0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Fytyra Kundër Njollave

Kundër Njollave

Po shfaqen krejt 4 përfundimet

BIO SUN SPOT REDUCTION CREAM

Formula fituese 2 në 1 në kremin BIO SUN SPOTS REDUCTION CREAM! Kremi eleminon njollat e diellit dhe të shtatzënisë, si dhe në të njëjtën kohë siguron mbron nga dielli me faktorin mbrojtës 50!1. Është 88% bio-organik (nuk përmban konservantë, aditivë, dhe përbërës të tillë, si: Paraben dhe derivatet e tij, Silikon, PropyleneGlycol.) 2. I rekomandueshëm për të gjitha llojet e lëkurës. 3. Me filtra natyralë, të cilat lejojnë nxirjen e lëkurën në nivelin e duhur dhe në mënyrë të shëndetshme. 4. Është hipoalergjik. 5. I përshtatshëm për të gjitha moshat. 6. Rezistent ndaj ujit për 90 minuta. 7. Non-Comedogenic. 8. Përhapet mjaft lehtë në fytyrë. Është miqësore dhe pranon çdo lloj make-up pas aplikimit të saj. 9. Klinikisht e provuar. 10. Me aromë lulesh pylliMund të aplikohet nga të gjithë personat mbi moshën 15 vjeç, që duan të kenë një lëkurë fytyre të bardhë, të butë dhe të shëndetshme.
40ml
1,500 L

SERUM AKTIV I EKO-FERMENTUAR

Serum antirrudhë, hidratues dhe ushqyesEfekt lifting i menjëhershëm në vetëm 15 minuta!Stimulon sintezën natyrale të elastinës, kolagjenit dhe acidit jaluronik në lëkurë.
30ml
1,600 L

SERUM VITAMINË C

Kurrë më pa këtë serum në rutinën tuaj të bukurisë!Jemi mësuar të përfitojmë nga vetitë e saj të dobishme përmes lëngjeve të agrumeve por ajo që duhet të dimë është se Vitamina C është gjithashtu një super aleat për lëkurën tonë!30ml
1,600 L

VAJ ROSEHIP

Ky vaj cilësohet si një nga vajrat më të mirë për rrudhat dhe njollat nga plakja, si dhe për reduktimin e strijave, çikatriçeve dhe shenjave në lëkurë.I nxjerrë nga farat e bimës Rosehip, ky vaj është një nga trajtimet më të shkëlqyera anti-age. Pse është kaq i mirë për shëndetin e lëkurës ky vaj? Është i mbushur me kaq shumë lëndë ushqyese të njohura që rrisin shëndetin e lëkurës dhe kanë efekte kundër plakjes.Vaji rosehip, i quajtur edhe vaji i farës Rosehip, është një burim i pasur i acideve esenciale yndyrore (EFA), duke përfshirë acidin oleik, palmitik, linoleik dhe acidin gama linolenik  (GLA). Janë perfektë në luftimin e thatësisë së lëkurës dhe reduktimin e shfaqjes së linjave në fytyrë.Rosehip është një nga bimët më të pasura me vitaminë C. Ky është një plus shumë i madh për reduktimin e  plakjes duke qenë se vitamina C ndihmon në prodhimin e kolagjenit, që fatkeqësisht reduktohet me rritjen në moshë. Shtimi i produkteve të pasura me vitaminë C, si vaji i Rosehip, në rutinën tuaj të bukurisë, çojnë në nxitjen e kolagjenit dhe shmangien e shënjave të plakjes.
1,500 L