0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

KREM 5 DITËT

2,100 L

Për të lehtësuar dhimbjet dhe shqetësimet që shumë gra provojnë çdo muaj.

Një preparat natyral për të qenë e qetë dhe komfort gjatë 5 ditëve që një grua është më e ekspozuar ndaj këtyre simptomave.

Efektet

Me esktrakt të lules së Potentilës dhe xhel argjile të gjelbër.

Për të lehtësuar dhimbjet dhe shqetësimet që shumë gra provojnë çdo muaj. Një preparat natyral për të qenë e qetë dhe komfort gjatë 5 ditëve që një grua është më e ekspozuar ndaj këtyre simptomave.

Vetitë qetësuese të këtij kremi janë falë veprimit të ekstraktit të Lules së Potentilës dhe xhelit të argilës së gjelbër, si dhe të prezencës së bimëve të tjera mjekësore në përmbajtjen e këtij kremi.

Ekstraktet e bimëve të Potentilës, Sherebelës, Hithrës së Bardhë, Uva Ursina ushtrojnë një veprim qetësues ndaj dhimbjeve menstruale, ndërsa xheli i argjilës relakson fundbarkun, duke i dhënë lëkurës elasticitet dhe plasticitet. Vaji i Bajames së Ëmbël dhe Vaji i Avokados ushqejnë dhe forcojnë lëkurën, ndërsa Gliceroli dhe uji e hidratojnë atë, duke e bërë më të lëmuar dhe kompakte.

Për më tepër, vajrat esencialë të Ylang Ylang, Limonit, Livandos dhe Vaniljes i japin këtij kremi veti qetësuese dhe një aromë unike.

Përdorimi

Aplikojeni kremin në pjesën e poshtme të barkut 1-2 herë/ditë, dhe masazhojeni deri sa të përthithet plotësisht nga lëkura. Për rezultate më të mira, mund ta aplikoni dhe disa ditë përpara ciklit, kur të ndieni shqetësimet e para. Ky krem mund të aplikohet dhe në regjionin lombar dhe në kofshë.

Përbërësit

Aqua, Glycerin, Polyglyceryl,6 Distearate, Cetyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Persea Gratissima Oil, Alcohol, Potentilla Anserina Extract, Potentilla Erecta Root Extract, Lamium Album Extract, Salvia Sclarea Extract, Equisetum Arvense Leaf Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Solum Fullonum, Berberis Vulgaris Bark Extract, Styrax Benzoin Resin Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Citrus Limon Peel Oil, Cananga Odorata Floëer Oil, Lavandula Hybrida Oil, Salvia sclarea Oil

*Përbërës të vajrave esencialë natyralë: Limonene, Citral, Coumarin, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Farnesol, Geraniol, Linalool.

Përbërësit Bio:  Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Persea Gratissima Oil, Alcohol, Salvia Sclarea Extract, Equisetum Arvense Leaf Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Leaf Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Citrus Limon Peel Oil, Lavandula Hybrida Oil.

ÇERTIFIKIMET: BBDIH – ICEA- LAV.

Nuk përmban: 

NGJYRUES, KONSERVUES

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KREM 5 DITËT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët