0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Trakti Gastro-Intestinal

Trakti Gastro-Intestinal

Showing 1 – 12 of 14 results

AGAVE INULIN PREBIOTIK

Një prebiotik i çertifikuar Bio-Organik nga bima e Agaves, që ndihmon në mirëqënien e sistemit tretës dhe rregullimin e florës bakteriale të zorrëve.
700 L

ALOE VERA DRINK GEL

Aloe Vera, e njohur që në lashtësi si një shëruese universale, është një nga bimët më të dobishme për shëndetin.Kjo bimë është një adaptogjen që rregullon organizmin dhe normalizon lëvizjet e zorrëve. Njëkohësisht ndihmon në eleminimin e krimbave të zorrëve, në sajë të vetive të fuqishme vermifuge. Të gjitha këto veti së bashku ndihmojnë për të nxitur tretjen e duhur, që është e rëndësishme për humbje peshe efektive dhe shëndetin e përgjithshëm.
2,200 L

ALOE VERA LËNG

Aloe Vera, e njohur që në lashtësi si një shëruese universale, është një nga bimët më të dobishme për shëndetin.Kjo bimë është një adaptogjen që rregullon organizmin dhe normalizon lëvizjet e zorrëve. Njëkohësisht ndihmon në eleminimin e krimbave të zorrëve, në sajë të vetive të fuqishme vermifuge. Të gjitha këto veti së bashku ndihmojnë për të nxitur tretjen e duhur, që është e rëndësishme për humbje peshe efektive dhe shëndetin e përgjithshëm.
2,200 L

ALOE VERA PULP

Aloe Vera, e njohur që në lashtësi si një shëruese universale, është një nga bimët më të dobishme për shëndetin.Kjo bimë është një adaptogjen që rregullon organizmin dhe normalizon lëvizjet e zorrëve. Njëkohësisht ndihmon në eleminimin e krimbave të zorrëve, në sajë të vetive të fuqishme vermifuge. Të gjitha këto veti së bashku ndihmojnë për të nxitur tretjen e duhur, që është e rëndësishme për humbje peshe efektive dhe shëndetin e përgjithshëm.
2,200 L

BETA GLUCAN

Ju mund të keni dëgjuar që fibrat janë të dobishme, por e dini që jo të gjitha fibrat janë njësoj? Janë dy kategori fibrash: të tretshme dhe të patretshme. Brenda secilës kategori, ka tipe të ndryshme.Beta-glucans  janë polisakaride natyrale të cilat klasifikohen si fibra dietike të tretshme dhe ndihmojnë në normalizimin e kolesterolit dhe triglicerideve dhe uljen e nivelit të sheqerit në gjak. Ato ngadalësojnë aktivitetin e enzimave digjestive duke formuar një xhel viskoz në stomak, i cili ngadalëson absorbimin e ushqyesve dhe si pasojë, ul nivelin e sheqerit në gjak pas ushqimit.Këto fibra ndihmojnë dhe në eleminimin e konstipacionit (kapsllëkut)  dhe problemeve me zorrët, duke ushqyer bakteret e shëndetshme në zorrë, si dhe mbajtur nën kontroll peshën trupore.Beta Glucan ndihmon në normalizimin e nivelit të kolesterolit dhe në uljen e nivelit të glukozës në gjak, pas ushqimit. Fibrat dietike janë të provuara për efektin në sistemin e tretjes, përmirësojnë funksionin e zorrëve dhe ndihmojnë në zbrazjen e zorrës së trashë. Konsumimi i Beta Glukan jep një ndjenjë ngopje, që ndikon në reduktimin e ushqimit.Si funksionon Beta Glucan?Duke qenë fibra të tretshme, Beta Glucan ngadalëson tranzitin e ushqimit në zorrë. Kjo bën që trupit ti duhen më tepër kohë për të tretur ushqimin. Tretja e ngadaltë bën që trupi të përthithë më ngadalë sheqernat e ushqimeve dhe ti lërë kohë organizmit për të eleminuar sheqerin e tepërt, duke e mbajtur stabël nivelin e sheqerit në gjak.Rekomandohet:
  • Personat që kanë nivel të lartë të kolesterolit dhe triglicerideve
  • Personat që kanë nivel të lartë të glukozës ose vuajnë nga diabeti i tipit 2
  • Personat që kanë probleme tretje
1,900 L

BIO CHIA SEEDS

Farat Chia janë fara shumë të vogla, por ushqyese që e kanë origjinën nga Meksika.Ato janë vlerësuar për mijëra vjet dhe kanë qenë pjesë e rëndësishme e dietës së Majave, Aztekëve dhe indigjenëve të Amerikës Veriore.Janë konsideruar  si një nga burimet më të mira te acideve yndyrore omega-3 të cilat kontribuojnë në mbajtjen në nivele normale të kolesterolit në gjak.Ato kanë përmbajtje të lartë proteinash ,të cilat ndihmojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetit të kockave. Meqënëse përmbajnë shumë fibra, ato formojnë një xhel kur lagen me ujë.Kush mund ta përdorë?
  • Atletët dhe persona që merren me fitness
  • Vegjetarianët dhe veganët
  • Ose të gjithë ata që janë të informuar rreth rëndësisë së një diete të shëndetshme dhe të balancuar
1,400 L
Ofertë!

OK! DIGESTION PREBIOTIC

Tretja e duhur është çelësi i mirëqenies. Formula e provuar klinikisht, Inavea ™ rrit në mënyrë selektive mikroflorën, ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të saj, nxit rritjen e baterive të dobishme dhe mbështet tretjen e shëndetshme!Tretja lejon trupin tonë të përthithë lëndët ushqyese thelbësore për funksionimin optimal të të gjithë organizmit.Për shkak të mënyrës së shpejtë të jetesës, dietës së shpejtë dhe të pabalancuar, shpesh shfaqen probleme me tretjen. Mbetjet më pas grumbullohen në trup dhe ekskretimi i feces prishet. Kjo mund të shkaktojë fryrje të bezdisshme, e cila gjithashtu kontribuon në grumbullimin e kilogramëve të tepërt.Përveç ushtrimeve të rregullta dhe pirjes së mjaftueshme të ujit, është gjithashtu e rëndësishme të hani ushqime me fibra të larta për të mbajtur tretje të shëndetshme.Me OK!Digestion, ju mund të kujdeseni për tretjen dhe zorrët në mënyrë natyrale dhe lehtësisht, pavarësisht nga stili juaj i shpejtë i jetesësNjë formulë efektive për të rivendosur ekuilibrin natyror të mikroflorës• Me përbërësin aktiv të patentuar Inavea™• E vërtetuar klinikisht se rrit mikroflorën e dobishme dhe ndihmon në balancimin e saj• Kontribuon në funksionimin normal të sistemit tretës• Stimulon rritjen e baktereve të dobishme• Ndihmon në ruajtjen e tretjes së shëndetshme• Përbërës 100% natyral
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

SUPLEMENT DIGESTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJRAT ESENCIALË TË finokut, limonit, anisonit, karafilit dhe farave të koriandrës, janë të dobishëm për të favorizuar funksionin e tretjes.Rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Gjithashtu vaji esencial i kamomilit roman është i dobishëm për të favorizuar rregullimin e qarkullimit në zorrë dhe për të favorizuar qetësimin e tyre.
2,700 L

SUPLEMENT LAVANDA VERA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I LIVANDOS ndihmon në eleminimin  stresit dhe normalizimin e humorit dhe gjumit.Normalizon funksionin tretës, rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal dhe eleminon gazrat.
1,400 L

SUPLEMENT TRUMZE

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE TOTALISHT BIMOREVAJI ESENCIAL I TRUMZËS është i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin tretës, për eleminimin e gazrave si dhe rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Nxit mirëfunksionimin e hundës dhe të fytit, antioksidant.
2,300 L

SUPLEMENT TRUMZË & RAVINTSARA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJRASH ESENCIALË 100% TË PASTËRVAJRAT ESENCIALË TË TRUMZËS DHE RAVINTSARËS janë i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin e tretjes, eleminojnë gazrat dhe rregullojnë lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal, antioksidant. Favorizojnë mirëfunksionimin e frymëmarrjes, hundës dhe gojës.
2,300 L

VAJ ESENCIAL KANELLE

Rekomandohet për:Pastrimin e ajrit Frymëmarrjen Diabetin Divertikulitin Infeksionet mykotike Infeksionet bakteriale Infeksionet virale Infeksionet vaginale Vaginitin Sistemin imunitar Mykun Pankreasin Pneumoninë Tifon
1,400 L