0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Detoksifikimi BIO SPIRULINA POWDER

BIO SPIRULINA POWDER

1,400 L2,500 L

Spirulina është një algë blu-jeshile që është konsideruar si një nga organizmat më të vjetër në tokë. Ajo rritet në ujërat e kripura, në ujëra të freskëta dhe burimet e ujërave të freskëta.

 Kush mund ta përdorë?

Spirulina është më e përdorshme nga atletët të cilët nuk përdorin proteina shtazore, si dhe personat që vuajnë nga anemia ose që nuk marrin mjaftueshëm hekur nga ushqimet.

Është një burim i pasur proteinash,rreth 60 -70% të përmbajtjes së saj. Proteinat kontribuojnë në rritjen e masës muskulore dhe shëndetin e kockave. Spirulina është e njohur më së shumti tek atletët dhe njerëzit të cilët nuk konsumojnë proteina shtazore.

Është një normalizues i shkëlqyer i sasisë së sheqerit në gjak, dhe ndihmon në ruajtjen e peshës. Është një burim i pasur hekuri. Hekuri luan rol në funksionimin e sistemit imunitar dhe kontribuon në reduktimin e lodhjes

SKU: N/A

Efektet

Suplement ushqimor

Pasuria e gjelbër e natyrës

  • Përmbajtje e lartë proteinash
  • Burim hekuri
  • Burim fibrash
  • Ruan vitalitetin
  • Parandalon lodhjen
  • Ndihmon në balancimin e peshës

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3-10 gr (1-3 lugë kafe) Spirulinë në ditë, në lëngje frutash, smoothie, ushqim etj.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët!  Suplement ushqimor I cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të ndryshme.

Përbërësit

100% Spirulinë organike.
Burim i fibrave dietike, E pasur në proteina, Burim hekuri
vlerat ushqyeseper 100gper 10g
energy1214 kJ / 290 kcal121 kJ / 29 kcal
fat8 g0,8 g
saturated3 g0,3 g
carbohydrate24 g2,4 g
sugar3 g0,3 g
dietary fiber4 g0,4 g
protein60 g6 g
salt2,62 g0,262 g
RDI per 100g
iron28,5 mg2,85 mg203 %
Rekomandohet  doza ditore për një të rritur (2000 kcal)

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “BIO SPIRULINA POWDER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët