0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Vitamina & Minerale VITAMINË D3 + VITAMINË C

VITAMINË D3 + VITAMINË C

1,400 L

Merrni mjaftueshëm vitaminë nga dielli, e cila është thelbësore për sistemin imunitar – veçanërisht gjatë ftohjeve dhe gripit!

Roli kryesor i vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton përthithjen e tyre nga aparati tretës, dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm. Përshpejton përthithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve. Me shtimin e vitaminës C, ajo veçanërisht kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar. Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse prodhohet nga lëkura jonë kur është në kontakt me rrezet e diellit. Po sikur të mos jemi më të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit në muajt e vjeshtës dhe të dimrit? Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, rezistencë e ulët ose dhimbje të kockave dhe dhëmbëve. Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.

Efektet

Një formulë efektive e Vitaminës D3 & Vitaminës C për një sistem të fortë imunitar

  • Formë e bio-disponueshme e Vitaminës D3 me 1000 IU (500% NRV) për dozë
  • 1000 mg (1250% NRV) të Vitaminës C për dozë
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në përthithjen dhe shfrytëzimin normal të kalciumit dhe fosforit
  • Mbështet ndarjen normale të qelizave
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni pas një vakti të pasur me yndyrna. Me 5 gram pluhur merrni 1000 IU vitaminë D3 dhe 1000 mg vitaminë C.Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore. Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Vitamina D3 + Vitamina C – shtesë ushqimore.maltodextrin, vitaminë C (acid askorbik), eritritol, aromë natyrore limoni (3%), vitaminë D3 (kolecalciferol), anti-aderent: fibra bambuje.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “VITAMINË D3 + VITAMINË C”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët