0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

VAJ KANELLE

700 L

Kanella është një erëz e njohur dhe e  përdorur prej mijëra vjetësh nga njeriu.

Sipas studiuesve, mes 26 erëzave më të përhapura në botë, kanella renditet në vendin e parë, për shkak të vetive mbrojtëse antioksidante.

Aroma unike, ngjyra dhe shija e kanellës është për shkak të vajit në përmbajtjen e saj.

Vetitë e jashtëzakonshme të kanellës, mund të merren nëpërmjet lëvores së saj, vajit esencial, ose e ekstraktuar në vaj bimor. Përmbajtja me fenole, flavonoide i japin vajit të kanellës veti antioksidante, anti-inflamatore, anti-diabetike, anti-mikrobiale, si dhe forcon sistemin imunitar, duke pakësuar mundësitë e kancerit dhe sëmundjeve të zemrës.

Efektet dhe Përdorimet

-Ul kolesterolin-Redukton infeksionet e traktit urinar-Ndihmon në reduktimin e stresit mental dhe ankthit -Tkurr mishin e huaj në hundë  (thithet avulli nga hunda 2 here ne dite, per 10-15 ditë me rradhe, përthan mishin e huaj në hundë.) -Forcon nervin e dëgjimit -Ka veti anti-tumorale, ndihmon në trajtimin e kancerit çervikal-Largon dhimbjet muskulare -Forcon kujtesën-Parandalon rënien e flokëve dhe stimulon rritjen e tyre -Trajton infeksionet e skalpit-Vaji i Kanellës është i dobishëm për sistemin e tretjes.-Është antiseptik.-Rregullon menstruacionet (kohën dhe sasinë e saj)– Është i dobishëm për parandalimin e të përzierave dhe të vjellave.-Mbron nga ftohjet dhe kolla.-Vaji i Kanellës trajton plagët dhe sëmundjet e lëkurës.– Masazhimi i trupit me vajin aromatik të Kanellës stimulon trupin dhe ndihmon atletët gjatë trajnimit.-Kanella ndikon edhe në kontrollin e diabetit dhe yndyrnave në gjakGjysmë luge të vogël me kanellë është e mjaftueshme për të reduktuar sasinë e sheqernave në gjakun e atyre që vuajnë nga diabeti e kolesteroli.Doza:Një lugë çaji vaj Kanelle një lugë çaji vaj Ulliri çdo ditë, dy herë në ditë mëngjes dhe mbrëmje për pesë ditë rresht.Në çaj hidhen 2-3 pika për cdo gotë, pihen 2 gota ne ditë per 15 dite rresht.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Jini i pari që shqyrton “VAJ KANELLE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët