0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Energji ALFALFA BIO

ALFALFA BIO

1,900 L

Një superushqim i pasur, burim i rëndësishëm mikronutrientësh

  • I pasur me vitamina dhe minerale
  • Fuqi natyrale detoksikimi
  • Burim fitoestrogjeni

Efektet

Fuqia e natyrës në një formë të leverdisshme! Alfalfa është një bimë e lashtë që paraardhësit tanë e përdornin kryesisht për bagëtitë. Por, studimet shkencore kanë treguar se kjo bimë është shumë më e rëndësishme për njerëzit, sesa mendonin paraardhësit tanë, pasi përmban një larmi vitaminash dhe mineralesh, si potas, kalcium, vitaminë K, beta karoten, klorofil etjPër shkak se janë shumë të pasura me vitamina dhe minerale, alfalfa rekomandohet për cilindo që ndihet i lodhur fizikisht dhe mendërisht.Kjo bimë ndihmon në problemet me veshkat, tëmthin, dhe prostatën, përmirëson urinimin dhe ndihmon për problemet e stomakut. Gjithashtu, kjo bimë ndihmon mjaft në uljen e kolesterolit, astmës, osteoartritit dhe diabetit.
  • Vitamina K në përmbajtjen e alfalfas redukton rrezikun e mpiksjes së gjakut
  • Përmban saponin, e cila ndihmon në largimin e toksinave të cilat shkaktojnë inflamacionin e kyçeve, prandaj alfalfa është mjaft e rekomanduar për njerëzit që vuajnë nga artritet. Saponina konsiderohet antioksidant i fuqishëm që pastron organizmin nga toksinat. Klorofila në gjethet e alfalfa-s ndihmon gjithashtu në detoksikim.
  • Për shkak të pasurisë me vitamina dhe minerale, alfalfa kujdeset për shëndetin e flokëve dhe thonjve, si dhe përmirëson paraqitjen dhe strukturën e tyre.

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar është 3 gr (një lugë kafe). Përziheni në lëngje frutash, perimesh, smoothie etj.Këshilla:Mos e kaloni sasinë ditore të rekomanduar!Mbajeni larg nga fëmijët!Gjithashtu, alfalfa nuk duhet të konsumohet nga personat që kanë bërë transplant organesh ose që janë duke marrë medikamente antikoagulante.Suplementi ushqimor nuk është zëvendësues i një diete të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

100% Alfalfa (Medicago sativa) organike, suplement ushqimor
Vlerat ushqyeseper 100 g
Energy value990 kJ / 237 kcal
Fat10 g
of which saturated fat1.5 g
Carbohydrates44 g
of which sugars1 year
Dietary fiber34 g
Protein34 g
Sol0.5 g
Vitamins and mineralsper 100 g* NRV%
Potassium2.5 mg1%
Calcium1.1 g137%
Vitamin E11 mg92%
Beta carotene2.5 mg42%
Chlorophyll51 mg
  • * NRV = nutritional reference value

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “ALFALFA BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët