0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Product Category Product Subcategory

Sample Product Archive Page Title

Zgjidh një kategori specifike ose shiko të gjitha shampot më poshtë

Showing 289 – 300 of 318 results

VAJ ESENCIAL KANELLE

Rekomandohet për:Pastrimin e ajrit Frymëmarrjen Diabetin Divertikulitin Infeksionet mykotike Infeksionet bakteriale Infeksionet virale Infeksionet vaginale Vaginitin Sistemin imunitar Mykun Pankreasin Pneumoninë Tifon
1,400 L

VAJ ESENCIAL LIVANDO

VAJ ESENCIAL LIVANDO (Lat. Lavandula Officinalis, Angl. Lavender, It. Lavanda Vera)
1,900 L

VAJ ESENCIAL PEMA E ÇAJIT

Vaji esencial i pemës së çajit (tea tree oil) ka vlera të jashtëzakonshme kundër akneve. Veprimi antibakterial dhe anti-inflamator e bëjnë këtë lloj vaji një trajtues të shkëlqyeshëm kundër akneve
1,500 L

VAJ ESENCIAL RIGONI

VAJ ESENCIAL RIGONIVaji i rigonit është një vaj esencial i fuqishëm i nxjerrë nga bima e rigonit, i cili mund të konkurojë mjaft mirë me antiobiotikët, kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e llojeve të ndryshëm të infeksioneve.
2,000 L

VAJ ESENCIAL SHEREBELË SCLAREA

Sherebela Sclarea (Clary Sage) ka një histori të gjatë si një bar medicinal. Është një bimë shumëvjeçare nga familja Salvi dhe emri i saj shkencor është Salvia Sclarea. Konsiderohet si një nga vajrat kryesorë për hormonet, veçanërisht tek gratë.Janë bërë shumë studime në lidhje me përfitimet e saj për spazmat, dhimbjet menstruale, afshet dhe çekuilibrimin hormonal. Është e njohur gjithashtu për aftësinë e saj për të rritur qarkullimin e gjakut, për të përmirësuar sistemin e tretjes, shëndetin e syve dhe për të luftuar leuçeminë.Sherebela Sclarea është një nga vajrat më të shëndetshëm, me veti antikonvulsive, antidepresive, antifungale, anti-infektive, antiseptike, antispasmodike, astringente dhe anti-inflamatore. Është gjithashtu një tonik nervor dhe qetësues i fuqishëm.Lehtëson problemet menstruale Ndihmon Balancimin Hormonal Lehtëson pagjumësinë Përmirëson qarkullimin e gjakut etj.
1,800 L

VAJ HUDHRE

Vaji i hudhrës është jashtëzakonisht i dobishëm në trajtimin me sukses të sëmundjeve – rreth 550 të tilla, të cilat kanë të bëjnë me sistemin kardiovaskular, sistemin imunitar, sistemin e frymëmarrjes, sëmundjet infektive, diabetin dhe lëkurën.Vaji i hudhrës është mjaft i pasur me minerale, përbërës esencialë dhe vitamina, si fosfor, mangan, magnez, hekur, bakër, kalcium, squfur, vitaminat, C, B1, B2 dhe A.
700 L1,400 L

VAJ I FARËS SË KUNGULLIT

ELEMINIMI I SHPEJTË I PROSTATËS SË ZMADHUAR – TRAJTIMI BIO-ORGANIK ME VAJIN E FARËS SË KUNGULLITTashmë është vërtetuar plotësisht se vaji i farës së kungullit është një trajtim “çudibërës” për prostatën e zmadhuar (hiperplazia beninje e prostatës): brenda 2 muajsh zvogëlohet prostata e rritur deri në 40%, si dhe eleminohen simptomat në masën 90%!
1,700 L2,700 L

VAJ I FARËS SË ZEZË BIO

Vaji i farës së zezë (Nigella Sativa) ka një përdorim të gjerë rreth 2500 vjeçar dhe gjurmët e përdorimit të tij janë gjetur në qytetërimet e lashta greke dhe egjiptiane. Sot, vaji i farës së zezë konsiderohet si një ilaç universal dhe i jashtëzakonshëm për mirëqënien.Vaji i farës së zezë ka efekte të mrekullueshme, sidomos ndaj sëmundjeve që burojnë nga dobësia dhe inefiçenca e sistemit imunitar. Nga mjekësia moderne pretendohet se ky lloj vaji ka veti kuruese edhe për sëmundje të tilla si AIDS apo sëmundjet tumorale.Kërkimet kanë vërtetuar se ndikimi dhe efikasiteti i vajit të farës së zezë në stimulimin e sistemit imunitar dhe trajtimin e shumë sëmundjeve shtohen kur merret i kombinuar me vajra të tjera, si vaji i ullirit, vaji i lule diellit, vaji i karrotës, vaji i farës së kungullit, vaji i hudhrës, vaji i kamomilit, etj.Efekte shumë të mira si suplement ushqimor me rezultate të shkëlqyera, veçanërisht në periudhën e rritjes, arrihen me kombinimin e tij me mjaltin.Me gjithë këto veti të mira kuruese që përmban fara e zezë, është e vështirë të qëndrojë jashtë vëmendjes.Vitet e fundit në Europë dhe SHBA vërehet të ketë kërkesë të lartë për këtë farë. Në farmacitë gjermane fara e zezë tashmë është e pranishme në formën e saj origjinale si farë, vaj, ose tabletë.
2,000 L

VAJ KALENDULA

Vaji i Kaledulës është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik dhe për mirëqënien e lëkurës. Ka veti qetësuese dhe rigjeneruese. Rekomandohet si zbutës dhe freskues për lëkurën e fëmijëve dhe personave të moshuar; ndihmon në qetësimin e skuqjeve dhe irritimeve të lëkurës.Karotenoidet në përmbajtjen e lules së Kalendulës stimulojnë prodhimin e qelizave të reja epiteliale, duke luftuar veprimin e radikaleve të lira.
2,200 L

VAJ KANELLE

Kanella është një erëz e njohur dhe e  përdorur prej mijëra vjetësh nga njeriu.Sipas studiuesve, mes 26 erëzave më të përhapura në botë, kanella renditet në vendin e parë, për shkak të vetive mbrojtëse antioksidante.Aroma unike, ngjyra dhe shija e kanellës është për shkak të vajit në përmbajtjen e saj.Vetitë e jashtëzakonshme të kanellës, mund të merren nëpërmjet lëvores së saj, vajit esencial, ose e ekstraktuar në vaj bimor. Përmbajtja me fenole, flavonoide i japin vajit të kanellës veti antioksidante, anti-inflamatore, anti-diabetike, anti-mikrobiale, si dhe forcon sistemin imunitar, duke pakësuar mundësitë e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës.
700 L

VAJ KARROTE

Vaji i karrotës është një preparat 100% natyral. Ai nxirret nga fruta e karrotës dhe farat e saj, të cilat shtrydhen në gjendje të ftohtë, për mos t’i ndryshuar strukturën e saj kimike dhe për të siguruar efektivitet maksimal në përdorimin mjekësor.Vaji i karrotës është një burim i pasur i karotinës që është substancë e domosdoshme në fuqizimin e shikimit me të dy llojet e saj: alfa dhe betakarotinë.
600 L

VAJ KARROTE

Një vaj i jashtëzakonshëm bimor për përdorim kometik, për kujdesin e fytyrës, me veprim zbutës dhe anti-age.I dhuron epidermës shkëlqim dhe vitalitet, si dhe lehtëson nxirjen nga dielli.
2,500 L