0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

Home SuperFoods Sistemi imunitar VITAMINË C + SELENIUM + ZINK

VITAMINË C + SELENIUM + ZINK

1,400 L
  • Ndiheni shpesh të lodhur dhe pa energji?
  • Dëshironi të rrisni sistemin tuaj imunitar dhe të parandaloni ftohjet ose viruset?
  • Jeni shtrirë në shtrat dhe doni t’i ofroni trupit tuaj mbështetje për një shërim më të shpejtë?

Vitamina C kontribuon në disa funksione të rëndësishme në trupin tonë.

Është një antioksidant i rëndësishëm që mbron qelizat tona nga stresi oksidativ. Të gjitha qelizat në trupin tonë kanë nevojë për Vitaminë C, për një funksionim normal, pasi ndihmon në ndërtimin e kolagjenit, për funksionimin normal të kockave, dhëmbëve, kyçeve, mishit të dhëmbëve, lëkurës dhe enëve të gjakut.

Është e rëndësishme për përthithjen normale të hekurit dhe funksionimin normal të sistemit nervor. Ka një efekt shumë të dobishëm në sistemin imunitar, të cilin e mbron edhe në rast të tendosjes fizike intensive.

Me shtimin e Zinkut dhe Selenit, ne përdorëm këtë formulë për të siguruar mbrojtje shtesë për trupin kundër dëmtimit oksidativ dhe infeksioneve.

Efektet

• 1000 mg (1250% NRV) të Vitaminës C për dozë

• Mbulon nevojat ditore të organizmit me zink dhe selenium*

• Në trajtë pluhuri me shije të fantastike

• Kontriubon në funksionimin normal të sistemit imunitar

• Mbron qelizat nga dëmtimi oksidativ

• Pa sheqer

Përdorimi

Doza e rekomanduar ditore është 5 gram (një lugë që gjendet brenda kutisë). Treteni në një gotë me ujë të vakët dhe pijeni sapo të jetë tretur.Këshilla:Rekomandohet të mos tejkalohet norma ditore.Mbajeni larg nga fëmijët!Suplement ushqimor i cili nuk përdoret si zëvendësues për një dietë të balancuar dhe të larmishme.

Përbërësit

Vitamina C + Selenium + Zink – një shtesë dietike.Përbërësit: maltodextrinë, vitaminë C (acid askorbik), aromë natyrale limoni (3%), anti-aderent: fibra bambuje, glukonat zinku, glikozide stevioli, selenium.
Për dozë (5 g)NRV%
Vitaminë C1000 mg1250%
Zink10 mg100%
Selenium55 μg100%

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “VITAMINË C + SELENIUM + ZINK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Cfarë pëlqejnë klientët