0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Detoksifikimi PSYLLIUM HUSK POWDER BIO

PSYLLIUM HUSK POWDER BIO

1,100 L2,000 L

Keni probleme me konstipacionin dhe ndiheni të fryrë gjithë kohën?

Po shtoni në peshë dhe pse po mbani dietë?

Konstipacioni (kapsllëku) prek një pjesë të madhe të njerëzve …Psyllium përmban një sasia të lartë të fibrave  dietike dhe shpesh quhet “pastruesi i zorrëve”. Në kontakt me ujin apo lëngje të tjera, rrit volumin duke formuar një xhel i cili na krijon ndjenjën e ngopjes dhe na ndihmon të humbasim peshë.

Pasi e konsumojmë, psyllium formon një masë xhelatinoze në aparatin tretës, e cila merr me vete mbetjet në zorrë, duke i pastruar ato. Nëse konsumohet 15-30 minuta para ushqimit, psyllium të jep një ndjenjë ngopje, duke parandaluar kështu mbipeshën.

Psyllium ndihmon gjithashtu në uljen e nivelit të kolesterolit në gjak dhe kontrollin e diabetit të tipit II.

Çfarë e shkakton konstipacionin?

  • Jeta sedentare dhe inaktive : Sot, njerëzit shpenzojnë shumë kohë të ulur para kompiuterit. Mungesa e aktivitetit fizik shkakton rënien e metabolizmit, i cili sjell më pak lëvizshmëri të zorrëve.
  • Marrja me pakicë e lëngjeve : Është shumë e rëndësishme marrja e të paktën 2 litra ujë (ose lëngje) në ditë.
  • Konsumi i ushqimeve të procesuara : Është shumë i rëndësishëm konsumimi i ushqimeve të freskëta, të pa përpunuara dhe pa konservanë, pasi përmbajnë më shumë vitamina, minerale dhe nutrientë të tjerë të domosdoshëm për organizmin. Marrja e sasisë së nevojshme ditore të fibrave është shumë e rëndësishme për një sistem tretje të shëndetshëm.
SKU: N/A

Efektet

  • Të rritura në mënyrë organike
  • Të pasura me fibra dietike
  • Ndihmon në kontrollin e kolesterolit dhe diabetit
  • Ndihmon me tretjen, konstipacionin, hemorroidet dhe diarrenë
  • Ndihmon për rënien në peshë

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar ështs një lugë  gjelle.  Hidheni në një gotë plot me ujë, përziejeni dhe pijeni menjëherë, 15 minuta para ushqimit.Për gatim, mund të përdoret dhe për të trashur kremrat ose për të bërë ëmbëlsira të freskëta.Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

100% Psyllium Husk pluhur (Plantago ovata), i çertifikuar Bio-Organik, suplement ushqimor
 VLERAT USHQYESEpër 100 g
Vlera energjitike781 kJ / 194 kcal
yndyrna1.1 g
Nga të cilat yndyrna të ngopura0.2 g
Karbohidrate0.2 g
Nga të cilat sheqerna0.2 g
Fibra dietike86.6 g
Proteina2.6 g
Kripë0.1 g
 

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “PSYLLIUM HUSK POWDER BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët