0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Kolagjen PLANT COLLAGEN + HYALURON

PLANT COLLAGEN + HYALURON

2,500 L

Një suport vegan i kolagjenit me acid hialuronik, për lëkurë të shëndetshme, dhe për të stimuluar prodhimin natyral të kolagjenit nga lëkura.

 • Ndihmon për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme
 • Kujdeset për elasticitetin e lëkurës
 • Ndihmon në prodhimin natyral të kolagjenit që fillon të pakësohet me kalimin e viteve
 • Mbron qelizat nga stresi oksidues
 • Me acidi hialuronik të shtuar në përmbajtje
 • Pa sheqer shtesë
 • I përshtatshëm dhe për veganët

Efektet

Prodhimi i kolagjenit reduktohet pas moshës 25 vjecare, që do të thotë se degradimi i kolagjenit është më i shpejtë sesa sinteza e kolagjenit. Sasia e kolagjenit mund të reduktohet për 30% deri në moshën 45 vjecare, gjë që çon në shenja të dukshme të plakjes së lëkurës, shfaqjen e rrudhave, dobësimin e thonjve, flokët e hollë dhe aftësi  lëvizëse të reduktuara. Kolagjeni  është  një pjesë  shumë e rëndësishme e indit lidhor, pasi ai është thelbësor  për elasticitetin dhe forcën. Ai është i pranishëm  kryesisht në  lëkurë, flokë, thonj, kërce, kocka  dhe muskuj.
 • Ndihmon për të mbajtur një lëkurë të shëndetshme
 • Kujdeset për elasticitetin e lëkurës
 • Ndihmon në prodhimin natyral të kolagjenit që fillon të pakësohet me kalimin e viteve
 • Mbron qelizat nga stresi oksidues
 • Me acid hialuronik të shtuar në përmbajtje
 • Pa sheqer shtesë
 • I përshtatshëm dhe për veganët

Përdorimi

Përzieni 5 gr (një lugë që gjendet brenda kutisë) në një gotë me ujë të vaktë dhe pijeni.
Këshilla: Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.  Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Pea protein, matcha powder, vitamin C (ascorbic acid), natural lemon flavor (3.5%), anti-caking agent: bamboo fiber, bamboo extract, hyaluronic acid, B complex vitamins (B1 (Thiamine mononitrate) , B2 (Riboflavin), B6 (Pyridoxine hydrochloride), B12 (Cyanocobalamin), Folic acid, Pantothenic acid (Calcium-D-pantothenate), Niacin (Nicotine amide)), sweetener steviol glycoside, vitamin E (d-alpha-tocopheryl acetate ), D – biotin.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “PLANT COLLAGEN + HYALURON”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët