0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

PROPOLIS SPRAY

1,200 L

Propolis Spray Argital ka veti antibakteriale, antifungale, anti-inflamatore dhe antioksidante. Është mënyra perfekte për të larguar një infeksion të fytit në një mënyrë të thjeshtë dhe natyrale.

Propolisi është një antibiotik natyral. Ka aftësinë të shkatërrojë bakteret, viruset dhe kërpudhat. Ai forcon sistemin imunitar, falë të cilit lufton shpejt inflamacionin e gojës, fytit dhe laringut. Gjithashtu qetëson irritimin, enjtjen dhe dhimbjen e fytit.

Spraji i fytit nga Argital përmban vetëm tre përbërës: propolis, glicerinë dhe ujë burimi. Është një produkt natyral pa konservues dhe kimikate sintetike, gjë që e bën të sigurt për shëndetin. Spraji i fytit me propolis është një armë efektive në luftën kundër infeksioneve dhe sëmundjeve të zgavrës së gojës, përfshirë fytin dhe laringun, dhe në të njëjtën kohë i përshtatet një stili jetese të shëndetshëm.

Karakteristikat e propolisit

Për prodhimin e propolisit, bletët përdorin sekrecionet nga sythat e bimëve dhe lëvoret e pemëve. Më pas substanca e marrë përtypet nga bletët dhe kjo është ajo që i jep asaj veti mahnitëse.

Propolisi ka veti antibakteriale, antifungale dhe antivirale. Përdorimi i tij stimulon dhe forcon sistemin imunitar të trupit, falë të cilit mposht më shpejt të gjitha infeksionet. Është shumë i dobishëm në luftën kundër infeksioneve të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes, pra infeksioneve të gojës, fytit dhe laringut. Rekomandohet të përdoret gjatë ftohjes dhe gripit pasi parandalon përhapjen e infeksionit.

Përveç kësaj, propolisi është shumë efektiv kundër radikaleve të lira pasi ka veti antioksiduese. Përshpejton në mënyrë perfekte rigjenerimin e indeve. Kjo aftësi e propolisit është e njohur që në lashtësi, kur përdorej për të trajtuar ulçerat, kafshimet e kafshëve dhe pickimet e insekteve, dhe plagët e vështira për t’u shëruar.

Propolis sot përdoret gjerësisht edhe në stomatologji në trajtimin e gingivitit, periodontitit dhe mbindjeshmërisë së dhëmbëve.

Ka një përdorim të gjerë gjithashtu në prodhimin e kozmetikës për të eliminuar bakteret dhe viruset.

Efektet

Një aleat unik dhe i çmuar; substancë e njohur dhe vlerësuar që favorizon mbrojtjen natyrale të organizmit.

Ekstrakt hidroglicerik i propolisit të bletëve

Mbron fytin dhe qetëson dhimbjet e tij

Rrit imunitetin

Antibiotik natyral

Pa alkool

Përdorimi

Aplikoni direkt në fyt 2-3 sprucime, disa herë në ditë, sipas nevojës.

Përbërësit

Propolis, Glicerol vegjetal, Ujë burimiÇertifikimet: LAV.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “PROPOLIS SPRAY”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët