0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen KOLAGJEN JOINT CARE

KOLAGJEN JOINT CARE

2,500 L
Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Fortigel, peptide kolagjeni detar,MSM, superfood  dhe shijen e këndshme  të portokallit. E pasuruar me Camu Camu dhe Rosehip, që janë të pasura me vitaminë C. Vitamina C ka një  rol në sintezën e kolagjenit për aktivitet normal të kërceve, ndërsa Rosehip ndihmon për të rritur lëvizshmërinë e kyçeve. Rekomandohet:

  • Për të gjithë personat që kanë probleme me kyçet apo vuajnë nga artritet.
  • Për të gjithë ata që duan të përmirësojnë aftësitë e lëvizjes
  • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.

Efektet

Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit.Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara.

Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indit lidhor, pasi ai është thelbësor  për elasticitetin dhe forcën. Ai është i pranishëm  kryesisht në  lëkurë, flokë, thonj, kërc, kocka  dhe muskuj.Fortigel është një formë e patentuar e kolagjenit të  hidrolizuar, i përbërë kryesisht nga   kolagjeni i tipit 2, i cili është prezent  në  indet e buta në kyçe. Formula përmban peptide të vogla të kolagjenit, të cilat absorbohen lehtësisht nga organizmi.

MSM (metili sulfonil metan) është squfur bimor. Squfuri është një element i rëndësishëm në  trupin e njeriut, pasi ai  është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës  thelbësor i indit lidhor.Camu Camu Berry është e pasur me vitaminë C. Vitamina C është ë njohur si një antioksidant i fortë, e cila ka një ndikim të dobishëm në lëkurë. Përveç kësaj ajo ndihmon për të stimuluar sintezën e kolagjenit.

Pluhuri  Camu Camu Berry është  I  pasur me vitaminë  C. Vitamina C ka një  rol në  sintezën e kolagjenit për funksionin normal të  kyçeve.

Rosehip ndihmon në rritjen e lëvizshmërisë së kyçeve.

Përdorimi

Rekomandimi  ditor është 10 g (2 lugë çaji).Përziejeni me pijen tuaj të preferuar duke e lënë 2 minuta për t’u tretur.Me 10 g pluhur konsumoni 5 g peptide të kolagjenit FortigelKëshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Peptidet e kolagjenit Fortigel, MSM (methyl sulfonyl methane), Rosehip (Rosa canina), aromë  Natyrale Portokalli, Camu Camu, Glikocide Stevia
Vlerat ushqyeseper 100 gper 10 g
Energy717,4 kJ/170,8 kcal71,7 kJ/17,1 kcal
Fat1 g0,1 g
 saturated fat0 g0 g
Carbohydrates14,2 g1,42 g
 sugar1 g0,1 g
Dietary fiber2,5 g0,25 g
Protein50 g5 g
Salt0,1 g0 g
 
Vitamin C582,5 mg (728% RDI)58 mg (73% RDI)
Marrja e rekomanduar ditore mesatare për një të rritur (8400 kJ / 2000 kcal).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KOLAGJEN JOINT CARE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët