0 L

S’ka produkte në shportë.

Transporti falas për çdo blerje mbi 5,000 lekë ose më shumë!

info@megastorealbania.com

+355 69 69 38 832

0 L

S’ka produkte në shportë.

postimet e fundit në blog

Home Vajra Kurativ Vajra Esenciale

Vajra Esenciale

Po shfaqen krejt 11 përfundimet

SUPLEMENT DIGESTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJRAT ESENCIALË TË finokut, limonit, anisonit, karafilit dhe farave të koriandrës, janë të dobishëm për të favorizuar funksionin e tretjes.Rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Gjithashtu vaji esencial i kamomilit roman është i dobishëm për të favorizuar rregullimin e qarkullimit në zorrë dhe për të favorizuar qetësimin e tyre.
2,700 L

SUPLEMENT EUKALIPTI

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
1,200 L

SUPLEMENT EUKALIPTI KAPSUL

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE BIMOREVAJI ESENCIAL I EUKALIPTIT, në sajë të një veprimi zbutës dhe qetësues, është i dobishëm për mukozën orofaringeale, dhe tonin e zërit.
2,300 L

SUPLEMENT LAVANDA VERA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I LIVANDOS ndihmon në eleminimin  stresit dhe normalizimin e humorit dhe gjumit.Normalizon funksionin tretës, rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal dhe eleminon gazrat.
1,400 L

SUPLEMENT PEMA E ÇAJIT

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJI ESENCIAL 100% TË PASTËRVAJI ESENCIAL I PEMËS SË ÇAJIT është i dobishëm për të stimuluar funksionalitetin e rrugëve të sipërme të frymëmarrjes.
1,300 L

SUPLEMENT TRUMZE

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE TOTALISHT BIMOREVAJI ESENCIAL I TRUMZËS është i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin tretës, për eleminimin e gazrave si dhe rregullon lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal.Nxit mirëfunksionimin e hundës dhe të fytit, antioksidant.
2,300 L

SUPLEMENT TRUMZË & RAVINTSARA

SUPLEMENT USHQIMOR ME PËRBËRJE VAJRASH ESENCIALË 100% TË PASTËRVAJRAT ESENCIALË TË TRUMZËS DHE RAVINTSARËS janë i dobishëm për të favorizuar rrjedhshmërinë e sekrecioneve bronkiale, funksionin e tretjes, eleminojnë gazrat dhe rregullojnë lëvizshmërinë e traktit gastro-intestinal, antioksidant. Favorizojnë mirëfunksionimin e frymëmarrjes, hundës dhe gojës.
2,300 L

VAJ ESENCIAL KANELLE

Rekomandohet për:Pastrimin e ajrit Frymëmarrjen Diabetin Divertikulitin Infeksionet mykotike Infeksionet bakteriale Infeksionet virale Infeksionet vaginale Vaginitin Sistemin imunitar Mykun Pankreasin Pneumoninë Tifon
1,400 L

VAJ ESENCIAL PEMA E ÇAJIT

Vaji esencial i pemës së çajit (tea tree oil) ka vlera të jashtëzakonshme kundër akneve. Veprimi antibakterial dhe anti-inflamator e bëjnë këtë lloj vaji një trajtues të shkëlqyeshëm kundër akneve
1,500 L

VAJ ESENCIAL RIGONI

VAJ ESENCIAL RIGONIVaji i rigonit është një vaj esencial i fuqishëm i nxjerrë nga bima e rigonit, i cili mund të konkurojë mjaft mirë me antiobiotikët, kur bëhet fjalë për trajtimin dhe parandalimin e llojeve të ndryshëm të infeksioneve.
2,000 L

VAJ ESENCIAL SHEREBELË SCLAREA

Sherebela Sclarea (Clary Sage) ka një histori të gjatë si një bar medicinal. Është një bimë shumëvjeçare nga familja Salvi dhe emri i saj shkencor është Salvia Sclarea. Konsiderohet si një nga vajrat kryesorë për hormonet, veçanërisht tek gratë.Janë bërë shumë studime në lidhje me përfitimet e saj për spazmat, dhimbjet menstruale, afshet dhe çekuilibrimin hormonal. Është e njohur gjithashtu për aftësinë e saj për të rritur qarkullimin e gjakut, për të përmirësuar sistemin e tretjes, shëndetin e syve dhe për të luftuar leuçeminë.Sherebela Sclarea është një nga vajrat më të shëndetshëm, me veti antikonvulsive, antidepresive, antifungale, anti-infektive, antiseptike, antispasmodike, astringente dhe anti-inflamatore. Është gjithashtu një tonik nervor dhe qetësues i fuqishëm.Lehtëson problemet menstruale Ndihmon Balancimin Hormonal Lehtëson pagjumësinë Përmirëson qarkullimin e gjakut etj.
1,800 L