0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar VITAMINË D3 2000 IU

VITAMINË D3 2000 IU

1,400 L

Roli kryesor i Vitaminës D është të mbajë homeostazën dhe një përqendrim të vazhdueshëm të kalciumit dhe fosfatit në plazmë, sepse përshpejton thithjen e tyre nga aparati tretës dhe për këtë arsye është i rëndësishëm për ruajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.

Përshpejton thithjen e Magnezit nga aparati tretës, duke kontribuar kështu në funksionimin normal të muskujve.

Kontribuon gjithashtu në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Vitamina D quhet vitamina e diellit sepse lëkura jonë e prodhon atë kur është në kontakt me rrezet e diellit.

Po kur nuk jemi të ekspozuar sa duhet ndaj rrezeve të diellit, në muajt e vjeshtës dhe të dimrit?

Kur zvogëlohet ekspozimi ndaj rrezeve të diellit, lëkura jonë nuk prodhon mjaftueshëm vitaminë D, e cila mund të shihet si mungesë energjie, imunitet i ulët ose dhimbje në kocka dhe dhëmbë.

Prandaj, është shumë e rëndësishme të zëvendësoni vitaminën D të humbur me shtesa dietike.

Efektet

Forma më e Bio-disponueshme e vitaminës D3

  • Formulë e fortë me 2000 IU (1000% NRV) Vitaminë D3 për dozë
  • Në trajtë pluhuri me shije të fantastike
  • Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar
  • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve
  • Kontribuon në përthithjen dhe shfrytëzimin maksimal të kalciumit dhe fosforit
  • Mbështet ndarjen qelizore normale.
  • Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni pas një vakti të pasur me yndyrna.Me 5 gram pluhur merrni 2000 IU vitaminë D3.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pluhuri i vitaminës D3 – një shtesë dietike.maltodextrin, eritritol, vitaminë D3 (kolecalciferol), aromë natyrore limoni (3%), anti-aderent: fibra bambuje, glikozide stevioli.
Për dozë (5 g)NRV%
Vitaminë D50 μg, 2000 IU1000%
* NRV = Vlera referuese e nevojës ditore

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VITAMINË D3 2000 IU”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët