Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

VAJ ALOE VERA

2,300 L

Vaji i Aloe Vera është një vaj bimor për përdorim kozmetik, i pasur me enzima, vitamina dhe minerale ë dobishme për të riaktivizuar funksionin e epidermës dhe  dhe mbrojtjen organike të saj, falë vetive zbutëse dhe rigjeneruese për lëkurën me tendencë plakje. Është shumë i rekomanduar sidomos për lëkurën përreth syve, në fytyrat e thata dhe të dehidratuara. Një rregullues perfekt i nivelit të lagështirës së lëkurës.

Aloe Vera përmban 18 aminoacide dhe është e mbushur me minerale, enzima, anti-oksidante te fuqishem dhe vitamina, duke përfshirë: zink, magnez, kalcium dhe vitamina A, E, C dhe B12.
Ka një penetrim të shkelqyer të agjentit hidratues dhe stimulon sistemin imunitar të trupit. Afërsisht ka të njëjtin nivel pH si lëkura.

Efektet

Vaji nga aloe vera është I pasur me vecori anti-inflamatore, astringjente, emoliente, antifungale, antibakteriale dhe antivirale, që e bën atë një ilac të shkëlqyeshëm për shumicën e problemeve  të lëkurës.

-Përdoret gjërësishtë në aromaterapi, jo vetëm për ta lehtësuar dhe relaksuar trupin dhe mendjen, por gjithashtu për mundësuar përfitimet e dyfishta të shëndetit dhe bukurisë ndaj

-Per trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, sic janë infeksionet, skuqjet, djegjet etj.

-Për të larguar aromën e keqe nga trupi.

-Vaji nga Aloe Vera mund të përdoret për trajtimin e gjendjeve të ndryshme të lëkurës si ekzema, psoriazis, , dermatiti, aknet dhe gjithashtu për të stimuluar regjenerimin e qelizave, dhe si një mjet I shkëlqyeshëm për zbutjen e lëkurës.

-Për trajtimin e plagëve, djegjevevragave dhe madje edhe djegieve nga dielli, pasi ekstrakti nga bima lufton cdo infeksion bakterial duke rritur qarkullimin me këtë rast, shpejtohet procesi I shërimit.

-Në aromaterapi, vaji nga aloe vera zakonisht përzihet me përbërës të tjerë dhe vajra esencialë për të dhënë më të mirën nga aftësitë e saj shëruese dhe rinuese. Vecoritë e saj astringjente si dhe prania e Vitaminës E, C dhe zinkut stimulojnë rritjen e epidermës dhe procesin e riparimit të lëkurës. Vaji e zbut lëkurën, duke e mbajtur atë të hidratuar dhe parandalon tharjen dhe lëvorimin e lëvorimin e lëkurës në klimë të thatë.

-Vaji nga aloe vera është gjithashtu e pasur me vecori anti-oksidative, e cila parandalon dëmtimin e lëkurës nga rrezatimi.

-Aloe vera përmban vitamin E, keratin dhe panthenol, që e bën atë një mjet të shkëlqyeshëm për kujdesin ndaj flokëve. Vaji jo vetëm që shërben si ruajtës I flokut por njëkohësishtë forcon flokun dhe qelizat e skalpit të kokës.

Përdorimi I vazhdueshëm redukton rënien e flokut dhe stimulon rritjen e tij. Lëkura e kokës shfaq një reagim shumë të mirë me këtë vaj, duke përmirësuar gjendjen e flokut të yndyrshëm me pakesimin e sekretimit të yndyres në këtë zonë, dhe duke përmirësuar ndjeshëm qarkullimin e gjakut. Kjo I jep rrënjës së flokut gjallëri dhe forcë, dhe gjithashtu parandalon rënien.

-Për të zvogëluar dhimbjet nga artritipërmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe reduktimin e shenjave në lëkurë.

Përdorimi

Vaji i masazhit Aloe Vera ka cilesi te mira sherimi dhe keshtu perben nje zgjedhje te mire personale qe duhet perfshire ne vajin e masazhit dhe ne perzjeren e aromaterapise. Perdoret per shampoo trupi apo koke ne sasi 10-15 pika per tonifikimin e lekures.Nuk rekomandohet përdorimi tek gratë shtatzëna dhe gjatë periudhës së laktacionit.

Përbërësit

Vaj vegjetal i pastër 100% nga gjethet e aloe vera* (30%), vitamina E me origjinë bimore, vaj kanole.99% e përbërësve janë me origjinë nga bujqësia organike e kontrolluar.Nuk përmban:Konservantë, ngjyrosës, alergjenë, PEG, substanca sintetike, derivate hidrokarbure, si dhe nuk i është nënshtruar ndonjë procesi kimik rafinimi.Çertifikimet:  Bio, Cosmos Organic, VeganOk, Cruelty Free, Lifegate Energy.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ ALOE VERA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët