0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Trakti Respirator

Trakti Respirator

Po shfaqen krejt 11 përfundimet

KËRPUDHË CHAGA PLUHUR

Kërpudha Chaga rritet në pyjet e Siberisë veriore, Kanadanë veriore, Japoninë veriore dhe  në verilindje të Shteteve të Bashkuara.Kërpudhat Chaga kanë polisakaride të pasura në beta-glucan.Rekomandohet:
  • Për ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
  • Vegjetarianët dhe veganët
3,300 L

KREM EUKALIPTI KUNDËR TË FTOHTIT

Kremi me Eukalipt ka veti balsamike dhe është efikas kundër të ftohtit.Këshillohet të përdoret në ballë dhe poshtë hundës gjatë ditës, si dhe të lyhet kraharori para gjumit.
1,600 L

PROPOLIS SPRAY

Propolis Spray Argital ka veti antibakteriale, antifungale, anti-inflamatore dhe antioksidante. Është mënyra perfekte për të larguar një infeksion të fytit në një mënyrë të thjeshtë dhe natyrale.Propolisi është një antibiotik natyral. Ka aftësinë të shkatërrojë bakteret, viruset dhe kërpudhat. Ai forcon sistemin imunitar, falë të cilit lufton shpejt inflamacionin e gojës, fytit dhe laringut. Gjithashtu qetëson irritimin, enjtjen dhe dhimbjen e fytit.Spraji i fytit nga Argital përmban vetëm tre përbërës: propolis, glicerinë dhe ujë burimi. Është një produkt natyral pa konservues dhe kimikate sintetike, gjë që e bën të sigurt për shëndetin. Spraji i fytit me propolis është një armë efektive në luftën kundër infeksioneve dhe sëmundjeve të zgavrës së gojës, përfshirë fytin dhe laringun, dhe në të njëjtën kohë i përshtatet një stili jetese të shëndetshëm.Karakteristikat e propolisitPër prodhimin e propolisit, bletët përdorin sekrecionet nga sythat e bimëve dhe lëvoret e pemëve. Më pas substanca e marrë përtypet nga bletët dhe kjo është ajo që i jep asaj veti mahnitëse.Propolisi ka veti antibakteriale, antifungale dhe antivirale. Përdorimi i tij stimulon dhe forcon sistemin imunitar të trupit, falë të cilit mposht më shpejt të gjitha infeksionet. Është shumë i dobishëm në luftën kundër infeksioneve të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, pra infeksioneve të gojës, fytit dhe laringut. Rekomandohet të përdoret gjatë ftohjes dhe gripit pasi parandalon përhapjen e infeksionit.Përveç kësaj, propolisi është shumë efektiv kundër radikaleve të lira pasi ka veti antioksiduese. Përshpejton në mënyrë perfekte rigjenerimin e indeve. Kjo aftësi e propolisit është e njohur që në lashtësi, kur përdorej për të trajtuar ulçerat, kafshimet e kafshëve dhe pickimet e insekteve, dhe plagët e vështira për t'u shëruar.Propolis sot përdoret gjerësisht edhe në stomatologji në trajtimin e gingivitit, periodontitit dhe mbindjeshmërisë së dhëmbëve.Ka një përdorim të gjerë gjithashtu në prodhimin e kozmetikës për të eliminuar bakteret dhe viruset.
1,200 L

SUPLEMENT EUKALIPTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
1,200 L

SUPLEMENT EUKALIPTI KAPSUL

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
2,300 L

SUPLEMENT PEMA E ÇAJIT

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I PEMËS SË ÇAJIT është i dobishëm për të stimuluar funksionalitetin e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.
1,300 L

SUPLEMENT RESPIRI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJRAT ESENCIALË TË Mërsinës, Ravintsarës, Eukaliptit, Rigonit dhe Pishës kanë një efekt balsamik të mrekullueshëm në rrugët respiratore.Për më tepër, vajrat esenciale të mërsinës dhe rigonit janë të dobishme për të nxitur rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale.
2,700 L

SUPLEMENT TRUMZE

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE TOTALISHT BIMOREVAJI ESENCIAL I TRUMZËS është i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin tretës, për eleminimin e gazrave si dhe rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Nxit mirëfunksionimin e hundës dhe të fytit, antioksidant.
2,300 L

SUPLEMENT TRUMZË & RAVINTSARA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJRASH ESENCIALË 100% TË PASTËRVAJRAT ESENCIALË TË TRUMZËS DHE RAVINTSARËS janë i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin e tretjes, eleminojnë gazrat dhe rregullojnë lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal, antioksidant. Favorizojnë mirëfunksionimin e frymëmarrjes, hundës dhe gojës.
2,300 L

VAJ ESENCIAL RIGONI

VAJ ESENCIAL RIGONIVaji i rigonit është një vaj esencial i fuqishëm i nxjerrë nga bima e rigonit, i cili mund të konkurojë mjaft mirë me antiobiotikët, kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e llojeve të ndryshëm të infeksioneve.
2,000 L

VAJ I FARËS SË ZEZË BIO

Vaji i farës së zezë (Nigella Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i jashtëzakonshëm për mirëqënien.Vaji i farës së zezë ka efekte të mrekullueshme, sidomos ndaj sëmundjeve që burojnë nga dobësia dhe inefiçenca e sistemit imunitar. Nga mjekësia moderne pretendohet se ky lloj vaji ka veti kuruese edhe për sëmundje të tilla si AIDS apo sëmundjet tumorale.Kërkimet kanë vërtetuar se ndikimi dhe efikasiteti i vajit të farës së zezë në stimulimin e sistemit imunitar dhe trajtimin e shumë sëmundjeve shtohen kur merret i kombinuar me vajra të tjera, si vaji i ullirit, vaji i lule diellit, vaji i karrotës, vaji i farës së kungullit, vaji i hudhrës, vaji i kamomilit, etj.Efekte shumë të mira si suplement ushqimor me rezultate të shkëlqyera, veçanërisht në periudhën e rritjes, arrihen me kombinimin e tij me mjaltin.Me gjithë këto veti të mira kuruese që përmban fara e zezë, është e vështirë të qëndrojë jashtë vëmendjes.Vitet e fundit në Europë dhe SHBA vërehet të ketë kërkesë të lartë për këtë farë. Në farmacitë gjermane fara e zezë tashmë është e pranishme në formën e saj origjinale si farë, vaj, ose tabletë.
2,000 L