0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Lëkura

Showing 1 – 12 of 20 results

ANTI AGE SUPERMIX

Përzierja e superfoods anti-AGE përmban kakao të papërpunuar, fara chia, shu wu, astragalus dhe sheqerna mesquite.Kush mund ta përdorë?
 • të gjithë ata që dëshirojnë të  përmirësojnë mirëqenien e tyre të përgjithshme
 • të gjithë ata që duan rinovimin e trupit të tyre
 • të gjithë ata që janë nën stres
 • të gjithë ata që duan të forcojnë sistemin imunitar
2,000 L

ARGILTUBO

MASKË E GATSHME PËR FYTYRË DHE TRUP.ME ARGJILË TË GJELBËR, VAJ ESENCIAL DHE EKSTRAKTE BIMORE.Për të gjitha moshat.Përtërin lëkurën dhe e bën të lëmuar, të shkëlqyeshme dhe të freskët falë fuqisë së Argjilës së Gjelbër Argital, Acidit gama-linoleik që gjendet në përmbajtjen e vajit të farës së Borraxhinës (Borago Officinalis), të Azulenit në përmbajtjen e ekstraktit të lules së Kalendulës (Calendula Officinalis), dhe të Silicit në përmbajtjen e bimës së Bishtit të Kalit (Equisetum Arvense) Për më tepër, vaji esencial i Livandos Demeter (Lavandula Hybrida), dhuron një ndjesi kënaqësie dhe ushtron një veprim freskues dhe mbrojtës, ndërsa gliceroli bimor ushtron veprim hidratues.
1,500 L

BEAUTY COLLAGEN ME ACID HIALURONIK

A e dini se pas moshës 25 vjeçare shenjat e plakjes bëhen më të dukshme në sipërfaqen e lëkurës? Çfarë ndikon më shumë në gjendjen e lëkurës:
 • Kujdesi jo i duhur
 • Mbrojtje e pamjaftueshme nga dielli
 • Pluhurat
 • Ushqimi jo i shëndetshëm
 • Sigurisht që një faktor i rëndësishëm është edhe gjenetika jonë
Fatkeqësisht, edhe me gjenet më të mira, pas moshës 25 vjeç, prodhimi i dy elementeve kryesore të ndërtimit të lëkurës (kolagjenit dhe acidit hialuronik) fillon të ulet, me rreth 1.5% në vit.Kjo bën që indet lidhëse në lëkurë të mos jenë më aq të forta dhe të zhdërvjellta, dhe lëkura fillon të humbasë lagështinë dhe elasticitetin. Shfaqen linja dhe rrudha dhe lëkura duket pa shkëlqim dhe pa jetë.Nëse duam ta eliminojmë, e vetmja mënyrë është të zëvendësojmë acidin hialuronik dhe kolagjenin e humbur, dhe kështu të kujdesemi për një lëkurë të shëndetshme, me shkëlqim dhe elastike!Do të vini re efektet pozitive jo vetëm në lëkurën tuaj, por edhe në flokët dhe thonjtë tuaj!Rekomandohet:Beauty Collagen me Acid Hialuronik dhe Koenzima Q10 ndihmon në ushqimin dhe hidratimin e lëkurës për një shkëlqim natyral, elasticitet dhe heqjen e rrudhave. Rekomandohet  për këdo që do të mbrojë lëkurën e vet, ta bëjë atë të shkëlqejë në mënyrë natyrale dhe të largojë rrudhat.
2,500 L

GJALPË SHEA DUDU PËR LËKUREN

 • 100 % natyral
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe veçanërisht për lëkurën me probleme siç janë neurodermatiti, ekzema, psoriazis dhe aknet.
 • Me aromë freskie natyrale
 • Veçanërisht i përshtatshëm për bebe dhe fëmijë.
2,000 L

GOLDEN Q10 COENZYME

A keni filluar të vëreni që lëkura juaj po humbet elasticitetin dhe shkëlqimin?A keni filluar të vini re rrathë të errët më të dukshëm?Me kalimin e moshës, përmbajtja e koenzimës Q10 në indet fillon të bjerë, dhe rënia më e madhe ndodh midis moshës 25 dhe 40 vjeç, e cila është një fenomen fiziologjik krejtësisht normal.Mungesa e koenzimës Q10 është veçanërisht e dukshme tek individët me çrregullime të ndryshme gjenetike, sëmundje kronike ose kur marrin ilaçe specifike që përshpejtojnë më tej plakjen e lëkurës.Nëse duam të mbajmë një nivel normal të koenzimës Q10 dhe të sigurojmë antioksidantë shtesë për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe dëmtimi UV, është e rëndësishme të zëvendësoni këto elementë të humbur!Golden Q10 me fuqinë e madhe të koenzimës Q10, Vitaminës C dhe vitaminave B, ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes.Koenzima Q10 përfshihet në proceset e transferimit të energjisë brenda qelizës, duke vepruar si një antioksidant dhe si një transportues protonesh.Vitamina C vepron si një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat nga plakja dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV. Eshtë e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.Vitaminat B-kompleks janë një grup vitaminash shumë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR

Kolagjeni është proteina më  prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj. Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
 • Për personat që merren me sport
 • Për personat që kanë probleme me artritet
1,500 L

KOLAGJEN SKIN CARE

Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Naticol, peptide kolagjeni detar, MSM dhe superfoods, për sintezë optimale të kolagjenit. Me shije të këndëshme luleshtrydhesh, dhe ngjyrë të admirueshme trëndafili, të bëra për gratë (edhe pse burrat nuk përjashtohen) që duan të mbeten të rinuara gjatë gjithë jetës. Rekomandohet:
 • Për të gjithë që duan të kënë një lëkurë të bukur
 • Për të gjithë që duan të reduktojnë rrudhat
 • Për të gjithë që duan të përmirësojne elasticitetin e lëkurës.
 • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.
 • Për personat që kanë probleme me artritet
2,500 L

KREM ME KAMOMIL, AKILEA & KALENDULA

KREM KUNDËR SKUQJEVE, DJEGIEVE NGA DIELLI, AKNEVE DHE PICKIMEVE TË INSEKTEVEMe xhel argjile të gjelbërQetësues dhe freskues100% ORGANIK, NUK PËRMBAN KONSERVANTË50ml
1,500 L

KREM PËR HEMATOMA & ERITEMA

Krem me ekstrakt nga lulja e Arnikës, dhe xhel argjile të gjelbër.Ndihmon për eleminimin e hematomave dhe eritemave në lëkurë.
1,500 L

KREM PËR LYTHAT & KONDILOMËN

PËR ELEMINIMIN E LYTHAVE, VERRUKEVE DHE KONDILOMËS.Produkt 100% bimor, pa konservantë.
1,600 L

KURKUMA (RRËNJË TURMERIKU) BIO

Turmeriku (Curcuma Longa), erëza kryesore në kuzhinën indiane, konsiderohet nga shumë studiues si bima më e fuqishme në planet për të luftuar dhe parandaluar shumë sëmundje.Vetitë e turmerikut janë të jashtëzakonshme dhe të studiuara gjerësisht; aktualisht janë botuar mbi 10,000 artikuj studimorë që vërtetojnë efektet e turmerikut, sidomos për njërin nga përbërësit e tij, KURKUMA.Kjo e vendos turmerikun në krye të listës si një nga bimët mjekësore më efektive që ekzistojnë. Pas tij, bimët mjekësore më të studiuara janë hudhra, kanella, ginseng, xhinxheri dhe gjembi i gomarit.Çfarë është Turmeriku?Turmeriku e ka prejardhjen nga bima Curcuma longa , e cila rritet në Indi dhe në vendet e tjera të Azisë Juglindore. Rrënjët e thara të Curcuma longa bluhen, dhe përftohet pluhuri i turmerikut me një ngjyrë të verdhë të spikatur.Te turmeriku gjenden shumë përbërës kimikë, të quajtur kurkuminoide. Substanca aktive te turmeriku është kurkuma. Kurkuma është ajo çfarë e bën turmerikun një “ushqim funksional”, i përkufizuar nga Mayo Clinic si “ushqimi që ka një efekt pozitiv potencial në shëndet, përtej ushqimit bazik”.Turmeriku nuk është thjesht i mirë-studiuar, pabesueshmërisht potend dhe historikisht domethënës, por është dhe shumë i sigurt, gjithashtu. Turmeriku ka shumë pak efekte anësore të njohura; dhe ato që ekzistojnë, janë shumë të rralla dhe përgjithësisht të lehta.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që vuajnë nga alergjia sepse rrit rezistencën.
 • Për të gjithë ata që duan të rrisin imunitetin
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me trombozat
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me depresionin
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë të shndritshme
1,100 L

PINK LATTE KOLAGJEN

Pink Latte Collagen me acid hialuronik dhe ashwagandha është zgjidhja perfekte për të përkëdhelur veten me një pije të shijshme me vanilje dhe kokos, e cila ndihmon për lëkurë të shëndetshme dhe elastike, ekuilibër emocional, mirëqenie më të mirë energjetike dhe ndihmon trupin të përshtatet me stresin!Superheroi pink me përbërës 100% natyralë, plotësisht pa sheqerna, aditivë ose laktozë të shtuar!Pink Latte Collagen me acid hialuronik dhe ashwagandha është zgjidhja perfekte për të përkëdhelur veten me një pije të shijshme me vanilje dhe kokos, e cila ndihmon për lëkurë të shëndetshme dhe elastike, ekuilibër emocional, mirëqenie më të mirë energjetike dhe ndihmon trupin të përshtatet me stresin!
1,500 L