0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Trupi Anticelulit, Dobësimi & Tonifikimi XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE

XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE

4,500 L

XHELI TOTAL BODY ME MUKUS KËRMILLI 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, me përdorim të shumëfishtë për fytyrën dhe trupin.

Përqindja e lartë e mukusit të kërmillit në formulën e tij, siguron rezultate të shkëlqyera kundër:

Strijave, akneve, njollave të lëkurës, humbjes se tonit dhe shkëlqimit të lëkurës, dehidratimit, celulitit dhe rrudhave.

Efektet

– MUKUS KËRMILLI – ushqyes, hidratues, elastizues, antioksidant.Kërmilli prodhon një sekrecion të përbërë nga substanca të ndryshme me interes të madh kozmetik, si:a. Alantoina: Substanca që stimulon rigjenerimin e indeve, nxit gjenerimin e epidermës, dhe favorizon rritjen e keratinociteve (duke zëvendësuar qelizat e vdekura me qeliza të reja). b. Elastina: Proteinë që i jep elasticitet lëkurës. c. Kolagjeni: Përbërës themelor i lëkurës, i cili vepron si hidratues dhe zbutës. Falë vetive elastizuese, tonifikon dhe zbut lëkurën. d. Acidi glicolik: Lejon krijimin e shtresave sipërfaqësore të lëkurës, dhe stimulon krijimin e Kolagjenit, duke e bërë lëkurën të shndritshme. e. Vitaminat, aminoacidet esenciale dhe proteinat: ndihmojnë qarkullimin periferik të gjakut dh “oksigjenojnë lëkurën”, duke garanduar furnizimin e saj me ushqyes dhe hidratim. Për më tepër, vitaminat ushtrojnë në lëkurë një veprim antioksidues dhe antiplasaritje.-UJI AKTIV I MUKUSIT TË KËRMILLIT – antioksidues, ushqyes, hidratues, elastizues. I përftuar nga hidroliza enzimatike e Mukusit të Kërmillit në mjedis ujor. Një përbërës i gjeneratës së fundit, që bazohet në përdorimin një serie procesesh bioteknologjike enzimatiko-sekuenciale. Rezultati i përftuar është rritja e fuqisë antioksiduese dhe një përmirësim i përthithjes së përbërësve aktivë të kremit nga lëkura.-ACIDI JALURONIK – hidratues, volumizues Acidi Jaluronik është një nga komponentët kryesorë të indeve lidhës të njeriut dhe i jep rezistencë dhe forcë lëkurës, duke mirëmbajtur strukturën e saj. Acidi Jaluronik është në gjendje të lidhë një numër të madh të molekulave të ujit duke siguruar hidratimin e lëkurës. Ky përbërës, zotëron gjithashtu veti filmogjene dhe viskozante.-VAJ BIOLOGJIK ULLIRI (Olea Europaea Fruit Oil **) – zbutës, mbrojtës, antirrudhë. Përbërësi i njohur tashmë për vetitë e tij zbutëse, mbrojtëse, antirrudhë. Stimulon proceset riparuese të dermës dhe epidermës.

Përdorimi

Aplikoni një sasi xheli në fytyrë apo trup dhe masazhojeni butësisht e mollëzat e gishtave deri në përthithjen e plotë nga lëkura.

Përbërësit

Snail Secretion Filtrate Extract, Glycerin, Snail Secretion Filtrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice (*), Propanediol, Xanthan Gum, Citric Acid, Polyglyceryl-4 Caprate, Malva Sylvestris Leaf Extract (*), Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Olea Europaea Oil (**), Aqua, Benzyl Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Sorbate. Karakteristikat Kimiko-Fizike: Nuk përmban ngjyrosës; ngjyra e kremit varet eksluzivisht nga prania e substancave me origjinë natyrale.(*) Përbërës nga bujqësia biologjike (**) Përbërës në mbështetje të biodiversitetit.ÇERTIFIKIMET: AIABNuk përmban: NGJYROSËS, PARABEN, SILICON, DERIVATE HIDROKARBURENuk përmban ngjyrosës; ngjyra e kremit varet eksluzivisht nga prania e substancave me origjinë natyrale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët