11
22,100 L

Nënshumë: 22,100 L

Shihni shportënPërfundim Blerjeje

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

11
22,100 L

Nënshumë: 22,100 L

Shihni shportënPërfundim Blerjeje

BAR GRURI BIO

1,900 L

Bari i grurit është një burim i pasur vitaminash dhe mineralesh. Bari i grurit Nature’s Finest është i rritur në mënyrë bio-organike dhe i tharë me kujdes per të ruajtur super vlerat ushqyese të tij. Është një burim i bollshëm proteinash, fibrash dietike dhe klorofili.

Një burim natyral i vitaminave dhe mineraleve

  • I rritur 100% organik
  • Vitamina dhe minerale
  • Përmbajtje e lartë proteinash
  • I pasur me fibra dietike

Efektet

Bari i grurit është mjaft i pasur me acid folik, vitaminë C, vitamina B, zink, krom dhe hekur.
  • Vitamina C kontribuon në funksionin normal të sistemit imunitar, sintezën e kolagjenit dhe shëndetin e kockave, dhëmbëve, kyçeve, lëkurës dhe enëve të gjakut, si dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ
  • Riboflavina (vitamina B2) ndihmon në përmirësimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe mirëmban lëkurën dhe shikimin.
  • Niacina (vitamina B3) ruan mukoza të shëndetshme dhe lëkurën.
  • Zinku forcon sistemin imunitar dhe sintezën e ADN, dhe ndarjen qelizore.
  • Kromi ndihmon në nivele normale të glukozës në gjak
  • Hekuri ndihmon në tranferimin normal të oksigjenit në organizëm dhe në funksionimit normal të sistemit imunitar.

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar është  10 g (2 lugë çaji). Përziejeni me lëngje frutash ose perimesh, smoothie etj.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pluhuri i barit të grurit organik (Triticum aestivum), suplement ushqimor
per 100 g
Energia1115 kJ / 266 kcal
Grassi1,3 g
di cui acidi saturi0,2 g
Carboidrati30 g
di cui zuccheri1,3 g
Fibre alimentari28 g
Proteine19,56 g
Sale0,1 g
Vitamine e mineraliper 100 gNRV %
Acido folico1130 μg565%
Vitamina C548 mg685%
Vitamina B1 (tiamina)0,8 mg72%
Vitamina B2 (riboflavina)2,33 mg166%
Vitamina B3 (niacina)6,49 mg40%
Vitamina B61 mg71%
Zinco3 mg30%
Cromo74 μg185%
Ferro10 mg71%
Clorofilla907 mg

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “BAR GRURI BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët