0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Cajra

Cajra

Po shfaqen krejt 10 përfundimet

BIO RICE DRINK & ALMOND

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Shtimi i proteinave të bajames së ëmbël e bën shijen dhe aromën e kësaj pije më të plotë dhe me një shije më kremoze.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe.Shtimi i proteinave të bajames forcon shëndetin. Bajamet janë të pasura me yndyrna të shëndetshme, proteina, magnez dhe vitamina E.
1,200 L

BIO RICE DRINK & CACAO

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Për një shije më të mirë, i kemi shtuar pluhur kakao. Për një përgatitje të lehtë dhe të shpejtë të një pije me çokollatë të ftohtë.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.Kakao e Nature’s Finest është një burim i pasur magnezi dhe hekuri, të cilët ndihmojnë në reduktimin e lodhjes, dhe zinkut i cili vepron si antioksidant.Ju mund të surprizoheni, por kakao e pastër përmban antioksidantë më tepër se boronicat dhe bananet.
900 L

BIO RICE DRINK & COCONUT

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Shtesa e qumështit të kokosit i jep një shije ekstremisht të freskët, me aromë arre kokosi. Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.
1,200 L

BIO RICE DRINK + CALCIUM

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Ndodh shpesh që personat që nuk konsumojnë qumështin e lopës kanë mungesë të kalciumit. Për këtë arsye, kjo pije është pasuruar me kalcium, i cili ndihmon në kocka dhe dhëmbë më të shëndetshëm si dhe përmirësim të sistemit nervor dhe muskujve.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.
1,200 L

BIO RICE DRINK CACAO & VANILLA

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Për një shije më të mirë, i kemi shtuar pluhur kakao dhe vanilje. Për një përgatitje të lehtë dhe të shpejtë të një pije qiellore çokollate të ftohtë me vanilje.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.
1,000 L

ÇAJ MATCHA BIO

 • Ndihmon në parandalimin e kancerit
 • Ndihmon në humbjen e peshës dhe djegien e yndyrnave
 • Pëmirëson performancën  fizike
 • Burimi më i mirë i katekinave që luftojnë sëmundjet
 • Nivele të larta të L-Theaninës për një relaks total
 • Ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe hipertensionit
 • Ul rrezikun e diabetit të tipit 2
 • Detoksifikon organizmin
 • I çertifikuar Bio-Organik
5.00 out of 5
1,500 L

ÇAJ MATCHA LATTE

Çaji Matcha është një çaj i pasuruar me kanellë dhe qumësht orizi dhe i ëmbëlsuar në mënyrë natyrale me Carob. Përmirëson përqëndrimin dhe memorjen, rrit energjinë dhe është një burim i madh antioksidantësh për shkak të përbërësve aktivë matcha, kanellë dhe xhinxher.
 • Matcha përftohet nga gjethet e çajit jeshil të thara dhe të grira, dhe është cilësia më e lartë dhe më e fortë e çajit jeshil. Është një burim i pasur fenolesh dhe vitamine C.
 • Kanella është një erëz shumë e dobishme për shëndetin. Ajo forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen, rrit energjinë dhe vitalitetin e organizmit, ndihmon në mbajtjen nën kontroll të diabetit dhe përmirëson sistemin kardiovaskular.
 • Xhinxheri është mjaft i pasur me antioksidandë dhe forcon sistemin imunitar.
 • Carob është një ëmbëlsues 100% me shije karamele, i rekomanduar dhe për diabetikët.
1,200 L

ÇAJI SLIMMING TEA

Çaji SLIMMING TEA është një nga trajtimet më të efektshme, e cila siguron një rënie në peshë në mënyrë të shëndetshme dhe pa dietë.Karakteristika kryesore e kësaj përbërje është reduktimi i konsiderueshëm i celulitit dhe i indeve dhjamore në pjesën e barkut. Është pikërisht masa dhjamore e barkut shkaktarja kryesore e mjaft problemeve që lidhen me obezitetin, si sëmundjet kardiovaskulare, nervore dhe diabeti. Receta e çajit SLIMMING TEA ka si parim të saj rënien në peshë nëpërmjet disa efekteve bazë: 1. Stimulimi i procesit të tretjes 2. Rritja e metabolizmit të organizmit 3. Eleminimi i indeve dhjamore 4. Kontrolli i oreksit 5. Eleminimi i fryrjeve të barkut dhe eleminimin e gazravePërveç kësaj, çaji SLIMMING TEA siguron edhe mjaft vlera të tjera në fushën e shëndetit. Ai është antitoksik, duke eleminuar të gjitha toksinat e depozituara në organizëm, tonifikon organizmin, elemininon kolesterolin në gjak, stabilizon aktivitetin e zemrës, stimulon aktivitetin e mëlçisë, ndihmon kundër kapsllëkut, forcon mishrat e dhëmbëve, kuron çrregullimet e frymëmarrjes, lufton infeksionet, përmirëson aktivitetin e qelizave nervore, redukton stresin dhe depresionin, etj.Kategoritë që mund ta përdorin:1. Personat obezë 2. Personat që kanë çrregullime të tretjes 3. Personat që vuajnë nga konstipacioni (kapsllëku) 4. Personat që kanë insufiçensë renale
1,300 L

GOLDEN CURCUMA LATTE

Golden Curcuma është një pije me turmerik, e pasuruar me kanellë, xhinxher dhe qumësht orizi. Është një burimi i shkëlqyer  antioksidantësh që ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe rikuperimin e energjisë.Turmeriku eshtë një erëz me ngjyrë të verdhë të spikatur dhe me shuamë dobi për shëndetin. Ka veti anti-inflamatore, antioksidante, forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen.Kanella është një erëz shumë e dobishme për shëndetin. Ajo forcon sistemin imunitar dhe përmirëson tretjen, rrit energjinë dhe vitalitetin e organizmit, ndihmon në mbajtjen nën kontroll të diabetit dhe përmirëson sistemin kardiovaskular.Xhinxheri është mjaft i pasur me antioksidandë dhe forcon sistemin imunitar.Rekomandohet për:
 • Personat që duan një zëvendësues të shëndetshëm dhe natyral të kafes.
 • Personat që kanë lodhje të vazhdueshme dhe u nevojitet energji
 • Personat që duan të forcojnë sistemin imunitar.
900 L

GOOD NIGHT LATTE

Good night është një pije me shije kakao dhe efekt qetësues në saj të ashwagandas dhe maca-s, e aromatizuar me kanellë dhe me shtesë qumësht orizi pluhur. Kjo pije ndihmon në balancën emocionale dhe mirëqëninen e përgjithshme, ndihmon eleminimin e stresit, ruan vitalitetin dhe qetëson organizmin gjatë gjumit.
 • Ashwaganda ose bima e mrekullisë, dhuron qetësi dhe lufton stresin. Në mbrëmje siguron një gjumë të qetë dhe në mëngjes jep forcë dhe energji.
 • Maka është një rrënjë që rrit nivelin e energjisë, fertilitetin dhe aftësitë e organizmit.
 • Kanella, mes shumë efekteve që ka, forcon sistemin imunitar dhe tretjen, kontribuon në vitalitetin e organizmit dhe ndihmon në mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit kardiovaskular.
Rekomandohet:
 • Personat që duan një zëvendësues natyral, të shëndetshëm dhe pa kafeinë të kafes.
 • Personat që kanë probleme me gjumin
 • Personat që janë të stresuar dhe u nevojitet relaks
900 L