0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Stresi & Depresioni

Stresi & Depresioni

Po shfaqen krejt 10 përfundimet

ASHWAGANDHA TABLETA BIO

Për shkak të  vetive të saj rinovuese Ashwagandha është i njohur edhe si qershi e  dimrit ose ginseng indian.Kjo është një nga bimët indiane më të rëndësishme. Për shkak të ndikimit të jashtëzakonshëm që  ka në humorin  tonë, ai gjithmonë ka qenë shumë i vlerësuar në mjekësinë Ayurvedike.Ka veti të fuqishme adaptogjene, që do të thotë se ndihmon trupin në reagimin mbrojtës ndaj stresit dhe ka aftësinë për të rivendosur ekuilibrin në funksionimin e hormoneve.Është një antioksidant i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga dëmtimi që vjen nga stresi oksidativ.Ajo kontribuon në shëndetin e lëkurës dhe ka një efekt të dobishëm në sistemin kardiovaskular.Kush mund ta përdorë:
 • Të gjithë ata që duan të arrijnë një ekuilibër në organizëm.
 • Të gjithe ata që janë nën stres.
 • Atletët dhe persona që merren me fitness
2,000 L

GOLDEN Q10 COENZYME

A keni filluar të vëreni që lëkura juaj po humbet elasticitetin dhe shkëlqimin?A keni filluar të vini re rrathë të errët më të dukshëm?Me kalimin e moshës, përmbajtja e koenzimës Q10 në indet fillon të bjerë, dhe rënia më e madhe ndodh midis moshës 25 dhe 40 vjeç, e cila është një fenomen fiziologjik krejtësisht normal.Mungesa e koenzimës Q10 është veçanërisht e dukshme tek individët me çrregullime të ndryshme gjenetike, sëmundje kronike ose kur marrin ilaçe specifike që përshpejtojnë më tej plakjen e lëkurës.Nëse duam të mbajmë një nivel normal të koenzimës Q10 dhe të sigurojmë antioksidantë shtesë për të mbrojtur lëkurën nga plakja dhe dëmtimi UV, është e rëndësishme të zëvendësoni këto elementë të humbur!Golden Q10 me fuqinë e madhe të koenzimës Q10, Vitaminës C dhe vitaminave B, ndihmon në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes.Koenzima Q10 përfshihet në proceset e transferimit të energjisë brenda qelizës, duke vepruar si një antioksidant dhe si një transportues protonesh.Vitamina C vepron si një antioksidant i fuqishëm që mbron qelizat nga plakja dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit oksidativ nga rrezet UV. Eshtë e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërcit, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.Vitaminat B-kompleks janë një grup vitaminash shumë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

HEKUR + VITAMINË C + B-KOMPLEKS

Formula revolucionare e Hekurit, Vitamines C dhe Vitaminave B
1,400 L

MACA TABLETS

Suplement ushqimor me rrënjë Maca (xhensen Peruvian), që ka veti afrodiziake, ndihmon në rritjen e energjisë dhe forcimin e imunitetit, lehtëson çrregullimet e menopauzës, ndihmon në trajtimin e problemeve të riprodhimit, si edhe përdoret nga atletët dhe sportistët për të ndihmuar në krijimin më të shpejtë të masës muskulare.Kushti që Maca të përmbajë një sasi të mjaftueshme të përbërësve aktivë është që të rritet në lartësinë maksimale të mundshme. Maca jonë vjen nga lartësitë e Perusë. Është gjithashtu shumë e rëndësishme që maca të thahet natyrshëm në diell për dy muaj.Substancat medicinale të makës mblidhen në rrënjën në formë zemre. Rrënja hahet e papërpunuar, thjesht e tharë dhe e bluar.
1,900 L

MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C

A ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?A doni të përmirësoni natyrshëm nivelet e energjisë dhe përqendrimit tuaj?Provoni formulën revolucionare të Magnezit, Guaranës, Vitaminave B dhe Vitaminës C!Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht ngërçet e shpeshta të muskujve.Guarana është një bimë e pyjeve të Amazonës në Brazil. Fruti përmban guaranë, e cila është pothuajse identike me kafeinën, vetëm se absorbohet shumë më ngadalë në qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye ka një ndjenjë më të gjatë, më të barabartë dhe më të këndshme.B, Kompleks janë një grup vitaminash mjaft të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe forcimi i sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.Vitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
1,400 L

MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS

Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji? Keni ngërçe të dhimbshme të muskujve pas ushtrimeve dhe doni t‘i ofroni trupit tuaj mbështetje për shërim më të shpejtë?Magnezi është një mineral që është shumë i rëndësishëm për funksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskulin e zemrës.Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht si ngërçe të shpeshta të muskujve.Kompleksi B është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe mbështetja e sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L
Ofertë!

OK! INSOMNIA

Një formulë natyrale që ju ndihmon të bini më lehtë në gjumë dhe të bëni një gjumë të shëndetshëm dhe cilësor
 • Formulë natyrale me melatoninë, hormone i gjumit
 • Ndihmon për të fjetur më lehtë dhe për të mbajtur gjumin cilësor dhe të shëndetshëm
 • Ndihmon në përmirësimin e mirëqenies psikofizike
 • Ndikon në receptorët në tru përgjegjës për gjumin dhe qetëson aktivitetin nervor
 • Kontribuon në relaksim para se të shkoni në shtrat
 • Natyral, vegan, pa sheqer
5.00 out of 5
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.
Ofertë!

OK! STRESS

I testuar klinikisht për reduktimin e stresit
 • Deri në 32 % më pak stress pas 6 javësh përdorimi të rregullt
 • Deri në 53 % më pak stress pas 12 javësh
 • Funksionon në nivel neuronesh (qelizat nervore)
 • Pakëson vlerën e alpha-amylase – indikatorit të stresit
 • Përmban Serenzo™ dhe 7 vitamina B, të cilat kontribuojnë në funksionin nervor normal
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

VAJ ESENCIAL LIVANDO

VAJ ESENCIAL LIVANDO (Lat. Lavandula Officinalis, Angl. Lavender, It. Lavanda Vera)
1,900 L

VAJ ESENCIAL SHEREBELË SCLAREA

Sherebela Sclarea (Clary Sage) ka një histori të gjatë si një bar medicinal. Është një bimë shumëvjeçare nga familja Salvi dhe emri i saj shkencor është Salvia Sclarea. Konsiderohet si një nga vajrat kryesorë për hormonet, veçanërisht tek gratë.Janë bërë shumë studime në lidhje me përfitimet e saj për spazmat, dhimbjet menstruale, afshet dhe çekuilibrimin hormonal. Është e njohur gjithashtu për aftësinë e saj për të rritur qarkullimin e gjakut, për të përmirësuar sistemin e tretjes, shëndetin e syve dhe për të luftuar leuçeminë.Sherebela Sclarea është një nga vajrat më të shëndetshëm, me veti antikonvulsive, antidepresive, antifungale, anti-infektive, antiseptike, antispasmodike, astringente dhe anti-inflamatore. Është gjithashtu një tonik nervor dhe qetësues i fuqishëm.Lehtëson problemet menstruale Ndihmon Balancimin Hormonal Lehtëson pagjumësinë Përmirëson qarkullimin e gjakut etj.
1,800 L