0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Energji VITAMINË D3 + KALCIUM

VITAMINË D3 + KALCIUM

1,400 L

Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.

Përshpejton prëthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.

Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit.

Po sikur të mos jemi më të ekspozuar ndaj rrezeve të diellit sa duhet në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?

Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.

Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur, me shtesa dietike.

Efektet

Një formulë efektive e Vitaminës D3 dhe Kalciumit për një sistem të fortë imunitar, kockat dhe dhëmbët
  • Një formë shumë e Bio-disponueshme e Vitaminës D3 me 1000 IU (500% NRV) për dozë
  • Deri në 800 mg (100% NRV *) Kalcium për dozë
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Kontribuon në thithjen dhe shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni pas një vakti të pasur me yndyrna. Me 5 gram pluhur merrni 1000 IU vitaminë D3 dhe 800 mg Kalcium.Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Vitamina D3 + Kalcium – shtesë ushqimore.Citrat kalciumi, laktat kalciumi, eritritol, aromë natyrale portokalli (3%), vitaminë D3 (kolecalciferol), anti-aderent: fibra bambuje, glikozid stevioli.
Për dozë (5 g)NRV%
Vitaminë D25 μg, 1000 IU500% NRV
Kalcium800 mg100%
* NRV = Vlera referuese e nevojës ditore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VITAMINË D3 + KALCIUM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët