0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Product Category Product Subcategory

Sample Product Archive Page Title

Zgjidh një kategori specifike ose shiko të gjitha shampot më poshtë

Showing 313 – 318 of 318 results

VITAMINË C + SELENIUM + ZINK

  • Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?
  • Dëshironi të rrisni sistemin tuaj imunitar dhe të parandaloni ftohjet ose viruset?
  • Jeni shtrirë në shtrat dhe doni t'i ofroni trupit tuaj mbështetje për një shërim më të shpejtë?
Vitamina C kontribuon në disa funksione të rëndësishme në trupin tonë.Është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Të gjitha qelizat në trupin tonë kanë nevojë për Vitaminë C, për një funksionim normal, pasi ndihmon në ndërtimin e kolagjenit, për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.Është e rëndësishme për përthithjen normale të hekurit dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Ka një efekt shumë të dobishëm në sistemin imunitar, të cilin e mbron edhe në rast të tendosjes fizike intensive.Me shtimin e Zinkut dhe Selenit, ne përdorëm këtë formulë për të siguruar mbrojtje shtesë për trupin kundër dëmtimit oksidativ dhe infeksioneve.
1,400 L

VITAMINË D3 + KALCIUM

Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.Përshpejton prëthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit.Po sikur të mos jemi më të ekspozuar ndaj rrezeve të diellit sa duhet në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur, me shtesa dietike.
1,400 L

VITAMINË D3 + VITAMINË C

Merrni mjaftueshëm vitaminë nga dielli, e cila është thelbësore për sistemin imunitar - veçanërisht gjatë ftohjeve dhe gripit!Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përshpejton përthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve. Me shtimin e vitaminës C, ajo veçanërisht kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit. Po sikur të mos jemi më të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit në muajt e vjeshtës dhe të dimrit? Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje të kockave dhe dhëmbëve. Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.
1,400 L

VITAMINË D3 2000 IU

Roli kryesor i Vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton thithjen e tyre nga aparati tretës dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.Përshpejton thithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse lëkura jonë e prodhon atë kur është në kontakt me rrezet e diellit.Po kur nuk jemi të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit, në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, imunitet i ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.
1,400 L

XHEL KUNDËR STRIJAVE & SHENJAVE

XHELI TOTAL BODY ME MUKUS KËRMILLI 90% është një xhel kozmetik eko-biologjik, me përdorim të shumëfishtë për fytyrën dhe trupin.Përqindja e lartë e mukusit të kërmillit në formulën e tij, siguron rezultate të shkëlqyera kundër:Strijave, akneve, njollave të lëkurës, humbjes se tonit dhe shkëlqimit të lëkurës, dehidratimit, celulitit dhe rrudhave.
4,500 L

XHEL MODELUES VOLUMIZUES

PRODUKT PROFESIONALMe Mente dhe EkualiptusXhel fiksues me efekt volumizues.NUK përmban Silikon, Paraben, Parafinë, Vajra Mineralë, DEA dhe SLS.
1,400 L