0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sport KALCIUM CITRAT

KALCIUM CITRAT

1,200 L

Kalciumi është një mineral shumë i rëndësishëm për të mbajtur të fortë kockat dhe dhëmbët. Pasoja më e zakonshme e mungesës së kalciumit është osteoporoza, e cila i bën të brishta kockat dhe dhëmbët. Mungesa e kalciumit shkakton dhe dhimbje muskulore, lodhje, thonj të brishtë dhe probleme me lëkurën si ekzema dhe psoriazis.

Një të rrituri i duhen mesatarisht 800 mg kalcium në ditë. Citrati i kalciumit është një formë e kalciumit e cila është lehtësisht e përthithshme nga organizmi.

Rekomandohet:

Personat me mungesë kalciumi

Personat me kocka, dhëmbë apo thonj të brishtë

Personat që kanë dhimbje muskulare

Efektet

Kalciumi luan një rol të rëndësishëm në funksionimin e organizmit. Zakonisht, funksionet e tij janë të lidhura me kockat dhe dhëmbët. Përveç kësaj, kalciumi kontribuon në funksionimin normal të nervave dhe muskujve. Është gjithashtu një element i rëndësishëm për funksionimin normal të enzimave tretëse.

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë, e cila gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur. Me 5 gram pluhur merrni 800 mg kalciumKëshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Citrat kalciumi, erythritol, shije natyrale portokalli (2,5 %), shije natyrale limoni (2,5 %), fibra bambuje, glukozite të stevias.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “KALCIUM CITRAT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët