0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home Vajra Kurativ Vajra Bimore VAJ I FARËS SË KUNGULLIT

VAJ I FARËS SË KUNGULLIT

1,700 L2,700 L

ELEMINIMI I SHPEJTË I PROSTATËS SË ZMADHUAR – TRAJTIMI BIO-ORGANIK ME VAJIN E FARËS SË KUNGULLIT

Tashmë është vërtetuar plotësisht se vaji i farës së kungullit është një trajtim “çudibërës” për prostatën e zmadhuar (hiperplazia beninje e prostatës): brenda 2 muajsh zvogëlohet prostata e rritur deri në 40%, si dhe eleminohen simptomat në masën 90%!

SKU: N/A

Efektet

Sipas studimeve, përdorimi i vajit të farës së kungullit për një periudhe 2-mujore eleminon deri në 90% problemet me urinimin të tilla si: 1. Vështirësi për të urinuar. 2. Urinim me vështirësi (duke shtrënguar barkun). 3. Forcë të vogël gjatë nxjerrjes së urinës. 4. Rrjedhje pasi të keni përfunduar urinimin. 5. Urinim të shpeshtë, sidomos natën. 6. Gjak ose qelb në urinë. 7. Dhimbje ose djegie gjatë urinimit. 8. Urinim me ndërprerje. 9. Pas urinimit, njesia e moszbrazjes së plotë të fshikëzës.Gjithashtu: 1. Zvogëlon deri në 40% madhësinë e prostatës. 2. Parandalon dhe lufton infeksionet e prostatës. 3. Stimulon hormonet përgjegjëse për shëndetin e prostatës dhe realizon ekuilibrin hormonal.Efekte të tjera:PËR SHËNDETIN DHE BUKURINË E LËKURËS Vaji i farës së kungullit vepron në mënyrë stimulative në të gjithë organizmin. Për vetitë terapeutike mjaft të rëndësishme në organizëm, vaji i farës së kungullit është quajtur “ari i gjelbër”. Acidi palmitik punon për të promovuar rigjenerimin natyral të sebumit në lëkurë. Sebumi është një komponent mjaft i rëndësishëm për lëkurën për të krijuar pengesë mbrojtëse të lëkurës ndaj faktorëve të jashtëm të riskut. Nëse ai do të mungojë, lëkura do plasaritet dhe do të rrjedhë gjak dhe si pasojë, lëkura do t’i ekspozohet rrezikut të madh të infeksioneve dhe sëmundjeve të ndryshme. Acid stearik vepron kryesisht si një lubrifikant. Kjo i lejon lëkurën të mbajë ekuilibrin e duhur të lagështisë, e cila është jetike për shëndetin e mirë dhe pamjen e bukur të saj. Acidi linoleik është një acid yndyror esencial mjaft I rëndësishëm për organizmin. Acidi linoleik është një hap për prodhimin e prostaglandinËs, që ulin inflamacion në trup. Acidi linoleik ndihmon ruajtjen e lëkurë të butë, dhe do të ndihmojë në riparimin e krisur, itchy, ose të përafërt të lëkurës. Acid oleik është përgjegjës për të plotësuar dhe ruajtur lagështinë dhe lubrifikimin e lëkurës. Të marra së bashku, është e qartë se vaji i farës së kungullit ka përfitime të rëndësishme për shëndetin e lëkurës dhe kujdesin ndaj saj. Me antioksidantët e fuqishëm dhe acidet yndyrore të pranishme në të, vaji i farës së kungullit do ju ndihmojë të ruani lagështinë e lëkurës, strukturën normale të qelizave, si dhe të përfitoni një pamje të bukur. Përveç trajtimit të lëkurës, vaji i farës së kungullit ka edhe mjaft efekte te tjera shumë të rëndësishme në organizëm.REDUKTON KOLESTEROLIN Pothuajse 80 për qind fares së kungullit përbëhet nga acide yndyrore të pangopura. Për këtë arsye, sipas studimeve, farat e kungullit kanë efekte mjaft pozitive në uljen e kolesterolit, reduktimit të riskut per krijimin e trombeve, dhe sulmit në zemër. Vaji i farës së kungullit mund të reduktojë nivelin e kolesterolit të keq për 13 për qind, ndërsa nivelin e kolesterolit të përgjithshëm për 10 për qind. Hulumtuesit kanë arritur në përfundimin se acidet yndyrore, mund të kenë një rol të rëndësishëm në parandalimin e sëmundjes së zemrës. Ato ndihmojnë në uljen e triglicerideve, ulin tensionin arterial dhe reduktojnë rrezikun e infarktit, normalizojnë rrahjet e zemrës.LUFTON DIABETIN Shkencëtarët kanë konstatuar se farat e kungullit janë efikase në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak dhe rritjes së ndjeshmërisë së organizmit ndaj insulinës. Ekspertë të shumtë diabetikëve u rekomandojnë fara të kungullit dhe vajin e farave të kungullit si ushqim për konsumim të përditshëm.PARANDALON KANCERIN Vaji i farës së kungullit përmban fitokimikatet dhe antioskidantet që reduktojnë nivelin e radikaleve të lira në trup dhe parandalojnë krijimin e qelizave kancerogjene.KURON ARTRITIN Nga hulumtimet e shumta, shkencëtarët kanë vërtetuar se farat e kungullit kanë ndikim anti- inflamator, që zbut simptomat e artritit. Ai zëvendëson mjaft mirë indometacinën në trajtimin e artritit, pa pasur asnjë efekt anësor. Nëse vuani nga artriti, për çdo ditë konsumoni disa lugë kafe vaj të farës së kungullit në mënyrë që të lehtësoni simptomat e tij. Po kështu, vaji i farës së kungullit përdoret edhe për masazh në këto raste.KUNDËR PAGJUMËSISË Fara e kungullit është një burim i pasur i triptofanit, një amino-acid, të cilin organizmi e konverton në serotonin, i cili nga ana e tij shndërrohet në melatoninë, ose ndryshe “hormoni i gjumit”. Nëse do të merrni një lugë çaji me vajin e farësë së kungullit para se të flini, do të bëni një gjumë të shëndetshëm.PËR ZHVILLIMIN E FETUSIT Vaji i farës së kungullit është mjaft efektiv për gratë shtatzëna. Ai është shumë i nevojshëm në fazën e krijimit të trurit dhe syve të bebes së ardhshme.PËRMBLEDHJE E EFEKTEVE TERAPEUTIKE TË VAJIT TË FARËS SË KUNGULLIT NË ORGANIZËM Eleminon parazitët në traktin tretës. Redukton simptomat e menopauzës. Kuron çrregullimet menstruale. Stimulon prodhimin e rruazave të bardha të gjakut. Redukton kolesterolin dhe trigliceridet në gjak. Lufton diabetin. Eleminon inkotinencën (urinimin e pavullnetshëm). Rrit sistemin imunitar. Parandalon dhe lufton sëmundjet tumorale. Parandalon osteoporozën. Parandalon sëmundjet kardiovaskulare. Redukton stresin, luhatjet e humorit, etj. Kuron çrregullimet e rrahjes së zemrës. Kuron ulçerat e stomakut. Eleminon pagjumësinë. Lufton infeksinet urinare. Kuron tharjet vaginale. Qetëson dhimbjet e kokës. Lufton migrenën. Stimulon aftësitë konjitive (të të menduarit) Kuron inflamacionet e lëkurës. Rigjeneron lëkurën. Lufton artritet. Stimulon aktivitetin e sistemit nervor. Stimulon metabolizmin e organizmit. Parandalon formimin e gurëve në veshka. Eleminon dhimbjet e muskujve. Rrit dhe rigjeneron flokët. Stimulon veprimtarinë e traktit tretës. Parandalon sëmundjet e traktit urinar dhe stimulon aktivitetin e veshkave. Shton qumështin tek nënat me fëmijë në gji. Parandalon plakjen e parakohshme të trurit. Redukton lodhjen kronike.

Përdorimi

PËR PROSTATËN Vaji i farës së kungullit rekomandohet të përdoret tre herë në ditë nga gjysëm (1/2) lugë gjelle 30 minuta para buke. PËR PROFILAKSI DHE TONIFIKIMIN E ORGANIZMIT Vaji i farës së kungullit rekomandohet të përdoret në llojet e ndryshme të sallatave, përgatitjen e salcave të ndryshme dhe supëra. PËR PARANDALIMIN DHE KURIMIN E SËMUNDJEVE TË ZEMRËS DHE MËLÇISË Vaji i farës së kungullit rekomandohet të përdoret tre herë në ditë nga gjysëm (1/2) lugë gjelle 30 minuta para buke pasi përzihet në raportin 1:1 me vajin e linit. PËR SËMUNDJET REUMATIZMALE Vaji i farës së kungullit për sëmundjet reumatizmale rekomandohet të përdoret për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Për përdorim të brendshëm rekomandohet të përdoret tre herë në ditë nga 1 (një) lugë supe 30 minuta para buke, kurse për përdorim të jashtëm masazhohen zonat e prekura nga reumatizma derisa të absorbohet plotësisht nga lëkura. Ky veprim përsëritet 2-3 herë në ditë. PËR DHIMBJET E MUSKUJVE Masazhoni lëkurën në zonën që keni dhimbje  derisa vaji të absorbohet plotësisht nga lëkura. Përsëriteni 2-3 herë në ditë derisa dhimbja të eleminohet. KUNDËR PAGJUMËSISË Konsumoni një lugë çaji me vajin e farës së kungullit 20-30 min para se të flini. MASKË FYTYRE PËR ELEMINIMIN E RRUDHAVE TË SYVE Vaji i farës së kungullit jep rezultate spektakolare në eleminimin e rrudhave. Përzieni në një filxhan kafe një lugë gjelle mjaltë me një lugë çaji vaj të farës së kungullit. Pasi të krijohet një masë unike, filloni ta aplikoni në zonën rreth syve me mollëzat e gishtave, duke e përhapur me lëvizje rrethore. Mbas 20 minutash, shpëlani fytyrën me ujë të bollshëm. PËR HIDRATIMIN E LËKURËS Masazhoni fytyrën dhe lëkurën e trupit për disa minuta. Ky veprim përsëritet 2-3 herë në javë. PËR RRITJEN DHE RIGJENERIMIN E FLOKËVE Vaji i farës së kungullit është një nga vajrat mjaft efektivë për rritjen dhe rigjenerimin e flokëve. Masazhoni lëkurën e kokës dhe flokun për rreth 15 minuta. Mbajeni në këtë gjendje për rreth 1-2 orë dhe më pas lajeni sërish flokun. Trajtimi bëhet për 5 ditë rresht. Pas 5 ditësh, ai aplikohet 1-2 herë në 7 ditë. PËR FËMIJËT 1 lugë kafe 2 herë në ditë para bukë (mëngjes dhe darkë). E PROVUAR KLINIKISHTNUK KA EFEKTE ANËSORENDËRVEPRIMI ME ILAÇET: Nuk ka asnjë të dhënëKUNDËRINDIKACIONE: Nuk ka asnjë të dhënë

Përbërësit

100% vaj i farave të kungullit

Teknologjia e prodhimit të vajit, është presimi në të ftohtë. Sipas kësaj teknologjie, produkti i përfituar ruan plotësisht vlerat shëndetësore dhe përbërësit ushqimorë, për shkak se përpunimi nuk i nënshtrohet temperaturave të larta, të cilat i asgjësojnë një pjesë të komponentëve.Produkti është 100% natyral, nuk përmban asnjë aplikim kimikatesh, nuk ka aditivë, konservantë, është i pa rafinuar dhe pa aromatizues.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ I FARËS SË KUNGULLIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët