0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Veshkat & Rrugët Urinare

Veshkat & Rrugët Urinare

Po shfaqen krejt 4 përfundimet

ALFALFA BIO

Një superushqim i pasur, burim i rëndësishëm mikronutrientësh
  • I pasur me vitamina dhe minerale
  • Fuqi natyrale detoksikimi
  • Burim fitoestrogjeni
1,900 L

BIO CORDYCEPS POWDER

Ai përdoret gjithashtu për të forcuar sistemin imunitar, përmirësuar paraqitjen e sportistëve, eleminuar efektet e plakjes dhe zgjatur jetën, dhe për të përmirësuar funksionin e mëlçisë në personat me hepatit B.Cordyceps sinensis është një kërpudhë kineze që e ka origjinën nga Tibeti. Ajo rritet në lartësi ekstreme 5000 m, në terrene të vështira për tu arritur.Cordyceps është një bimë amfibe. Ne dimër jeton në tokë si krimbat. Gjëja e vetme që lëviz në këtë periudhë janë qimet e saj të cilat rriten mbi sipërfaqen e tokës. Në fillim të pranverës, Cordyceps transformohet e gjitha në një kërpudhë. Në fillim të verës, sporet e kërpudhave ngjiten në larvat e fluturave ose të insekteve të tjera,dhe fillojnë të rriten si parazitë.
3,900 L

GJEMB GOMARI BIO

Gjembi i gomarit (Sillybum Marianum) është një bimë e njohur për efektet e saj detoksifikuese dhe është e domosdoshme në luftën kundër yndyrës rreth mëlçisë. Përveç mbrojtjes së mëlçisë, ajo gjithashtu ka aftësinë për të pastruar trupin, dhe mbështet tretjen, dhe kështu është një agjent i shkëlqyeshëm kundër konstipacionit (kapsllëkut).Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Ajo kryen funksione të ndryshme që janë thelbësore për shëndetin tonë. Ndër të tjera, mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi. Prandaj, detoksifikimi i herëpashershëm i trupit është një procedurë e detyrueshme e "punës së mirëmbajtjes" për të ruajtur mirëqenien e organizmitSi ta dallojmë mëlçinë e ngarkuar?Mëlçia e dhjamosur shkaktohet nga:-Metabolizmi i ngadalshëm i karbohidrateve dhe paaftësia e ruajtjes së glukozës së tepërt, që do të thotë se trupi nuk merr një valë të re energjie kur i nevojitet, e cila reflektohet në lodhje dhe rraskapitje të vazhdueshme,-Metabolizmi i dobët i yndyrnave dhe karbohidrateve, i cili reflektohet në akumulimin e yndyrës rreth belit dhe barkut,-Refluks-Djersitje e tepruar dhe ndjenja e nxehtësisë,-Tretje e dobët dhe e ngadaltë shoqëruar me fryrje dhe të vjella të herëpashershme,-Rënie të rezistencës,-Probleme të lëkurës (kruarje të lëkurës, puçrra ose njolla të errëta).Pse, gjembi i gomarit është efektiv?Përbërësi aktiv i tij është silymarin, i cili forcon muret e qelizave të mëlçisë duke parandaluar hyrjen e toksinave në qelizë dhe mbështetur rigjenerimin e këtyre qelizave.REKOMANDOHET  për cilindo që ka probleme me dhjamosjen e mëlçisë, ose barkut/belit, që ka probleme të tretjes, ose që do të parandalojë dhjamosjen e mëlçisë.
550 L
Ofertë!

OK! WATEROUT

OK! WaterOut përmban vetëm përbërës të zgjedhur me kujdes që ndihmojnë në eliminimin e ujit të tepërt nga trupi dhe humbjen e peshës më shpejt! Ok! Waterout është i rekomanduar për këdo që dëshiron të shkarkojë ujrat e tepërta nga trupi.Kur janë të dukshme rezultatet e para?Rezultatet e para do t'i vini re pas vetëm disa ditësh përdorim të rregullt. Rezultatet optimale janë të dukshme pas 1 muaji të përdorimit të rregullt.
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.