0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ne Tirane dhe mbi 8,000 lekë në qytete të tjera!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

VAJ KALENDULA

2,200 L

Vaji i Kaledulës është një vaj i jashtëzakonshëm për përdorim kozmetik dhe për mirëqënien e lëkurës. Ka veti qetësuese dhe rigjeneruese. Rekomandohet si zbutës dhe freskues për lëkurën e fëmijëve dhe personave të moshuar; ndihmon në qetësimin e skuqjeve dhe irritimeve të lëkurës.

Karotenoidet në përmbajtjen e lules së Kalendulës stimulojnë prodhimin e qelizave të reja epiteliale, duke luftuar veprimin e radikaleve të lira.

Efektet

Vaj për fytyrë dhe trup. I rekomanduar dhe për fëmijë. Zbutës, rigjenerues dhe rifreskues.

Përbërësit

Përbërësit funksionalë:: Vaj bimor i pastër 100%  i prodhuar nga Vaji i Ullirit*, Susamit* dhe Lulediellit* presuar në të ftohtë, dhe lule Kalendule** të ekstraktuara, vitaminë E me origjinë bimore.99% përbërës nga Agrikultura Biologjike* dhe Biodinamike** e kontrolluar.Përbërësit:Olea europaea oil, Sesamum indicum seed oil, Helianthus annuus seed oil, Calendula officinalis extract, Tocopherol.ÇERTIFIKIMET: BIO, COSMOS ORGANIC,CRUELTY FREE, LIFEGATE ENERGY.Nuk përmban:Ngjyrosës, konservantë, substanca sintetike, PEG, derivate hidrokarbure, nuk i është nënshtruar proceseve kimike të rafinimit.

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VAJ KALENDULA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët