0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen Kolagjen Fortigel me ekstrakt shafran Indie

Kolagjen Fortigel me ekstrakt shafran Indie

2,500 L

Kolagjen Fortigel®  me ekstrakt shafran Indie, acid hialuronik dhe vitaminë C

  • Formula e patentuar e kolagjenit për të mbështetur shëndetin e kyçeve dhe kërceve
  • Kolagjeni i hidrolizuar për përthithje optimale
  • Kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga dëmtimi oksidativ
  • Kontribuon në funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.
  • Kontribuon në funksionet normale të sistemit imunitar

Efektet

1 Kolagjeni Fortigel®Curcumin JointCare përmban kolagjen Fortigel® të hidrolizuar që sipas testimeve klinike ndihmon për kyçe dhe kërce të shëndetshme. Kolagjeni është një komponent i rëndësishëm i trupit të njeriut dhe përbën rreth 30% të të gjitha proteinave në trupin tonë.2 Kurkuma (shafrani i Indisë)Kurkumini është një përbërës bioaktiv i kurkumës (curcuma) që nxirret nga rrënjët e turmerikut dhe ka veti anti inflamatore në organizëm, duke lehtësuar dhimbjet e inflamacioneve të artikulacioneve dhe muskujve.3 Acidi hialuronikShtimi i acidit hialuronik në ketë formulë, rrit hidratimin dhe elasticitetin e indeve lidhëse si ligamentet dhe tendinat.4 Vitamina CVitamina C është një antioksidant i rëndëishëm që mbro qelizat tona nga stresi oksidativ. Është e nevojshme për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kërceve, mishrave të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Përdorimi

Një herë në ditë, përzieni 2 lugë (që ndodhet brenda kutisë) në një gotë me ujë ambienti dhe pijeniKëshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Curcumin JoinCare – suplement ushqimor me ëmbëlsues.Kolagjen Fortigel, maltodekstrinë, aromë natyrale portokalli, stabilizues: celulozë, vitaminë C (acid askorbik), ekstrakt shafran i Indisë, acid hialuronik, ëmbëlsues steviol glikozid
Për dozë(10 g)
Fortigel®5000 mg
Kurkumin150 mg
Vitaminë C300 mg (375 % NRV*)
Acid hialuronik50 mg
  • * NRV = Sasia ditore e nevojshme

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Kolagjen Fortigel me ekstrakt shafran Indie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët