acidin hialuronik dhe kolagjenin e humbur, dhe kështu të kujdesemi për një lëkurë të shëndetshme, me shkëlqim dhe elastike!Do të vini re efektet pozitive jo vetëm në lëkurën tuaj, por edhe në flokët dhe thonjtë tuaj!Rekomandohet:Beauty Collagen me Acid Hialuronik dhe Koenzima Q10 ndihmon në ushqimin dhe hidratimin e lëkurës për një shkëlqim natyral, elasticitet dhe heqjen e rrudhave. Rekomandohet  për këdo që do të mbrojë lëkurën e vet, ta bëjë atë të shkëlqejë në mënyrë natyrale dhe të largojë rrudhat.
2,500 L

BIO CHLORELLA POWDER

Klorela (Chlorella) është një algë blu-jeshile e ujërave të ëmbla me përmbajtje të lartë proteinash, kështu që është specifikisht e përshtatshme për veganët.Është një nga ushqimet më të pasura; mjaft e pasur me fitonutrientë si: amino acide, klorofil, beta-karoten, potas, fosfor, biotin, magnez dhe vitamian B-kompleks.Duke e krahasuar me spirulinën,përmban më pak proteina por më shumë klorofil.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që kanë mungesë hekuri
 • Për atletët dhe personat që merren me aktivitet fizik
 • Vegjetarianët dhe veganët
1,500 L

BIO DETOX SUPERFOOD MIX

Përzierja Super Food DETOX ka aftësinë për të mbrojtur qelizat e mëlçisë dhe pastruar organizmin.Formula përmban 6 ushqime super të përzgjedhura me kujdes: barin e grurit, barin e elbit, algën Chlorella, algën Spirulina, Lucuma dhe Lemongrass.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që duan të kenë një organizëm të shëndetshëm
 • Për të gjithë ata që pinë duhan
 • Për të gjithë ata që janë në dietë dhe nuk konsumojnë mjaftueshëm vitamina dhe minerale
 • Për të gjithë ata që janë dietikë
 • Për atletët dhe personat që merren me sport
 • Për vegjetarianët dhe veganët
2,400 L

BIO FEMALE POWER

Bio Female Power është një përzierje 100% organike me përmbajtje të bimëve: Mucuna Pruriens, Shatavari, Schisandra, Maca, Kanellë dhe Sheqer Palme Kokosi.
Rekomandohet për të gjitha femrat që kanë:
- probleme hormonale
- vështirësi dhe mestruacione të çrregullta
- probleme me gjumin
- probleme me sistemin nervor
- probleme gjatë periudhës së menopauzës
- probleme me infertilitetin
- problem PMS (Premenstrual syndrome)
1,900 L

BIO MACA POWDER

Maca është një bimë e Andeve, nga të paktat që ka arritur të përshtatet me kushtet e vështira në një lartësi mbi 4400 metra, ndaj konsiderohet një bimë jashtëzakonisht e qëndrueshme. Maca është vlerësuar me shekuj nga indianët peruan për pjesën e saj nëntokësore të rrënjës, e cila me të drejtë quhet "rrënja e mrekullisë". Inkasit përdorën maka për të rritur forcën dhe qëndrueshmërinë gjatë luftimeve.Kushti që Maca të përmbajë një sasi të mjaftueshme të përbërësve aktivë është që të rritet në lartësinë maksimale të mundshme. Maca jonë vjen nga lartësitë e Perusë. Është gjithashtu shumë e rëndësishme që maca të thahet natyrshëm në diell për dy muaj.Substancat medicinale të makës mblidhen në rrënjën në formë zemre. Rrënja hahet e papërpunuar, thjesht e tharë dhe e bluar.
900 L1,900 L

BIO MORINGA POWDER

Moringa oleifera është një pemë me origjinë nga India. Është provuar që ndihmon në mbajtjen në normë të nivelit të sheqerit në gjak.Gjethet e saj janë të pasura me proteina,fibra dhe vitamina A, B, E dhe minerale si kaliumi, kalciumi, magnezi, fosfori dhe hekuri.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata të cilët nuk konsumojnë mjaftueshëm vitamina dhe minerale.
 • Për diabetikët
 • Për atletët
 • Për vegetarianët dhe veganët
1,900 L

BIO SPIRULINA POWDER

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta. Kush mund ta përdorë?Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes
1,400 L2,500 L

BIO SUGAR BLOCK SUPERMIX

Përzierja ekologjike Sugar BLOCKER përmban një  kombinim të përbërësve aktivë që reduktojnë oreksin për ëmbëlsira.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që janë në dietë
 • Për të gjitha ata që pëlqejnë ëmbëlësirat
1,900 L
Ofertë!

BYE BYE FAT DRINK MIX

NDIHMË E PARË PËR ELEMINIMIN E SHTRESAVE DHJAMORE! Shtresa dhjamore të tepërta në bark, ije ose kofshë?Disa femra grumbullojnë më shumë yndyrë në të pasmet e tyre, të tjera kanë probleme me akumulimin e yndyrës rreth barkut dhe ijeve, dhe të tjera në kofshë.Por pa marrë parasysh se ku trupi juaj ka krijuar shtresa dhjamore,  ju mund ta eleminoni më shpejt me pijen bimore BYE BYE FAT! SHKRIRJA E YNDYRNAVE NUK KA QENË KURRË KAQ E LEHTË! Bye Bye Fat me ndihmën e L-carnitinës cilësore, ekstraktit të guaranës dhe ekstraktit të sambuco-s:
 • Shndërron yndyrën e djegur në energji
 • Lejon gjithashtu një stërvitje fizike më të shkurtër për të sjellë rezultatet e një stërvitje të gjatë
 • Përshpejton djegien e yndyrnave gjatë stërvitjes
 • Humbje më efektive në peshë
 • Efekt i zgjatur i djegies së yndyrnave
 • Përshpejton metabolizmin
Kujdesuni për eleminimin e shtresave dhjamore dhe kthejini përpjekjet tuaja në më shumë rezultate!Pije me aromën e ananasit për t'ju ndihmuar të humbni më shumë kilogramë
 • Ndihmë e shkëlqyer për humbje peshe
 • Përshpejton metabolizmin e yndyrnave
 • Përshpejton djersitjen
 • Ndihmon në rregullimin e peshës trupore
5.00 out of 5
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.
Ofertë!

BYE BYE FAT EXTREME

Djegësi i dhjamit me përbërësin kryesor aktiv ID-alG, i cili, i mbështetur nga studimet klinike, ndihmon në humbjen e dhjamit të trupit dhe rënien në peshë. ID-alG ™ është një ekstrakt i algës kafe të Ascophyllum nodosum, e cila është e pasur me polifenole me zinxhir të gjatë të quajtura florotanina, të cilat pengojnë aktivitetin e dy enzimave kryesore të tretjes, lipazës dhe amilazës.Rekomandohet për:- Personat që duan të humbasin peshën trupore- Personat që duan që duan të përmirësojnë fizikun e tyre- Personat që duan të tresin dhjamin e trupitSi funksionon?
ID-alG ™
ID-alG ™ është ekstrakti i algave ngjyrë kafe Ascophyllum nodosum, i cili është i pasur me polifenole me zinxhir të gjatë të quajtur phlorotannins, të cilat pengojnë aktivitetin e dy enzimave kryesore të tretjes, lipazës dhe amilazës.L-carnitineL-Carnitine është një aminoacid që është thelbësor për metabolizmin e yndyrës sepse siguron që acidet yndyrore me zinxhirë të gjatë të transferohen në mitokondri, ku konvertohen në energji.L-tyrosineL-tirosina kontribuon në sintezën normale të katekolaminave, e cila gjithashtu përfshin adrenalin, noradrenalinë dhe dopaminë.Vitamina CVitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të eshtrave, dhëmbëve, kërcieve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.