0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home SuperFoods Kolagjen

Kolagjen

Po shfaqen krejt 9 përfundimet

BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK

A e dini se pas moshës 25 vjeçare shenjat e plakjes bëhen më të dukshme në sipërfaqen e lëkurës? Çfarë ndikon më shumë në gjendjen e lëkurës:
 • Kujdesi jo i duhur
 • Mbrojtje e pamjaftueshme nga dielli
 • Pluhurat
 • Ushqimi jo i shëndetshëm
 • Sigurisht që një faktor i rëndësishëm është edhe gjenetika jonë
Fatkeqësisht, edhe me gjenet më të mira, pas moshës 25 vjeç, prodhimi i dy elementeve kryesore të ndërtimit të lëkurës (kolagjenit dhe acidit hialuronik) fillon të ulet, me rreth 1.5% në vit.Kjo bën që indet lidhëse në lëkurë të mos jenë më aq të forta dhe të zhdërvjellta, dhe lëkura fillon të humbasë lagështinë dhe elasticitetin. Shfaqen linja dhe rrudha dhe lëkura duket pa shkëlqim dhe pa jetë.Nëse duam ta eliminojmë, e vetmja mënyrë është të zëvendësojmë acidin hialuronik dhe kolagjenin e humbur, dhe kështu të kujdesemi për një lëkurë të shëndetshme, me shkëlqim dhe elastike!Do të vini re efektet pozitive jo vetëm në lëkurën tuaj, por edhe në flokët dhe thonjtë tuaj!Rekomandohet:Beauty Collagen me Acid Hialuronik dhe Koenzima Q10 ndihmon në ushqimin dhe hidratimin e lëkurës për një shkëlqim natyral, elasticitet dhe heqjen e rrudhave. Rekomandohet  për këdo që do të mbrojë lëkurën e vet, ta bëjë atë të shkëlqejë në mënyrë natyrale dhe të largojë rrudhat.
2,500 L

HAIR PRO

Më shumë se 50% e të rriturve përballen me rënien e flokëve!Flokët e fortë dhe të shëndetshëm nuk janë vetëm të bukur për t'u parë, por edhe një tregues i shëndetit të përgjithshëm!Një sërë faktorësh ndikojnë në rënien, rritjen dhe rinovimin e flokëve, por më të zakonshmet janë mosha, gjenetika, hormonet dhe ndryshimet sezonale. Pavarësisht faktorëve të listuar, ne mund të bëjmë shumë për shëndetin e flokëve tanë, me një furnizim optimal të lëndëve ushqyese.Filloni tani të luftoni dhe parandaloni rënien e flokëve!Rezultatet e vërtetuara klinikisht me formulën kundër rënies së flokëve Hair Pro 3 në 1
2,500 L

HAIR VITAMINS

Hair vitamins është një përzierje aktive për ushqimin e flokut. Floku i bukur dhe i shëndetshëm është gjithmonë i ushqyer nga brenda, dhe shkëlqimi i tij është rezultat i shëndetit dhe bukurisë. Janë shumë faktorë që ndikojnë në rënien, dobësine dhe dëmtimin e flokut, ku më të zakonshmit janë mosha, faktori gjenetik, problemet hormonale dhe ndryshimi i stinëve. Pavarësisht këtyre faktorëve, ne mund të bëjmë shumë për shëndetin e flokëve nëpërmjet konumimit të ushqyesve të duhur.Rekomandohet:
 • Personat që kanë flokë të dobët
 • Personat që kanë rënie të theksuar të flokut
 • Personat që duan të kenë një rritje të shpejtë të flokut
1,900 L

KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR

Kolagjeni është proteina më  prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj. Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
 • Për personat që merren me sport
 • Për personat që kanë probleme me artritet
1,500 L

Kolagjen Fortigel me ekstrakt shafran Indie

Kolagjen Fortigel®  me ekstrakt shafran Indie, acid hialuronik dhe vitaminë C
 • Formula e patentuar e kolagjenit për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe kërceve
 • Kolagjeni i hidrolizuar për përthithje optimale
 • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ
 • Kontribuon në funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
 • Kontribuon në funksionet normale të sistemit imunitar
2,500 L

KOLAGJEN JOINT CARE

Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Fortigel, peptide kolagjeni detar,MSM, superfood  dhe shijen e këndshme  të portokallit. E pasuruar me Camu Camu dhe Rosehip, që janë të pasura me vitaminë C. Vitamina C ka një  rol në sintezën e kolagjenit për aktivitet normal të kërceve, ndërsa Rosehip ndihmon për të rritur lëvizshmërinë e kyçeve. Rekomandohet:
 • Për të gjithë personat që kanë probleme me kyçet apo vuajnë nga artritet.
 • Për të gjithë ata që duan të përmirësojnë aftësitë e lëvizjes
 • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.
2,500 L

KOLAGJEN SKIN CARE

Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Naticol, peptide kolagjeni detar, MSM dhe superfoods, për sintezë optimale të kolagjenit. Me shije të këndëshme luleshtrydhesh, dhe ngjyrë të admirueshme trëndafili, të bëra për gratë (edhe pse burrat nuk përjashtohen) që duan të mbeten të rinuara gjatë gjithë jetës. Rekomandohet:
 • Për të gjithë që duan të kënë një lëkurë të bukur
 • Për të gjithë që duan të reduktojnë rrudhat
 • Për të gjithë që duan të përmirësojne elasticitetin e lëkurës.
 • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.
 • Për personat që kanë probleme me artritet
2,500 L

PINK LATTE KOLAGJEN

Pink Latte Collagen me acid hialuronik dhe ashwagandha është zgjidhja perfekte për të përkëdhelur veten me një pije të shijshme me vanilje dhe kokos, e cila ndihmon për lëkurë të shëndetshme dhe elastike, ekuilibër emocional, mirëqenie më të mirë energjetike dhe ndihmon trupin të përshtatet me stresin!Superheroi pink me përbërës 100% natyralë, plotësisht pa sheqerna, aditivë ose laktozë të shtuar!Pink Latte Collagen me acid hialuronik dhe ashwagandha është zgjidhja perfekte për të përkëdhelur veten me një pije të shijshme me vanilje dhe kokos, e cila ndihmon për lëkurë të shëndetshme dhe elastike, ekuilibër emocional, mirëqenie më të mirë energjetike dhe ndihmon trupin të përshtatet me stresin!
1,500 L

PLANT COLLAGEN + HYALURON

Një suport vegan i kolagjenit me acid hialuronik, për lëkurë të shëndetshme, dhe për të stimuluar prodhimin natyral të kolagjenit nga lëkura.
 • Ndihmon për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme
 • Kujdeset për elasticitetin e lëkurës
 • Ndihmon në prodhimin natyral të kolagjenit që fillon të pakësohet me kalimin e viteve
 • Mbron qelizat nga stresi oksidues
 • Me acidi hialuronik të shtuar në përmbajtje
 • Pa sheqer shtesë
 • I përshtatshëm dhe për veganët
2,500 L