0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Dhimbjet Menstruale

Dhimbjet Menstruale

Po shfaqen krejt 4 përfundimet

BIO FEMALE POWER

Bio Female Power është një përzierje 100% organike me përmbajtje të bimëve: Mucuna Pruriens, Shatavari, Schisandra, Maca, Kanellë dhe Sheqer Palme Kokosi.
Rekomandohet për të gjitha femrat që kanë:
- probleme hormonale
- vështirësi dhe mestruacione të çrregullta
- probleme me gjumin
- probleme me sistemin nervor
- probleme gjatë periudhës së menopauzës
- probleme me infertilitetin
- problem PMS (Premenstrual syndrome)
1,900 L

KREM 5 DITËT

Për të lehtësuar dhimbjet dhe shqetësimet që shumë gra provojnë çdo muaj.Një preparat natyral për të qenë e qetë dhe komfort gjatë 5 ditëve që një grua është më e ekspozuar ndaj këtyre simptomave.
2,100 L
Ofertë!

OK! Menopause

Menopauza natyrale ndodh mesatarisht pas moshës 50 vjeç dhe nënkupton një kalimin në një stad të ri të trupit. Ndodh pa u vënë re në disa gra, por shumë shpesh gjatë kësaj kohe, gratë përjetojnë simptoma të tilla si djersitje gjatë natës, afshe të nxehta, të dridhura, rrahje të shpeshta të zemrës, ndryshime fizike dhe mendore.Çekuilibri hormonal që ndodh gjatë menopauzës çon në simptoma të ndryshme.Është një proces natyral, ku ne mund të ndihmojmë veten me OK! MENO.Pini OK! MENO me formulën e provuar klinikisht Lifenol®Redukton numrin e afsheve të nxehta, përmirëson cilësinë e jetës në 90% të grave në menopauzë brenda 6 javësh, redukton afshet e nxehta, djersitjet gjatë natës dhe sëmundje të tjera që lidhen me menopauzën.Ashwagandha ndihmon në ruajtjen e niveleve të energjisë, vitalitetit dhe ruan stabilitetin emocional, ndërsa kalciumi ndihmon në ruajtjen e kockave të shëndetshme.
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

VAJ ESENCIAL SHEREBELË SCLAREA

Sherebela Sclarea (Clary Sage) ka një histori të gjatë si një bar medicinal. Është një bimë shumëvjeçare nga familja Salvi dhe emri i saj shkencor është Salvia Sclarea. Konsiderohet si një nga vajrat kryesorë për hormonet, veçanërisht tek gratë.Janë bërë shumë studime në lidhje me përfitimet e saj për spazmat, dhimbjet menstruale, afshet dhe çekuilibrimin hormonal. Është e njohur gjithashtu për aftësinë e saj për të rritur qarkullimin e gjakut, për të përmirësuar sistemin e tretjes, shëndetin e syve dhe për të luftuar leuçeminë.Sherebela Sclarea është një nga vajrat më të shëndetshëm, me veti antikonvulsive, antidepresive, antifungale, anti-infektive, antiseptike, antispasmodike, astringente dhe anti-inflamatore. Është gjithashtu një tonik nervor dhe qetësues i fuqishëm.Lehtëson problemet menstruale Ndihmon Balancimin Hormonal Lehtëson pagjumësinë Përmirëson qarkullimin e gjakut etj.
1,800 L