0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Fytyra

Fytyra

Zgjidh një kategori specifike ose shiko të gjitha produktet për fytyrën më poshtë

Showing 1 – 12 of 54 results

ACID HIALURONIK

Multimasë molekulareHidratues, anti-dehidratim, pasurues, mbushës, anti rrudhëNjë opsion i shkëlqyer për t’u përdorur si serum për fytyrën ose duke e shtuar në kremin tuaj për një rezultat surprizues.30ml
1,500 L

ACQUA COMPOSTA KUNDËR AKNEVE

Tonik me Vaj Esencial Kedri Atlantik 100% të pastër.I çertifikuar Bio-Organik125ml
1,900 L

ARGILTUBO

MASKË E GATSHME PËR FYTYRË DHE TRUP.ME ARGJILË TË GJELBËR, VAJ ESENCIAL DHE EKSTRAKTE BIMORE.Për të gjitha moshat.Përtërin lëkurën dhe e bën të lëmuar, të shkëlqyeshme dhe të freskët falë fuqisë së Argjilës së Gjelbër Argital, Acidit gama-linoleik që gjendet në përmbajtjen e vajit të farës së Borraxhinës (Borago Officinalis), të Azulenit në përmbajtjen e ekstraktit të lules së Kalendulës (Calendula Officinalis), dhe të Silicit në përmbajtjen e bimës së Bishtit të Kalit (Equisetum Arvense) Për më tepër, vaji esencial i Livandos Demeter (Lavandula Hybrida), dhuron një ndjesi kënaqësie dhe ushtron një veprim freskues dhe mbrojtës, ndërsa gliceroli bimor ushtron veprim hidratues.
1,500 L

ARGJILË E BARDHË ARGILCREM

PËR NJË MASKË PASTRUESE DHE FRESKUESE PËR LËKURË TË THATË. MASKË IDEALE PËR FLOKËT.Argjila e bardhë është perfektë për pastrimin dhe freskimin e lëkurës së thatë dhe si maskë për flokët.Vetëm me argjilë të bardhë dhe ujë mund të mbrosh dhe rigjenerosh lëkurën.Argjila e bardhë përdorët kundër strijave, rrudhave, dhe stimulon dhe ekuilibron lëkurën duke e ushqyer me minerale.E pasur me Silic, favorizon eleminimin e toksinave në lëkurë.
1kg
1,200 L

ARGJILË E GJELBËR E VENTILUAR

MASKË PËR FLOKËT, FYTYRËN DHE TRUPINArgjila e gjelbër e ventiluar, në sajë të përbërjes me oligoelementë dhe kripëra minerale, ka veti të jashtëzakonshme antirrudhë, pastruese dhe tonifikuese.ARGITAL, në sajë të kërkimeve laboratorike, e ka transformuar argjilën e gjelbër të ventiluar  në aktive, duke e bërë produkt me cilësi të lartë.
500gr
1,000 L

ARGJILË E GJELBËR FINE

ARGJILË E GJELBËR, E THARË NË DIELL, PLUHUR I IMËT PËR FYTYRËN, TRUPIN DHE FLOKËT.Me argjilën e gjelbër Argital dhe ujin, një binom natyral e antik, përgatitet një maskë për të mbrojtur dhe rigjeneruar lëkurën.Përtërin lëkurën dhe e bën të lëmuar, të shkëlqyeshme dhe të freskët falë fuqisë së Argjilës së Gjelbër.
1,000 L2,000 L

BIO RESTORE EYE SERUM

Serumi i syve BIO RESTORE rigjeneron lëkurën tuaj në zonën përreth syrit për 14 ditë!Për shkak të përbërësve të saj, serumi i syve BIO- RESTORE siguron një efekt rinues të lëkurës brenda një kohe rekord!Serumi i syve BIO-RESTORE ka një spektër të gjerë veprimi tek të dyja gjinitë (femra dhe meshkuj). Ajo përdoret për të gjitha grupmoshat.25ml
1,500 L

BIO SUN CARE SPF-50

SIGURON MBROJTJE NGA DIELLI DHE HIDRATIM NË THELLËSI TË FYTYRËSBIO-SUN CARE SPF 50 është një krem hidratant i gjeneratës së re “photostable screens”.Siguron nëpërmjet mbrojtjes ndaj diellit dhe forcimit të filmit hidrolipidik të dermës një lëkurë të butë, tepër elastike dhe të shëndetshme, pa plakje të parakohëshme dhe pa theksim të rrudhave, shenjave ose njollave kafe, pa tharje të lëkurësNjë mbështetës i shkëlqyer i make up-it dhe një krem ideal për gratë në periudhën e menopauzës, të cilat rrezikohen nga tharja dhe plakja e fytyrës.40ml
2,000 L

BIO SUN SPOT REDUCTION CREAM

Formula fituese 2 në 1 në kremin BIO SUN SPOTS REDUCTION CREAM! Kremi eleminon njollat e diellit dhe të shtatzënisë, si dhe në të njëjtën kohë siguron mbron nga dielli me faktorin mbrojtës 50!1. Është 88% bio-organik (nuk përmban konservantë, aditivë, dhe përbërës të tillë, si: Paraben dhe derivatet e tij, Silikon, PropyleneGlycol.) 2. I rekomandueshëm për të gjitha llojet e lëkurës. 3. Me filtra natyralë, të cilat lejojnë nxirjen e lëkurën në nivelin e duhur dhe në mënyrë të shëndetshme. 4. Është hipoalergjik. 5. I përshtatshëm për të gjitha moshat. 6. Rezistent ndaj ujit për 90 minuta. 7. Non-Comedogenic. 8. Përhapet mjaft lehtë në fytyrë. Është miqësore dhe pranon çdo lloj make-up pas aplikimit të saj. 9. Klinikisht e provuar. 10. Me aromë lulesh pylliMund të aplikohet nga të gjithë personat mbi moshën 15 vjeç, që duan të kenë një lëkurë fytyre të bardhë, të butë dhe të shëndetshme.
40ml
1,500 L

BIO-SCRUB COMPLEX

BioScrub Complex eleminon njollat e fytyrës (njollat e diellit, të shtatzënisë, të moshës, etj.), pikat e zeza dhe pikat dhjamore.Nëpërmjet përbërësve bio-natyralë, BioScrub Complex ka aftësi që të eleminojë njollat kafe në fytyrë dhe gjithashtu, në fytyrat që kanë pika të zeza dhe pika dhjamore, stimulon daljen e tyre në sipërfaqe dhe çarjen e cipës së hollë të lëkurës me të cilën ato janë mbështjellë.Mjalti dhe propolisi që janë në përbërje të bioscrubit bëjnë të mundur dezifenktimin, ruajtjen e poreve të hapura nga infeksionet, si dhe realizojnë ngushtimin e tyre.
120ml
1,500 L

FITORETINOL (VITAMINË A)

Vitaminë A ekuivalente, bimore, për fytyrënMe veprim antirrudhë, rigjenerues dhe lifting
30ml
1,500 L

KOLAGJEN BIMOR

Kolagjeni bimor ushqen lëkurën me proteina dhe i jep mbështetjen e duhur për të kundërshtuar shenjat e kohës, si plakja, rrudhat etj. Veprim tendosës dhe forcues në lëkurë.30ml
1,500 L