0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Fytyra

Fytyra

Zgjidh një kategori specifike ose shiko të gjitha produktet për fytyrën më poshtë

Showing 49 – 54 of 54 results

TANNING MIST

Spraj vetë-nxirës për një nxirje të menjëhershme me pamje natyrale Nxirje që zgjat 6-10 ditë me vetëm një aplikim.
  • Rezultate të dukshme pas një aplikimi të vetëm
  • Të nxirë nga dielli gjatë gjithë vitit
  • I sigurtë, i lehtë dhe i përshtatshëm
  • Pa aromë, pa shpëlarje
  • Aplikojeni dhe jepini lëkurës shkëlqim të menjëhershëm
  • Nxirje pa ekspozim në diell100ml
2,000 L

UJË TRËNDAFILI

UJI I TRËNDAFILIT – NJË TONIK I JASHTËZAKONSHËM PËR LËKURËNPër një veprim freskues dhe stimulues në fytyrë.Përdorimi i përditshëm në mëngjes dhe mbrëmje, i kthen shkëlqimin fytyrës, duke parandaluar krijimin e rrudhaveKrijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë, edhe për ato me të ndjeshmet.Me aromën karakteristike të trëndafilit.
1,300 L2,100 L

VAJ ALOE VERA

Vaji i Aloe Vera është një vaj bimor për përdorim kozmetik, i pasur me enzima, vitamina dhe minerale ë dobishme për të riaktivizuar funksionin e epidermës dhe  dhe mbrojtjen organike të saj, falë vetive zbutëse dhe rigjeneruese për lëkurën me tendencë plakje. Është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurën përreth syve, në fytyrat e thata dhe të dehidratuara. Një rregullues perfekt i nivelit të lagështirës së lëkurës.Aloe Vera përmban 18 aminoacide dhe është e mbushur me minerale, enzima, anti-oksidante te fuqishem dhe vitamina, duke përfshirë: zink, magnez, kalcium dhe vitamina A, E, C dhe B12. Ka një penetrim të shkelqyer të agjentit hidratues dhe stimulon sistemin imunitar të trupit. Afërsisht ka të njëjtin nivel pH si lëkura.
2,300 L

VAJ ESENCIAL PEMA E ÇAJIT

Vaji esencial i pemës së çajit (tea tree oil) ka vlera të jashtëzakonshme kundër akneve. Veprimi antibakterial dhe anti-inflamator e bëjnë këtë lloj vaji një trajtues të shkëlqyeshëm kundër akneve
1,500 L

VAJ ROSEHIP

Ky vaj cilësohet si një nga vajrat më të mirë për rrudhat dhe njollat nga plakja, si dhe për reduktimin e strijave, çikatriçeve dhe shenjave në lëkurë.I nxjerrë nga farat e bimës Rosehip, ky vaj është një nga trajtimet më të shkëlqyera anti-age. Pse është kaq i mirë për shëndetin e lëkurës ky vaj? Është i mbushur me kaq shumë lëndë ushqyese të njohura që rrisin shëndetin e lëkurës dhe kanë efekte kundër plakjes.Vaji rosehip, i quajtur edhe vaji i farës Rosehip, është një burim i pasur i acideve esenciale yndyrore (EFA), duke përfshirë acidin oleik, palmitik, linoleik dhe acidin gama linolenik  (GLA). Janë perfektë në luftimin e thatësisë së lëkurës dhe reduktimin e shfaqjes së linjave në fytyrë.Rosehip është një nga bimët më të pasura me vitaminë C. Ky është një plus shumë i madh për reduktimin e  plakjes duke qenë se vitamina C ndihmon në prodhimin e kolagjenit, që fatkeqësisht reduktohet me rritjen në moshë. Shtimi i produkteve të pasura me vitaminë C, si vaji i Rosehip, në rutinën tuaj të bukurisë, çojnë në nxitjen e kolagjenit dhe shmangien e shënjave të plakjes.
1,500 L

XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE

XHELI TOTAL BODY ME MUKUS KËRMILLI 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, me përdorim të shumëfishtë për fytyrën dhe trupin.Përqindja e lartë e mukusit të kërmillit në formulën e tij, siguron rezultate të shkëlqyera kundër:Strijave, akneve, njollave të lëkurës, humbjes se tonit dhe shkëlqimit të lëkurës, dehidratimit, celulitit dhe rrudhave.
4,500 L