0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Detoksifikimi SPIRULINA TABLETA BIO

SPIRULINA TABLETA BIO

2,300 L

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta.

 Kush mund ta përdorë?

Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.

Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.

Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes

Efektet

Suplement ushqimor

Pasuria e gjelbër e natyrës

  • Përmbajtje e lartë proteinash
  • Pastron mëlçinë
  • Burim hekuri
  • Burim fibrash
  • Ruan vitalitetin
  • Parandalon lodhjen
  • Ndihmon në balancimin e peshës

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3-6 tableta në ditë (1 tabletë/500mg).Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët!  Suplement ushqimor I cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të ndryshme.

Përbërësit

E pasur me proteina, Burim hekuri, vitaminash dhe mineralesh.
Vlerat ushqyeseper 100gper 10g (40 tablets)
energy1214 kJ / 290 kcal121 kJ / 29 kcal
fat8 g0,8 g
saturated3 g0,3 g
carbohydrate24 g2,4 g
sugar3 g0,3 g
dietary fiber4 g0,4 g
protein60 g6 g
salt2,62 g0,262 g
RDI per 100g
iron28,5 mg2,85 mg203 %
Rekomandohet  doza ditore për një të rritur (2000 kcal)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “SPIRULINA TABLETA BIO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët