0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen KOLAGJEN SKIN CARE

KOLAGJEN SKIN CARE

2,500 L

Kolagjen natyral me formulë të patentuar nga Naticol, peptide kolagjeni detar, MSM dhe superfoods, për sintezë optimale të kolagjenit. Me shije të këndëshme luleshtrydhesh, dhe ngjyrë të admirueshme trëndafili, të bëra për gratë (edhe pse burrat nuk përjashtohen) që duan të mbeten të rinuara gjatë gjithë jetës. Rekomandohet:

  • Për të gjithë që duan të kënë një lëkurë të bukur
  • Për të gjithë që duan të reduktojnë rrudhat
  • Për të gjithë që duan të përmirësojne elasticitetin e lëkurës.
  • Për të gjithë që merren me sport, palestër dhe aktivitete fizike.
  • Për personat që kanë probleme me artritet

Efektet

Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit.Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indit lidhor, pasi ai është thelbësor  për elasticitetin dhe forcën. Ai është i pranishëm  kryesisht në  lëkurë, flokë, thonj, kërce, kocka  dhe muskuj. Naticol është një formë e patentuar e kolagjenit të  hidrolizuar të peshkut. Konsumimi i 5 g Naticol në ditë ka rezultuar mjaft efikas për reduktimin e  rrudhave, për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe për të përmirësuar homogjenitetin e ngjyrës. MSM (metili sulfonil metan) është squfur bimor. Squfuri është një element i rëndësishëm në  trupin e njeriut, pasi ai  është gjithashtu një bllok ndërtimi i proteinave dhe një përbërës  thelbësor i indit lidhor. Camu Camu Berry është e pasur me vitaminë C. Vitamina C është ë njohur si një antioksidant i fortë, e cila ka një ndikim të dobishëm në lëkurë. Përveç kësaj ajo ndihmon për të stimuluar sintezën e kolagjenit. Ashwagandha është një barishte e njohur në mjekësinë Ayurvedic-e për veti e saj adaptogjene. Ashwagandha gjithashtu ka një ndikim të jashtëzakonshëm në shëndetin e lëkurës dhe ka efekt të  përgjithshëm rinovues.

Përdorimi

Rekomandimi  ditor është 10 g (2 lugë çaji).Përziejeni me pijen tuaj të preferuar duke e lënë 2 minuta për t’u tretur.Me 10 g pluhur konsumoni 5 g peptide të kolagjenit Naticol.Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.  Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Peptidet e kolagjenit të peshkut Naticol, pluhur MSM (methyl sulfonyl methane), Ashwagandha (Withania somnifera), Shije natyrale e luleshtrydhes, Strawberry, Camu Camu, Glukozite të Stevia-s.
Vlerat Ushqyeseper 100 gper 10 g
Energy985,3 kJ/234,6 kcal98,5 kJ/23,5 kcal
Fat1 g0,1 g
 saturated fat0 g0 g
Carbohydrates9,2 g0,9 g
 sugar1,5 g0,15 g
Dietary fiber0,4 g0,1 g
Protein47 g4,7 g
Salt0,1 g0 g
 
Vitamin C240 mg (300 % RDI)24 mg (30 % RDI)
Marrja e rekomanduar ditore mesatare për një të rritur (8400 kJ / 2000 kcal).

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “KOLAGJEN SKIN CARE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët