0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home SuperFoods Detoksifikimi

Detoksifikimi

Showing 13 – 24 of 25 results

ÇAJI SLIMMING TEA

Çaji SLIMMING TEA është një nga trajtimet më të efektshme, e cila siguron një rënie në peshë në mënyrë të shëndetshme dhe pa dietë.Karakteristika kryesore e kësaj përbërje është reduktimi i konsiderueshëm i celulitit dhe i indeve dhjamore në pjesën e barkut. Është pikërisht masa dhjamore e barkut shkaktarja kryesore e mjaft problemeve që lidhen me obezitetin, si sëmundjet kardiovaskulare, nervore dhe diabeti. Receta e çajit SLIMMING TEA ka si parim të saj rënien në peshë nëpërmjet disa efekteve bazë: 1. Stimulimi i procesit të tretjes 2. Rritja e metabolizmit të organizmit 3. Eleminimi i indeve dhjamore 4. Kontrolli i oreksit 5. Eleminimi i fryrjeve të barkut dhe eleminimin e gazravePërveç kësaj, çaji SLIMMING TEA siguron edhe mjaft vlera të tjera në fushën e shëndetit. Ai është antitoksik, duke eleminuar të gjitha toksinat e depozituara në organizëm, tonifikon organizmin, elemininon kolesterolin në gjak, stabilizon aktivitetin e zemrës, stimulon aktivitetin e mëlçisë, ndihmon kundër kapsllëkut, forcon mishrat e dhëmbëve, kuron çrregullimet e frymëmarrjes, lufton infeksionet, përmirëson aktivitetin e qelizave nervore, redukton stresin dhe depresionin, etj.Kategoritë që mund ta përdorin:1. Personat obezë 2. Personat që kanë çrregullime të tretjes 3. Personat që vuajnë nga konstipacioni (kapsllëku) 4. Personat që kanë insufiçensë renale
1,300 L

CHLORELLA TABLETS

Klorela (Chlorella) është një algë blu-jeshile e ujërave të ëmbla me përmbajtje të lartë proteinash, kështu që është specifikisht e përshtatshme për veganët.Është një nga ushqimet më të pasura; mjaft e pasur me fitonutrientë si: amino acide, klorofil, beta-karoten, potas, fosfor, biotin, magnez dhe vitamian B-kompleks.Duke e krahasuar me spirulinën,përmban më pak proteina por më shumë klorofil.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që kanë mungesë hekuri
 • Për atletët dhe personat që merren me aktivitet fizik
 • Vegjetarianët dhe veganët
200 tableta
2,300 L

CHLORELLA TABLETS

Klorela (Chlorella) është një algë blu-jeshile e ujërave të ëmbla me përmbajtje të lartë proteinash, kështu që është specifikisht e përshtatshme për veganët.Është një nga ushqimet më të pasura; mjaft e pasur me fitonutrientë si: amino acide, klorofil, beta-karoten, potas, fosfor, biotin, magnez dhe vitamian B-kompleks.Duke e krahasuar me spirulinën,përmban më pak proteina por më shumë klorofil.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që kanë mungesë hekuri
 • Për atletët dhe personat që merren me aktivitet fizik
 • Vegjetarianët dhe veganët
125gr
1,700 L

GJEMB GOMARI BIO

Gjembi i gomarit (Sillybum Marianum) është një bimë e njohur për efektet e saj detoksifikuese dhe është e domosdoshme në luftën kundër yndyrës rreth mëlçisë. Përveç mbrojtjes së mëlçisë, ajo gjithashtu ka aftësinë për të pastruar trupin, dhe mbështet tretjen, dhe kështu është një agjent i shkëlqyeshëm kundër konstipacionit (kapsllëkut).Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë. Ajo kryen funksione të ndryshme që janë thelbësore për shëndetin tonë. Ndër të tjera, mëlçia largon substancat e dëmshme nga trupi. Prandaj, detoksifikimi i herëpashershëm i trupit është një procedurë e detyrueshme e "punës së mirëmbajtjes" për të ruajtur mirëqenien e organizmitSi ta dallojmë mëlçinë e ngarkuar?Mëlçia e dhjamosur shkaktohet nga:-Metabolizmi i ngadalshëm i karbohidrateve dhe paaftësia e ruajtjes së glukozës së tepërt, që do të thotë se trupi nuk merr një valë të re energjie kur i nevojitet, e cila reflektohet në lodhje dhe rraskapitje të vazhdueshme,-Metabolizmi i dobët i yndyrnave dhe karbohidrateve, i cili reflektohet në akumulimin e yndyrës rreth belit dhe barkut,-Refluks-Djersitje e tepruar dhe ndjenja e nxehtësisë,-Tretje e dobët dhe e ngadaltë shoqëruar me fryrje dhe të vjella të herëpashershme,-Rënie të rezistencës,-Probleme të lëkurës (kruarje të lëkurës, puçrra ose njolla të errëta).Pse, gjembi i gomarit është efektiv?Përbërësi aktiv i tij është silymarin, i cili forcon muret e qelizave të mëlçisë duke parandaluar hyrjen e toksinave në qelizë dhe mbështetur rigjenerimin e këtyre qelizave.REKOMANDOHET  për cilindo që ka probleme me dhjamosjen e mëlçisë, ose barkut/belit, që ka probleme të tretjes, ose që do të parandalojë dhjamosjen e mëlçisë.
550 L

KELP POWDER

Kelp (Kombu) është një bar i madh deti, i cili rritet në hapësira nënujore të cekëta të oqeaneve të pasura me lëndë ushqyese.Kelpi është shumë I pasur në jod,  cili është një mineral thelbësor për një tiroide të shëndetshme. Ka efekte të dobishme në funksionimin e aparatit tretes dhe pastron organizmin. Tretja e mirë djeg yndyrnat e tepërta të trupit tonë.Kelpi rekomandohet tek njerëzit me metabolizëm të ngadaltë.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata me hipotiroidizëm
 • Për të gjithë ata që kanë mungesë të sasisë së jodit
 • Për të gjithë që kanë probleme me artritet, osteoporozën etj.
 • Për të gjithë që duan të parandalojnë trombozat
 • Për të gjithë që duan të parandalojnë kancerin
 • Për të gjithë që duan të rrisin metabolizmin trupor
 • Për të gjithë për detoksifikim të organizmit
 • Për të gjithë ata që duan të forcojnë funksionimin e aparatit tretës
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë të shëndetshme
2,400 L

KRIPË HIMALAJE

Kripa e Himalajeve Nutrisslim është totalisht natyrale, e parafinuar dhe pa aditivë.Kripa e Himalajeve e ka origjinën nga Deti i  Himalajave që nga fillimi i jetës në tokë.Në atë kohë nuk kishte kontaminime dhe kripa thahej në mënyrë natyrale në diell. Rrjedhimisht kripa e Himalajave është e pastër dhe e pandotur.
500 L

KURKUMA (RRËNJË TURMERIKU) BIO

Turmeriku (Curcuma Longa), erëza kryesore në kuzhinën indiane, konsiderohet nga shumë studiues si bima më e fuqishme në planet për të luftuar dhe parandaluar shumë sëmundje.Vetitë e turmerikut janë të jashtëzakonshme dhe të studiuara gjerësisht; aktualisht janë botuar mbi 10,000 artikuj studimorë që vërtetojnë efektet e turmerikut, sidomos për njërin nga përbërësit e tij, KURKUMA.Kjo e vendos turmerikun në krye të listës si një nga bimët mjekësore më efektive që ekzistojnë. Pas tij, bimët mjekësore më të studiuara janë hudhra, kanella, ginseng, xhinxheri dhe gjembi i gomarit.Çfarë është Turmeriku?Turmeriku e ka prejardhjen nga bima Curcuma longa , e cila rritet në Indi dhe në vendet e tjera të Azisë Juglindore. Rrënjët e thara të Curcuma longa bluhen, dhe përftohet pluhuri i turmerikut me një ngjyrë të verdhë të spikatur.Te turmeriku gjenden shumë përbërës kimikë, të quajtur kurkuminoide. Substanca aktive te turmeriku është kurkuma. Kurkuma është ajo çfarë e bën turmerikun një “ushqim funksional”, i përkufizuar nga Mayo Clinic si “ushqimi që ka një efekt pozitiv potencial në shëndet, përtej ushqimit bazik”.Turmeriku nuk është thjesht i mirë-studiuar, pabesueshmërisht potend dhe historikisht domethënës, por është dhe shumë i sigurt, gjithashtu. Turmeriku ka shumë pak efekte anësore të njohura; dhe ato që ekzistojnë, janë shumë të rralla dhe përgjithësisht të lehta.Rekomandohet:
 • Për të gjithë ata që vuajnë nga alergjia sepse rrit rezistencën.
 • Për të gjithë ata që duan të rrisin imunitetin
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me trombozat
 • Për të gjithë ata që kanë probleme me depresionin
 • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë të shndritshme
1,100 L

LIVER CLEANSE SUPER DRINK

Pastrimi i mëlçisë  realizohet më së miri nga kjo  pije me shije portokalli, e cila kujdeset për shëndetin e mëlçisë me katër ushqimet më të mira  funksionale për këtë qëllim:. Gjembgomari (silybum marianum) njihet si bima më efektive për pastrimin e mëlçisë dhe detoksifikimin e saj. Gjithashtu, në sajë të vetive që ka parandalon akumulimin e yndyrës në mëlçi. Schisandra dhe triphala kanë veti të spikatura hepatoprotektive, Curcuma ndihmon për të përmirësuar shëndetin e mëlçisë. Kombinimi i të këtyre katër ushqimeve  të jashtëzakonshme është më e mira për parandalimin e problemeve të mëlçisë.Rekomandohet:
 • Për të gjithë personat që duan të detoksikojnë mëlçinë
 • Për të gjithë personat që duan të humbasin yndyrnat e brendshme
 • Për të gjithë personat që jetojnë ose punojnë në ambente të ndotura
 • Për të gjithë personat që kequshqehen
 • Për të gjithë personat me nivele të larta kolesteroli
2,400 L

MSM POWDER

FORMA BIOLOGJIKE E SULFURITMSM (Metil Sulfonil Metan) nxirret nga bimët dhe përmban sulfur. Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut, pasi është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës thelbësor i indeve lidhëse, lëngjeve të kyçeve, lëkurës dhe thonjve.MSM formohet nga rritja e algave në oqeane dhe avullohet në re. Në formën e shiut, ai bie përsëri në tokë dhe bëhet një lëndë ushqyese për të gjithë organizmat tokësorë. Është shumë i përqendruar në bimët e ekspozuara ndaj shirave të dendur – kryesisht te lëvorja e pishës, barishtet e egra, aloe vera, etj.Përdoret si suplement ushqimor dhe po bëhet gjithnjë e më popullor edhe si suplement kozmetik.IDE PËR PËRDORIM MSM PLUHUR NË KOZMETIKËN E PËRGATITUR VETË NË SHTËPI
 • Maskë për flokë me minerale MSM: Përzieni 1 lugë çaji pluhur MSM në vaj kokosi ekstra të virgjër dhe aplikojeni në flokë. Lëreni për rreth 20 minuta. Më pas lani flokët me shampo organike.
 • Skrab fytyre me mineral MSM: shtoni 1/2 lugë çaji pluhur MSM në vajin e bajames së ëmbël dhe masazhojeni butësisht në fytyrë. Pas peeling, shpëlajeni fytyrën.
1,000 L1,900 L
Ofertë!

OK! DIGESTION PREBIOTIC

Tretja e duhur është çelësi i mirëqenies. Formula e provuar klinikisht, Inavea ™ rrit në mënyrë selektive mikroflorën, ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të saj, nxit rritjen e baterive të dobishme dhe mbështet tretjen e shëndetshme!Tretja lejon trupin tonë të përthithë lëndët ushqyese thelbësore për funksionimin optimal të të gjithë organizmit.Për shkak të mënyrës së shpejtë të jetesës, dietës së shpejtë dhe të pabalancuar, shpesh shfaqen probleme me tretjen. Mbetjet më pas grumbullohen në trup dhe ekskretimi i feces prishet. Kjo mund të shkaktojë fryrje të bezdisshme, e cila gjithashtu kontribuon në grumbullimin e kilogramëve të tepërt.Përveç ushtrimeve të rregullta dhe pirjes së mjaftueshme të ujit, është gjithashtu e rëndësishme të hani ushqime me fibra të larta për të mbajtur tretje të shëndetshme.Me OK!Digestion, ju mund të kujdeseni për tretjen dhe zorrët në mënyrë natyrale dhe lehtësisht, pavarësisht nga stili juaj i shpejtë i jetesësNjë formulë efektive për të rivendosur ekuilibrin natyror të mikroflorës• Me përbërësin aktiv të patentuar Inavea™• E vërtetuar klinikisht se rrit mikroflorën e dobishme dhe ndihmon në balancimin e saj• Kontribuon në funksionimin normal të sistemit tretës• Stimulon rritjen e baktereve të dobishme• Ndihmon në ruajtjen e tretjes së shëndetshme• Përbërës 100% natyral
Çmimi origjinal qe: 3,000 L.Çmimi i tanishëm është: 2,100 L.

PSYLLIUM HUSK POWDER BIO

Keni probleme me konstipacionin dhe ndiheni të fryrë gjithë kohën?Po shtoni në peshë dhe pse po mbani dietë?Konstipacioni (kapsllëku) prek një pjesë të madhe të njerëzve ...Psyllium përmban një sasia të lartë të fibrave  dietike dhe shpesh quhet “pastruesi i zorrëve”. Në kontakt me ujin apo lëngje të tjera, rrit volumin duke formuar një xhel i cili na krijon ndjenjën e ngopjes dhe na ndihmon të humbasim peshë.Pasi e konsumojmë, psyllium formon një masë xhelatinoze në aparatin tretës, e cila merr me vete mbetjet në zorrë, duke i pastruar ato. Nëse konsumohet 15-30 minuta para ushqimit, psyllium të jep një ndjenjë ngopje, duke parandaluar kështu mbipeshën.Psyllium ndihmon gjithashtu në uljen e nivelit të kolesterolit në gjak dhe kontrollin e diabetit të tipit II.Çfarë e shkakton konstipacionin?
 • Jeta sedentare dhe inaktive : Sot, njerëzit shpenzojnë shumë kohë të ulur para kompiuterit. Mungesa e aktivitetit fizik shkakton rënien e metabolizmit, i cili sjell më pak lëvizshmëri të zorrëve.
 • Marrja me pakicë e lëngjeve : Është shumë e rëndësishme marrja e të paktën 2 litra ujë (ose lëngje) në ditë.
 • Konsumi i ushqimeve të procesuara : Është shumë i rëndësishëm konsumimi i ushqimeve të freskëta, të pa përpunuara dhe pa konservanë, pasi përmbajnë më shumë vitamina, minerale dhe nutrientë të tjerë të domosdoshëm për organizmin. Marrja e sasisë së nevojshme ditore të fibrave është shumë e rëndësishme për një sistem tretje të shëndetshëm.
1,100 L2,000 L

SPIRULINA TABLETA BIO

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta. Kush mund ta përdorë?Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes
2,300 L