0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

VAJ HUDHRE

700 L1,400 L

Vaji i hudhrës është jashtëzakonisht i dobishëm në trajtimin me sukses të sëmundjeve – rreth 550 të tilla, të cilat kanë të bëjnë me sistemin kardiovaskular, sistemin imunitar, sistemin e frymëmarrjes, sëmundjet infektive, diabetin dhe lëkurën.

Vaji i hudhrës është mjaft i pasur me minerale, përbërës esencialë dhe vitamina, si fosfor, mangan, magnez, hekur, bakër, kalcium, squfur, vitaminat, C, B1, B2 dhe A.

SKU: N/A

Efektet

 1. Forcon sistemin imunitar.
 2. Lufton diabetin e tipit 2.
 3. Është antibakterial.
 4. Lufton arteriosklerozën.
 5. Është antioksidant.
 6. Lufton parazitët nëzorrë dhe përtërin florën e tyre.
 7. Redukton kolesterolin në gjak.
 8. Lufton sëmundjet e zemrës.
 9. Parandalon dhe kuron tensionin e lartë të gjakut.
 10. Stimulon sistemin e qarkullimit të gjakut.
 11. Redukton rrezikun e krijimit të trombeve në gjak.
 12. Pastron trupin nga toksinat.
 13. Ndalon kollën.
 14. Ka efekt laksativ.
 15. Lufton gripin.
 16. Kuron tifon.
 17. Lufton turbekulozin.
 18. Parandalon dhe lufton astmën.
 19. Relakson dhe fuqizon sistemin nervor.
 20. Shkrin gurët ne veshka.
 21. Kuron dizanterinë.
 22. Lufton sëmundjet e tiroideve.
 23. Stimulon sistemin endokrin.
 24. Ndalon diarrenë me natyrë bakteriale.
 25. Stimulon aktivitetin e stomakut.
 26. Kuron prostatën.
 27. Pasuron gjakun me oksigjen.
 28. Është antimoshë.
 29. Stimulon aktivitetin e mëlçisë.
 30. Parandalon ulçerën e stomakut.
 31. Forcon sistemin e frymëmarrjes.
 32. Lufton astmën.
 33. Pastron rrugët e frymëmarrjes dhe redukton sekrecionet (gëlbazën).
 34. Kuron plagët nga infeksionet.
 35. Kuron mukozat e lëkurës nga acarimet dhe infeksionet (flegrat e hundës, buzët, rektum dhe organet gjenitale).
 36. Është antitumoral.
 37. Mban nën kontroll sheqerin në gjak.
 38. Lufton impotencën seksuale.

Përdorimi

Vaji i hudhrës rekomandohet të konsumohet një lugë kafe në mëngjes dhe në mbrëmje.Vaji i hudhrës mund të përzihet me vajra të tjera, si vaji i arrës së kokosit, vaji i ullirit, vaji i farës së zezë, vaji i peshkut, etj., por edhe me lëngje, si lëngje frutash, kos, qumësht etj.Për përdorim të jashtëm, masazhohet vendi me vaj hudhre derisa lëkura ta thithë plotësisht.Për dizanterinë, vaji i hudhrës përdoret në rrugë rektale.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ HUDHRE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët