0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Prostata

Po shfaqen krejt 3 përfundimet

ALFALFA BIO

Një superushqim i pasur, burim i rëndësishëm mikronutrientësh
  • I pasur me vitamina dhe minerale
  • Fuqi natyrale detoksikimi
  • Burim fitoestrogjeni
1,900 L

GJEMB GOMARI BIO

Gjembi i gomarit (Sillybum Marianum) është një bimë e njohur për efektet e saj detoksifikuese dhe është e domosdoshme në luftën kundër yndyrës rreth mëlçisë. Përveç mbrojtjes së mëlçisë, ajo gjithashtu ka aftësinë për të pastruar trupin, dhe mbështet tretjen, dhe kështu është një agjent i shkëlqyeshëm kundër konstipacionit (kapsllëkut).Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Ajo kryen funksione të ndryshme që janë thelbësore për shëndetin tonë. Ndër të tjera, mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi. Prandaj, detoksifikimi i herëpashershëm i trupit është një procedurë e detyrueshme e "punës së mirëmbajtjes" për të ruajtur mirëqenien e organizmitSi ta dallojmë mëlçinë e ngarkuar?Mëlçia e dhjamosur shkaktohet nga:-Metabolizmi i ngadalshëm i karbohidrateve dhe paaftësia e ruajtjes së glukozës së tepërt, që do të thotë se trupi nuk merr një valë të re energjie kur i nevojitet, e cila reflektohet në lodhje dhe rraskapitje të vazhdueshme,-Metabolizmi i dobët i yndyrnave dhe karbohidrateve, i cili reflektohet në akumulimin e yndyrës rreth belit dhe barkut,-Refluks-Djersitje e tepruar dhe ndjenja e nxehtësisë,-Tretje e dobët dhe e ngadaltë shoqëruar me fryrje dhe të vjella të herëpashershme,-Rënie të rezistencës,-Probleme të lëkurës (kruarje të lëkurës, puçrra ose njolla të errëta).Pse, gjembi i gomarit është efektiv?Përbërësi aktiv i tij është silymarin, i cili forcon muret e qelizave të mëlçisë duke parandaluar hyrjen e toksinave në qelizë dhe mbështetur rigjenerimin e këtyre qelizave.REKOMANDOHET  për cilindo që ka probleme me dhjamosjen e mëlçisë, ose barkut/belit, që ka probleme të tretjes, ose që do të parandalojë dhjamosjen e mëlçisë.
550 L

VAJ I FARËS SË KUNGULLIT

ELEMINIMI I SHPEJTË I PROSTATËS SË ZMADHUAR – TRAJTIMI BIO-ORGANIK ME VAJIN E FARËS SË KUNGULLITTashmë është vërtetuar plotësisht se vaji i farës së kungullit është një trajtim “çudibërës” për prostatën e zmadhuar (hiperplazia beninje e prostatës): brenda 2 muajsh zvogëlohet prostata e rritur deri në 40%, si dhe eleminohen simptomat në masën 90%!
1,700 L2,700 L