0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home SuperFoods Vitamina & Minerale

Vitamina & Minerale

Showing 1 – 12 of 17 results

BIO RICE DRINK + CALCIUM

Kërkoni një alternativë të shëndetshme, vegane dhe të shijshme të qumështit të lopës?Një përzierje bimore Bio-Organike me bazë orizin është më e shëndetshme dhe me një popullaritet në rritje si zëvendësues i qumështit të lopës.Ndodh shpesh që personat që nuk konsumojnë qumështin e lopës kanë mungesë të kalciumit. Për këtë arsye, kjo pije është pasuruar me kalcium, i cili ndihmon në kocka dhe dhëmbë më të shëndetshëm si dhe përmirësim të sistemit nervor dhe muskujve.Është një alternativë e shkëlqyer për personat që kanë probleme me intolerancën ndaj laktozës dhe alergji të ndryshme. Është super e lehtë të përgatitet dhe të ruhet. Me 250 gr mund të përgatisni 2.5 litra pije. Pija e orizit është një alternativë për të përgatitur drithrat e mëngjesit, smoothie të shëndetshëm, ëmbëlsira dhe për ta shtuar në kafe. Mund t’ja shërbeni dhe fëmijëve si një produkt të sigurtë.
1,200 L

GOLDEN Q10 COENZYME

A keni filluar të vëreni që lëkura juaj po humbet elasticitetin dhe shkëlqimin?A keni filluar të vini re rrathë të errët më të dukshëm?Me kalimin e moshës, përmbajtja e koenzimës Q10 në indet fillon të bjerë, dhe rënia më e madhe ndodh midis moshës 25 dhe 40 vjeç, e cila është një fenomen fiziologjik krejtësisht normal.Mungesa e koenzimës Q10 është veçanërisht e dukshme tek individët me çrregullime të ndryshme gjenetike, sëmundje kronike ose kur marrin ilaçe specifike që përshpejtojnë më tej plakjen e lëkurës.Nëse duam të mbajmë një nivel normal të koenzimës Q10 dhe të sigurojmë antioksidantë shtesë për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe dëmtimi UV, është e rëndësishme të zëvendësoni këto elementë të humbur!Golden Q10 me fuqinë e madhe të koenzimës Q10, Vitaminës C dhe vitaminave B, ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes.Koenzima Q10 përfshihet në proceset e transferimit të energjisë brenda qelizës, duke vepruar si një antioksidant dhe si një transportues protonesh.Vitamina C vepron si një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat nga plakja dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV. Eshtë e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.Vitaminat B-kompleks janë një grup vitaminash shumë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

HAIR PRO

Më shumë se 50% e të rriturve përballen me rënien e flokëve!Flokët e fortë dhe të shëndetshëm nuk janë vetëm të bukur për t'u parë, por edhe një tregues i shëndetit të përgjithshëm!Një sërë faktorësh ndikojnë në rënien, rritjen dhe rinovimin e flokëve, por më të zakonshmet janë mosha, gjenetika, hormonet dhe ndryshimet sezonale. Pavarësisht faktorëve të listuar, ne mund të bëjmë shumë për shëndetin e flokëve tanë, me një furnizim optimal të lëndëve ushqyese.Filloni tani të luftoni dhe parandaloni rënien e flokëve!Rezultatet e vërtetuara klinikisht me formulën kundër rënies së flokëve Hair Pro 3 në 1
2,500 L

HAIR VITAMINS

Hair vitamins është një përzierje aktive për ushqimin e flokut. Floku i bukur dhe i shëndetshëm është gjithmonë i ushqyer nga brenda, dhe shkëlqimi i tij është rezultat i shëndetit dhe bukurisë. Janë shumë faktorë që ndikojnë në rënien, dobësine dhe dëmtimin e flokut, ku më të zakonshmit janë mosha, faktori gjenetik, problemet hormonale dhe ndryshimi i stinëve. Pavarësisht këtyre faktorëve, ne mund të bëjmë shumë për shëndetin e flokëve nëpërmjet konumimit të ushqyesve të duhur.Rekomandohet:
 • Personat që kanë flokë të dobët
 • Personat që kanë rënie të theksuar të flokut
 • Personat që duan të kenë një rritje të shpejtë të flokut
1,900 L

HEKUR + VITAMINË C + B-KOMPLEKS

Formula revolucionare e Hekurit, Vitamines C dhe Vitaminave B
1,400 L

IMUNUP

Përmban 7 amino acide, 11 vitamina dhe 8 minerale, për një sistem imunitar ekstremisht të fortë. IMUNUP është një pije revolucionare, e cila kujdeset për sistemin imunitar në momentin që na nevojitet. Ndryshimet e motit dhe rritja e stresit fizik dhe mendor janë disa nga faktorët më të zakonshëm për rënien e imunitetit. Për forcimin e imunitetit është e rëndësishme të furnizosh trupin veçanërisht me mikro nutrientë (vitamina dhe minerale) dhe me disa amino acide. Por është shumë e vështirë të marrësh sasinë e nevojshme të këtyre mikro elementëve nga një regjim ushqimor i zakonshëm.Rekomandohet:
 • Personat me imunitet të dobët
 • Personat e prekur nga virozat dhe të ftohtit
 • Personat me stres fizik ose mendor
 • Personat që duan të parandalojnë sëmundjet dhe virozat
1,700 L

KALCIUM CITRAT

Kalciumi është një mineral shumë i rëndësishëm për të mbajtur të fortë kockat dhe dhëmbët. Pasoja më e zakonshme e mungesës së kalciumit është osteoporoza, e cila i bën të brishta kockat dhe dhëmbët. Mungesa e kalciumit shkakton dhe dhimbje muskulore, lodhje, thonj të brishtë dhe probleme me lëkurën si ekzema dhe psoriazis.Një të rrituri i duhen mesatarisht 800 mg kalcium në ditë. Citrati i kalciumit është një formë e kalciumit e cila është lehtësisht e përthithshme nga organizmi.Rekomandohet:Personat me mungesë kalciumiPersonat me kocka, dhëmbë apo thonj të brishtëPersonat që kanë dhimbje muskulare
1,200 L

MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C

A ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?A doni të përmirësoni natyrshëm nivelet e energjisë dhe përqendrimit tuaj?Provoni formulën revolucionare të Magnezit, Guaranës, Vitaminave B dhe Vitaminës C!Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht ngërçet e shpeshta të muskujve.Guarana është një bimë e pyjeve të Amazonës në Brazil. Fruti përmban guaranë, e cila është pothuajse identike me kafeinën, vetëm se absorbohet shumë më ngadalë në qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye ka një ndjenjë më të gjatë, më të barabartë dhe më të këndshme.B, Kompleks janë një grup vitaminash mjaft të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe forcimi i sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.Vitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
1,400 L

MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS

Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji? Keni ngërçe të dhimbshme të muskujve pas ushtrimeve dhe doni t‘i ofroni trupit tuaj mbështetje për shërim më të shpejtë?Magnezi është një mineral që është shumë i rëndësishëm për funksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskulin e zemrës.Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht si ngërçe të shpeshta të muskujve.Kompleksi B është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe mbështetja e sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

MAGNEZ CITRAT

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi. 375 mg magnez për dozëRekomandohet:
 • Personat që merren me sport
 • Personat me mungese magnezi
 • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.
1,200 L

THYROID

Thyroid  është një pije me shije natyrale limoni, i cili ndihmon dhe rregullon funksionin e tiroides.Jodi dhe seleni janë minerale që kontribuojnë në funksionimin normal të tiroides.L-Tiroksina është një aminoacid, i rëndësishëm për ndërtimin e hormoneve të tiroides.Ashwagandha është një bimë adaptogjene që na mbron nga stresi dhe si rrjedhim, zvogëlon nivelin e hormonit kortizol në gjak. Menaxhimi i kortizolit është një faktor shumë i rëndësishëm në funksionimin e saktë të tiroides.Rekomandohet për:
 • Për cilindo që ka probleme me nënfunksionin e tiroideve.
1,900 L

VITAMINË B-COMPLEX

B kompleks është një grup vitaminash të cilat janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Çdo vitaminë B ka një rol të rëndësishëm në organizëm.Mungesa më e zakonshme në organizëm është Vitamina B12, veçanërisht te veganët dhe vegjetarianët.Mungesa e vitaminës B9 haset sidomos në fillimin e shtatëzanisë për shkak të nevojës së rritur për këtë vitaminë.Mungesa e vitaminave B Kompleks rritet kur nuk mund të përthithet nga organizmi  për shkak të abuzimit me alkoolin, HIV, sëmundja Crohn ose sëmundja Celiac (intoleranca ndaj glutenit).Problemet më të zakonshme nga mungesa e vitaminës B Kompleks janë çrregullime të sistemit nervor dhe anemia.50 mg Vitaminë B kompleks për dozë (100% e nevojës ditore)Rekomandohet:
 • Për personat që ndihen të lodhur dhe të përgjumur
 • Për personat me çrregullime të sistemit nervor
 • Për personat që nuk marrin mjaftueshëm vitamina B nga dieta ushqimore
950 L