0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR

KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR

1,500 L
Kolagjeni është proteina më  prezente  në trupin tonë. Kolagjeni i  hidrolizuar arrin  shpejt rezultatin e dëshiruar në trup, pasi ka aftësinë të përthithet lehtësisht nga organizmi.Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indeve lidhëse,  pasi i siguron këtyre indeve elasticitet dhe forcë. Kolagjeni  është prezent kryesisht në flokë, thonj, lëkurë, indet e buta, kocka dhe muskuj. Rekomandohet:

  • Për të gjithë ata që duan të kenë lëkurë, thonj dhe flokë të bukur.
  • Për personat që merren me sport
  • Për personat që kanë probleme me artritet

Efektet

Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 20 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit.Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara.

Marrja e suplementeve të kolagjenit përmirëson rinon lëkurën, thonjtë dhe përmirëson shëndetin e flokut, kockave dhe muskujve.

Përdorimi

Përziejeni me pijen tuaj të preferuar duke e lënë 2 minuta për t’u tretur.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët! Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

100% Kolagjen i hidrolizuar
Energy1502 kJ/539 kcal150 kJ/36 kcal
Fat0 g0 g
 saturated fat0 g0 g
Carbohydrates0 g0 g
 sugar0 g0 g
Fiber0 g0 g
Protein90 g9 g
Salt2 g0,2 g

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KOLAGJEN DETAR I HIDROLIZUAR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët