0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

IMUNUP

1,700 L

Përmban 7 amino acide, 11 vitamina dhe 8 minerale, për një sistem imunitar ekstremisht të fortë.
IMUNUP është një pije revolucionare, e cila kujdeset për sistemin imunitar në momentin që na nevojitet. Ndryshimet e motit dhe rritja e stresit fizik dhe mendor janë disa nga faktorët më të zakonshëm për rënien e imunitetit. Për forcimin e imunitetit është e rëndësishme të furnizosh trupin veçanërisht me mikro nutrientë (vitamina dhe minerale) dhe me disa amino acide. Por është shumë e vështirë të marrësh sasinë e nevojshme të këtyre mikro elementëve nga një regjim ushqimor i zakonshëm.

Rekomandohet:

  • Personat me imunitet të dobët
  • Personat e prekur nga virozat dhe të ftohtit
  • Personat me stres fizik ose mendor
  • Personat që duan të parandalojnë sëmundjet dhe virozat

Efektet

Kombinimi i 7 amino acideve, 11 vitaminave dhe 8 mineraleve mbështet sistemin imunitar ku është më e nevojshme. Vitaminat A, C dhe B9, si dhe mineralet e bakrit, selenit dhe hekurit forcojnë imunitetin; për më tepër, vitamina C mbron sistemin imunitar gjatë mbingarkesës fizike, prandaj është mjaft e rekomanduar dhe te sportistët. Vitaminat C, B2 dhe E, si dhe mineralet e bakrit, manganit dhe selenit kanë veti antioksidante dhe mbrojnë qelizat tona nga dëmtimet nga stresi oksidativ. Vitaminat B2 dhe B12, dhe magnezi ndihmojnë në reduktimin e lodhjes e cila shfaqet veçanërisht kur bie imuniteti.

Përdorimi

Sasia ditore e rekomanduar është 24 g (2 lugë, e cila gjendet brenda kutisë). Përziejeni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur plotësisht.Ne rekomandojme të konsumohet një lugë në mëngjes dhe një në darkë. 24 gram përmbajnë 100% të nevojës ditore për vitamina dhe minerale.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Maltodextrin, amino acide (L-glutamine, L-arginine, L-lisine, taurine, glicine, L-metionine, L-cistine), aroma natyrale, Lëng portokalli i përqëndruar (ekstrakt portokalli i tharë (2,5 %)), acide: acid citronik, minerale (marine magnesium oxide, iron pyrophosphate, zinc sulphate, manganese sulphate, cupric sulphate, chromium chloride, potassium iodide, sodium selenite), beta-carotene, vitamina (C, E, B3, A, B5, B12, B6, B1, B2, B9, B8), ëmbëlsuesit: sucralose and potassium acesulfame.
Vlerat ushqyese/100 g/24 g
 
L-arginine8333 mg2000 mg
Taurine4166 mg1000 mg
L-glutamine12500 mg3000 mg
Glycine2916 mg700 mg
Lysine4166 mg1000 mg
L-methionine2083 mg500 mg
Cystine416 mg100 mg
Vitamin ëA3333 µg800 µg (100 % NRV)
Vitaminë C333 mg80 mg (100 % NRV)
Vitaminë E50 mg12 mg (100 % NRV)
Vitaminë B1/Thiamin4,6 mg1,1 mg (100 % NRV)
Vitaminë B2/Riboflavin5,8 mg1,4 mg (100 % NRV)
Vitaminë B3/Niacin66,6 mg16 mg (100 % NRV)
Vitaminë B5/Pantothenic acid25 mg6 mg (100 % NRV*)
Vitaminë B65,8 mg1,4 mg (100 % NRV)
Vitaminë B8208 µg50 µg (100 % NRV)
Vitaminë B9/Folic acid833 µg200 µg (100 % NRV)
Vitaminë B1210,4 µg2,5 µg (100 % NRV)
Selen229 µg55 µg (100 % NRV)
Hekur58 mg14 mg (100 % NRV)
Zink41,6 mg10 mg (100 % NRV)
Bakër4,2 mg1 mg (100 % NRV)
Jod625 µg150 µg (100 % NRV)
Mangan8,3 mg2 mg (100 % NRV)
Magnez469 mg112,5 mg (30 % NRV)
Krom167 µg40 µg (100 % NRV)
*NRV= Vlera ushqyese referuese

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “IMUNUP”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët