0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

MSM POWDER

1,000 L1,900 L

FORMA BIOLOGJIKE E SULFURIT

MSM (Metil Sulfonil Metan) nxirret nga bimët dhe përmban sulfur. Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut, pasi është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës thelbësor i indeve lidhëse, lëngjeve të kyçeve, lëkurës dhe thonjve.

MSM formohet nga rritja e algave në oqeane dhe avullohet në re. Në formën e shiut, ai bie përsëri në tokë dhe bëhet një lëndë ushqyese për të gjithë organizmat tokësorë. Është shumë i përqendruar në bimët e ekspozuara ndaj shirave të dendur – kryesisht te lëvorja e pishës, barishtet e egra, aloe vera, etj.

Përdoret si suplement ushqimor dhe po bëhet gjithnjë e më popullor edhe si suplement kozmetik.

IDE PËR PËRDORIM MSM PLUHUR NË KOZMETIKËN E PËRGATITUR VETË NË SHTËPI

  • Maskë për flokë me minerale MSM: Përzieni 1 lugë çaji pluhur MSM në vaj kokosi ekstra të virgjër dhe aplikojeni në flokë. Lëreni për rreth 20 minuta. Më pas lani flokët me shampo organike.
  • Skrab fytyre me mineral MSM: shtoni 1/2 lugë çaji pluhur MSM në vajin e bajames së ëmbël dhe masazhojeni butësisht në fytyrë. Pas peeling, shpëlajeni fytyrën.
SKU: N/A

Efektet

Një formë organike e sulfurit, e njohur gjithashtu si një “mineral bukurie”

  • Sulfuri është një element i rëndësishëm në trupin e njeriut
  • I njohur edhe si “minerali i bukurisë”
  • Përdoret si suplement ushqimor
  • Shtesa perfekte në kozmetikën natyrale në kushtet e shtëpisë

Përdorimi

Sasia e rekomanduar ditore është 3-6 g (1-2 lugë kafe). Rekomandohet ta përzieni me një pije me vitaminë C (p.sh. limonadë) pasi përthithet më mirë nga organizmi. Ju rekomandojmë që të konsumoni pluhurin MSM në mëngjes me stomak bosh.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët!  Suplement ushqimor I cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të ndryshme.

Përbërësit

Suplement ushqimor.MSM (metilsulfonilmetan) pluhur (100%).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “MSM POWDER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët