0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Trajtime Shëndeti Dhimbjet Muskulare

Dhimbjet Muskulare

Po shfaqen krejt 10 përfundimet

BALTË KUNDËR DHIMBJEVE

MASKË BALTE PËR DHIMBJE ÇERVIKALE, MUSKULARE, KONTRAKTIMET DHE DHIMBJET E KYÇEVE.
2,200 L

IMUNUP

Përmban 7 amino acide, 11 vitamina dhe 8 minerale, për një sistem imunitar ekstremisht të fortë. IMUNUP është një pije revolucionare, e cila kujdeset për sistemin imunitar në momentin që na nevojitet. Ndryshimet e motit dhe rritja e stresit fizik dhe mendor janë disa nga faktorët më të zakonshëm për rënien e imunitetit. Për forcimin e imunitetit është e rëndësishme të furnizosh trupin veçanërisht me mikro nutrientë (vitamina dhe minerale) dhe me disa amino acide. Por është shumë e vështirë të marrësh sasinë e nevojshme të këtyre mikro elementëve nga një regjim ushqimor i zakonshëm.Rekomandohet:
 • Personat me imunitet të dobët
 • Personat e prekur nga virozat dhe të ftohtit
 • Personat me stres fizik ose mendor
 • Personat që duan të parandalojnë sëmundjet dhe virozat
1,700 L

KALCIUM CITRAT

Kalciumi është një mineral shumë i rëndësishëm për të mbajtur të fortë kockat dhe dhëmbët. Pasoja më e zakonshme e mungesës së kalciumit është osteoporoza, e cila i bën të brishta kockat dhe dhëmbët. Mungesa e kalciumit shkakton dhe dhimbje muskulore, lodhje, thonj të brishtë dhe probleme me lëkurën si ekzema dhe psoriazis.Një të rrituri i duhen mesatarisht 800 mg kalcium në ditë. Citrati i kalciumit është një formë e kalciumit e cila është lehtësisht e përthithshme nga organizmi.Rekomandohet:Personat me mungesë kalciumiPersonat me kocka, dhëmbë apo thonj të brishtëPersonat që kanë dhimbje muskulare
1,200 L

KREM PËR DHIMBJET MUSKULARE, ÇERVIKALE & KYÇEVE

KREM ME EFEKT QETËSUES PËR DHIMBJET E MUSKUJVE, SHPINËS, ÇERVIKALES, KYÇEVESHUMË E PËRSHTATSHME PËR SPORTISTËT.PRODUKT PA KONSERVANTË
1,400 L

MAGNEZ + GUARANA + B-KOMPLEKS + VITAMINË C

A ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?A doni të përmirësoni natyrshëm nivelet e energjisë dhe përqendrimit tuaj?Provoni formulën revolucionare të Magnezit, Guaranës, Vitaminave B dhe Vitaminës C!Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht ngërçet e shpeshta të muskujve.Guarana është një bimë e pyjeve të Amazonës në Brazil. Fruti përmban guaranë, e cila është pothuajse identike me kafeinën, vetëm se absorbohet shumë më ngadalë në qarkullimin e gjakut dhe për këtë arsye ka një ndjenjë më të gjatë, më të barabartë dhe më të këndshme.B, Kompleks janë një grup vitaminash mjaft të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe forcimi i sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.Vitamina C është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
1,400 L

MAGNEZ + VITAMINË B-KOMPLEKS

Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji? Keni ngërçe të dhimbshme të muskujve pas ushtrimeve dhe doni t‘i ofroni trupit tuaj mbështetje për shërim më të shpejtë?Magnezi është një mineral që është shumë i rëndësishëm për funksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskulin e zemrës.Mungesa e magnezit mund të shfaqet si lodhje e pakëndshme, mungesë energjie, mospërputhje dhe mosfunksionim i muskujve, veçanërisht si ngërçe të shpeshta të muskujve.Kompleksi B është një grup vitaminash që janë të rëndësishme për sistemin tonë nervor. Përveç funksionit të tyre të përbashkët, secila prej vitaminave B ka role të tjera të rëndësishme në trupin tonë, të tilla si parandalimi i lodhjes dhe mbështetja e sistemit imunitar.Acidi folik është i rëndësishëm për funksionimin normal të sistemit imunitar, si dhe për zhvillimin normal të fetusit gjatë shtatzënisë. Vitamina B2 është e rëndësishme për përthithjen dhe metabolizmin e hekurit, përveçse vepron si antioksidant dhe mbron qelizat tona nga stresi oksidativ.
1,400 L

MAGNEZ CITRAT

Magnezi është një mineral mjaft i rëndësishëm për funsksionimin e nervave dhe muskujve, përfshirë muskujt e zemrës. Mungesa e magnezit sjell lodhje, mungesë energjie, përgëndrimi dhe shqetësime muskulore, veçanërisht lodhje dhe ngërçe të muskujve.Dhimbja e kokës është gjithashtu një pasojë e mungesës së magnezit.Një i rritur ka nevojë për rreth 300-400 mg magnez në ditë për një funksionim normal të sistemit nervor dhe muskulor. Personat me aktivitet të lartë fizik kanë nevojë për një sasi më të madhe ditore.Citrati i magnezit është një formë e magnezit, që e bën lehtësisht të përthithshëm nga organizmi. 375 mg magnez për dozëRekomandohet:
 • Personat që merren me sport
 • Personat me mungese magnezi
 • Personat që kanë dhimbje apo ngërçe të vazhdueshme muskulore.
1,200 L

RODIOLA EQUISETO

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMORE
 • Tonik-Adatogjen.
 • Sugjerohet në rastet e lodhjes fizike dhe mendore.
 • Normalizon tonin e humorit.
 • Dranazhon lëngjet trupore dhe nxit mirëfunksionimin e rrugëve urinare.
 • Trajton atrofinë muskulare.
 • Nxit mirëqënien e thonjve dhe flokëve.
2,300 L

VITAMINË D3 + VITAMINË C

Merrni mjaftueshëm vitaminë nga dielli, e cila është thelbësore për sistemin imunitar - veçanërisht gjatë ftohjeve dhe gripit!Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përshpejton përthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve. Me shtimin e vitaminës C, ajo veçanërisht kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit. Po sikur të mos jemi më të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit në muajt e vjeshtës dhe të dimrit? Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje të kockave dhe dhëmbëve. Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.
1,400 L

VITAMINË D3 2000 IU

Roli kryesor i Vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton thithjen e tyre nga aparati tretës dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.Përshpejton thithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse lëkura jonë e prodhon atë kur është në kontakt me rrezet e diellit.Po kur nuk jemi të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit, në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, imunitet i ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.
1,400 L