0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Fytyra Pastrimi i fytyrës

Pastrimi i fytyrës

Po shfaqen krejt 10 përfundimet

ARGILTUBO

MASKË E GATSHME PËR FYTYRË DHE TRUP.ME ARGJILË TË GJELBËR, VAJ ESENCIAL DHE EKSTRAKTE BIMORE.Për të gjitha moshat.Përtërin lëkurën dhe e bën të lëmuar, të shkëlqyeshme dhe të freskët falë fuqisë së Argjilës së Gjelbër Argital, Acidit gama-linoleik që gjendet në përmbajtjen e vajit të farës së Borraxhinës (Borago Officinalis), të Azulenit në përmbajtjen e ekstraktit të lules së Kalendulës (Calendula Officinalis), dhe të Silicit në përmbajtjen e bimës së Bishtit të Kalit (Equisetum Arvense) Për më tepër, vaji esencial i Livandos Demeter (Lavandula Hybrida), dhuron një ndjesi kënaqësie dhe ushtron një veprim freskues dhe mbrojtës, ndërsa gliceroli bimor ushtron veprim hidratues.
1,500 L

ARGJILË E GJELBËR E VENTILUAR

MASKË PËR FLOKËT, FYTYRËN DHE TRUPINArgjila e gjelbër e ventiluar, në sajë të përbërjes me oligoelementë dhe kripëra minerale, ka veti të jashtëzakonshme antirrudhë, pastruese dhe tonifikuese.ARGITAL, në sajë të kërkimeve laboratorike, e ka transformuar argjilën e gjelbër të ventiluar  në aktive, duke e bërë produkt me cilësi të lartë.
500gr
1,000 L

ARGJILË E GJELBËR FINE

ARGJILË E GJELBËR, E THARË NË DIELL, PLUHUR I IMËT PËR FYTYRËN, TRUPIN DHE FLOKËT.Me argjilën e gjelbër Argital dhe ujin, një binom natyral e antik, përgatitet një maskë për të mbrojtur dhe rigjeneruar lëkurën.Përtërin lëkurën dhe e bën të lëmuar, të shkëlqyeshme dhe të freskët falë fuqisë së Argjilës së Gjelbër.
1,000 L2,000 L

BIO-SCRUB COMPLEX

BioScrub Complex eleminon njollat e fytyrës (njollat e diellit, të shtatzënisë, të moshës, etj.), pikat e zeza dhe pikat dhjamore.Nëpërmjet përbërësve bio-natyralë, BioScrub Complex ka aftësi që të eleminojë njollat kafe në fytyrë dhe gjithashtu, në fytyrat që kanë pika të zeza dhe pika dhjamore, stimulon daljen e tyre në sipërfaqe dhe çarjen e cipës së hollë të lëkurës me të cilën ato janë mbështjellë.Mjalti dhe propolisi që janë në përbërje të bioscrubit bëjnë të mundur dezifenktimin, ruajtjen e poreve të hapura nga infeksionet, si dhe realizojnë ngushtimin e tyre.
120ml
1,500 L

LARËS FYTYRE KREMOZ

Qumësht pastrues me vajra esencialë të pastër.Për të gjitha tipet e lëkurës.I çertifikuar Bio-Organik200ml
2,200 L

PASTRUES FYTYRE

RIVITALIZUES PËR LËKURË DELIKATE DHE TË NDJESHMERINON LËKURËN ME BUTËSI, DUKE I DHURUAR SHKËLQIMPRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT115ml
3,000 L

QUMËSHT LARËS

SHKËLQYES, PËR LËKURË DELIKATE DHE TË NDJESHMEI FAL LËKURËS BUTËSI DHE ELASTICITETPastron në thellësi pa ndryshuar pH natyral të epidermës, duke e lënë lëkurën të freskët dhe të çliruar nga papastërtitë.PRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT115ml
2,500 L

SAPUN DUDU OSUN

Sapuni i zi afrikan Dudu Osun është një nga produktet më të rekomanduara për kujdesin ndaj lëkurës. I studiuar dhe testuar me sukses si një zgjidhje për aknet, hiperpigmentimin, shenjat dhe njollat e lëkurës, dermatitin, psoriazis dhe ekzemën, ky sapun është zgjidhja e duhur
700 L

SAPUN ME LIVANDO & MJALTË

PËR LËKURË MIKSE & DELIKATEZbutës dhe pastrues Për fytyrë dhe trup. I testuar dermatologjikisht.
500 L

SAPUN ME TRËNDAFIL & GJALPË SHEA

PËR LËKURË TË THATË DHE/OSE TË PLAKURPastrues dhe ushqyes.Për fytyrë dhe trup.I testuar dermatologjikisht.
500 L